چگونه متن وب سایت ها را در اندروید بزرگ کنیم

سعید ناصریجولای 16, 20212min0

وقتی در حال گشت و گذار در وب هستید ، قطعاً بعضی اوقات می خواهید که بتوانید متن وب سایت ها را بزرگتر کنید. اما هر سایتی این امکان را به شما نمی دهد. اما مرورگرها مجبورند برخی ویژگی ها را ارائه دهند ، که می توانید متن وب را با آنها بزرگ کنید.

مرورگرهای Chrome و Firefox در Android به شما امکان می دهند محتوای وب را به لطف قابلیت های دسترسی داخلی هر دو مرورگر بزرگنمایی کنید. همچنین می توانید از ویژگی های قابلیت دسترسی داخلی Android برای افزایش اندازه متن یا بزرگنمایی صفحه خود استفاده کنید.

زوم اجباری را در Chrome Android فعال کنید

مرورگر Google Chrome مرورگر پیش فرض اکثر تلفن های اندرویدی است. در این مرورگر قابلیتی به نام زوم زور وجود دارد که این کار را برای شما انجام می دهد.

برای بزرگنمایی متن وب سایت ها ، برنامه Chrome خود را باز کرده و به تنظیمات بروید. برای انجام این کار ، در مرورگر ، به بالا و راست بروید و روی سه گزینه کلیک کنید

با کلیک بر روی این گزینه صفحه ای نمایش داده می شود که باید تنظیمات را انتخاب کنید.

وقتی پنجره منوی تنظیمات ظاهر شد ، قسمت Accessibility را در آنجا پیدا کنید.

برای یافتن این گزینه شاید لازم باشد کمی به پایین پیمایش کنید:

وقتی وارد این بخش می شوید ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که Force Enable Zoom را پیدا کرده و برای فعال سازی آن را علامت بزنید.

بعد از کشویی بالا می توانید اندازه متن و متن را در سایت ها تغییر دهید ، بیشتر کاهش یا تنظیم کنید.

این نوار لغزنده در بخش مقیاس بندی متن است:

هنگامی که Force Enable Zoom را فعال می کنید ، Chrome به راحتی به شما امکان می دهد هر وب سایتی را مطابق سلیقه خود بزرگ کنید. برای بزرگنمایی محتوای وب سایت ، کافیست با انگشتان خود روی صفحه بزرگنمایی کنید.

بزرگنمایی متن سایت را در Firefox در Android فعال کنید

Firefox مرورگر دیگری است که می تواند به شما در جستجوی وب کمک کند به عنوان گزینه ای برای Google Chrome. یکی از مزایای این مرورگر این است که به شما امکان می دهد تا به راحتی بزرگنمایی و بزرگنمایی محتوای وب سایت ها را انجام دهید.

برای این شغل:

وارد برنامه Firefox در تلفن Android خود شوید.

در این مرورگر ، با کمک دکمه های گزینه در سمت راست و بالا (مانند Chrome) ، می توانید به منوها دسترسی پیدا کنید تا بتوانید تنظیمات را انتخاب کنید:

پس از کلیک بر روی تنظیمات ، باید به دنبال قسمت Accessibility بگردید.

در این قسمت گزینه Always Enable Zoom وجود دارد. روی این گزینه کلیک کنید تا اسلایدر کنار آن فعال شود.

در این حالت نیز ، وقتی این گزینه را فعال می کنید ، Firefox تمام قوانین سایت را دور می زند و به شما امکان می دهد با انگشتان خود روی صفحه بزرگنمایی و کوچک کنید. به این ترتیب می توانید متن وب سایت ها را به اندازه دلخواه بخوانید که چشم شما را آزار نمی دهد.

با کمک Magnification ، اندازه متن را در Android افزایش دهید

Android گزینه های دیگری در دسترس کاربران قرار دارد که می توانید برای خواندن متن کوچک در وب سایت ها از آنها استفاده کنید. بزرگنمایی صفحه به شما امکان می دهد اندازه هر متن نمایش داده شده در دستگاه Android خود را افزایش دهید. همچنین می توانید برای بزرگنمایی سریع هر برنامه روی صفحه ، از زوم صفحه استفاده کنید.

با توجه به مشکل پارتیشن بندی Android ، این مراحل ممکن است بسته به سازنده دستگاه شما و نسخه Android متفاوت باشد. این مراحل در دستگاه سامسونگ با Android 9 Pie آزمایش شده است و می توانید نتایج را در این مقاله مشاهده کنید.

چگونه می توان بزرگنمایی داخلی اندروید را فعال کرد

برای فعال کردن بزرگنمایی داخلی Android ، باید وارد قسمت تنظیمات شوید. می توانید با کشیدن قسمت اعلان ها و دسترسی سریع در Android ، برنامه تنظیمات را از کشوی برنامه انتخاب کنید یا به راحتی به نماد چرخ دنده تنظیمات دسترسی پیدا کنید.

