چگونه یک کیک اسفنجی بسازیم

سعید ناصریسپتامبر 15, 20211min0

چگونه یک کیک اسفنجی بسازیم

کیک اسفنجی یکی از ساده ترین و خوشمزه ترین کیک در جهان است که در علاوه بر این به شام و صبحانه همراه با چای سرو ساده کیک تولد نیز استفاده می شود به عنوان پایه ای برای بسیاری از کیک.

پودر کیک اسفنجی نیز می تواند در فروشگاه ها تهیه شود ، البته اگر می خواهید بهترین طعم را امتحان کنید ، توصیه می کنیم یک کیک خانگی تهیه کنید. این کیک خوشمزه نیز می تواند به عنوان انواع پنکیک برای صبحانه استفاده می شود.

با تعدادی از مواد تشکیل دهنده در این دستور پخت غذاهای ایرانی ، شما می توانید یک کیک اسفنجی برای 4 نفر است. اگر شما می خواهید را به کوکی ها کمتر یا بیشتر ، به سادگی ضرب و یا تقسیم تعدادی از مواد تشکیل دهنده.

مواد لازم برای افراد 4

مواد تشکیل دهنده کیک اسفنجی

1 فنجان شیر
آرد 25 فنجان
شکر 1.5 فنجان
تخم مرغ 5
وانیل 4 قاشق غذاخوری
بکینگ پودر 1.5 قاشق غذاخوری

تهیه کیک

طرز تهیه کیک

چگونه یک کیک اسفنجی بسازیم

برای ایجاد یک کیک اسفنجی ساده ، ابتدا اجاق را در درجه سانتیگراد 180 روشن کنید تا کیک آماده گرم کردن اجاق باشد. تخم مرغ را به طور جداگانه در یک لیوان بکشید ، زرده را از سفید پوستان جدا کنید و آن را به یک کاسه بریزید.

زرده ها را به یک کاسه بزرگ اضافه کنید ، وانیل و شکر را اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا تخم مرغ کشیده شود و رنگ خامه ای داشته باشید. ما همچنین سفیده تخم مرغ را با یک همزن الکتریکی یا دستی تهیه می کنیم.

سفیده تخم مرغ دمیده تا به خوبی, و هنگامی که ما کاسه بازگشت, تخم مرغ دور انداخته نمی.سپس شیر را به مواد زرده تخم مرغ اضافه کنید و به آرامی سفید پوستان را اضافه کنید و به آرامی مخلوط کنید.

آرد را غربال کنید و پودر پخت را به آن اضافه کنید ، همه چیز را با هم مخلوط کنید و به آرامی به مواد اضافه کنید و مواد تشکیل دهنده را به طور متناوب مخلوط کنید تا هیچ گرانول تشکیل نشود. در مرحله بعد ، قالب های کیک را با کاغذ روغن روی زمین قرار می دهیم

و کیک را در بالای کاغذ روغن قرار دهید و قالب را در فر برای 30-45 دقیقه قرار دهید ، پس از آن کیک متورم می شود و رنگ طلایی روی آن ظاهر می شود. برای اطمینان از اینکه کیک پخته شده است ، می توانیم بعد از 45 دقیقه قالب را بیرون بکشیم

و چند خلال دندان در داخل کیک و حذف اگر کیک به خلال دندان نمی چسبد ، یعنی کیک به طور کامل پخته شده است. اجازه دهید کیک پخته شده کمی خنک شود و به محض اینکه قالب برداشته شود ، آن را با کرم شیرینی تزئین کنید.از غذات لذت ببر

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

12 − 10 =