به هر حال این برنامه را باز کنید.

می توانید Accessibility را در لیست فهرست تنظیمات جستجو کرده یا با پیمایش آن را پیدا کنید.

با این روش می توانید وارد قسمت تنظیمات شوید که دو روش برای بزرگنمایی متنهای تلفن Android شما را به شما ارائه می دهد.

روش 1: بزرگنمایی متن در همه تلفن های Android

در بخش قابلیت دسترسی ، می توانید متن ها را در Android بزرگ کنید. برای این کار باید به تفاوت گوشی های اندرویدی توجه کنید. به عنوان مثال ، تلفن های سامسونگ دارای قابلیت بهبود دید هستند. با کمک این بخش می توانید اندازه متن موجود در گوشی را تغییر دهید. اگر از مارک های دیگر تلفن استفاده می کنید ، این گزینه ممکن است موارد دیگری را نیز شامل شود. به عنوان مثال ، برخی از دستگاه ها این عبارت را با Display Size جایگزین کرده اند.

خوب ، اگر مانند نمونه ای از این آموزش ، شما اهل سامسونگ هستید و از Android 9 استفاده می کنید ، باید در Visibility Enhanctions به دنبال گزینه Screen Zoom بگردید.

در سایر تلفن ها ، از این قسمت فاکتور بگیرید و مرحله بعدی را وارد کنید:

پس از فعال شدن این گزینه ، نوار لغزنده اندازه متن خود را با انگشت پایین آورده و آن را روی یک برنامه آزمایش کنید تا ببینید به چه اندازه بزرگنمایی نیاز دارید.

به این ترتیب می توانید متن را در برنامه ها و وب سایت ها و هر جا که حالت نوشتاری دارد بزرگ کنید و خواندن آن را آسان تر کنید.

اما قابلیت بزرگنمایی در اندروید نیز می تواند گزینه خوبی باشد.

روش 2: بزرگنمایی صفحه را در Android فعال کنید

می توانید بزرگنمایی صفحه را به عنوان گزینه ای برای روش بزرگنمایی صفحه فعال کنید. این گزینه به شما امکان می دهد برای بزرگنمایی هر برنامه ای که استفاده می کنید ، از جمله مرورگر وب مورد نظر خود ، روی یک دکمه ضربه بزنید (یا سه بار روی صفحه ضربه بزنید).

در لیست "Accessibility" ، دارندگان سامسونگ باید روی گزینه "Visibility Enhanctions" ضربه بزنند. درعوض ، دیگر دارندگان دستگاه Android باید روی Magnification ضربه بزنند.

کاربران Android 9 در Visibility Enhanctions باید روی گزینه بزرگنمایی کلیک کنند (دارندگان سایر دستگاه های Android به غیر از Android 9 و مارک های غیر سامسونگ احتمالاً باید از این مرحله صرف نظر کنند)

اکنون کاربران سامسونگ برای بزرگ نمایی باید روی دکمه Tap کلیک کنند.

مارک های دیگر تلفن های اندرویدی به جای اینکه از دکمه Tap برای بزرگنمایی استفاده کنند ، باید روی بزرگنمایی با میانبر کلیک کنند.

اگر دوست دارید ، می توانید گزینه سه ضربه بزنید:

به این ترتیب می توانید حالت شیر ​​برای بزرگنمایی یا حالت میانبر برای بزرگنمایی را انتخاب کنید.

برخی از کاربران ترجیح می دهند هر دو گزینه را با هم فعال کنند ، اما هیچ مانعی برای این کار وجود ندارد.

پس از فعال کردن بزرگنمایی صفحه ، به مرورگر وب Android خود بروید. بسته به نحوه فعال کردن ، روی نماد دسترسی در نوار پیمایش پایین صفحه ضربه بزنید یا سه بار روی صفحه ضربه بزنید.

بعد از ضربه زدن روی دکمه دسترسی ، صفحه بزرگنمایی می کند (در عکس بالا سمت چپ ما یک خط قرمز دور آن می کشیم) یا سه بار روی صفحه ضربه می زنید.

پس از بزرگنمایی ، می توانید صفحه را با انگشت خود حرکت دهید تا متن را به طور منظم و دقیق بخوانید. سرانجام ، پس از برآورده شدن نیاز خود برای بزرگنمایی ، می توانید سه بار روی صفحه ضربه بزنید یا برای غیرفعال کردن بزرگنمایی دوباره روی دکمه دسترسی ضربه بزنید

آیا در این مورد سوالی دارید؟

منبع

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

20 + نه =