Desktop Virtualization یا VMware Horizon چیست؟

سعید ناصریجولای 3, 20213min0

VMware در سال 2016 با انتشار نسخه 7 نرم افزار VMware Horizon ، دستیابی به موفقیت بزرگ در مجازی سازی دسک تاپ یا VDI را ارائه داد. VMware Horizon 7 (مجازی سازی دسک تاپ) با ارائه بهترین شرایط ابری و موبایل ، VDI را اساساً تغییر داده و مزایایی مانند سادگی ، امنیت ، سرعت و مقیاس را با هزینه کمتری به کاربران ارائه می دهد. علاوه بر این ، Horizon 7 عملکرد را تا 30 برابر سریعتر کاهش می دهد و در عین حال هزینه ها را تا 50٪ نسبت به راه حل های سنتی کاهش می دهد.

نیازهای محاسباتی کاربران امروز

امروزه ، کاربران نهایی می توانند از تجهیزات جدید و متنوعی برای انجام کارها و دسترسی به برنامه های ویندوز و لینوکس در کنار برنامه های اندروید یا iOS استفاده کنند که بیش از هر زمان دیگری دارای تلفن همراه هستند.

در دنیای جدید Mobile Cloud ، ارائه و مدیریت خدمات به کاربران نهایی با ابزارهای سنتی PC-PC یا PC-Centric دشوارتر شده است. از دست دادن داده ها و انحراف تصویر نیز از مهمترین مشکلات امنیتی است و سازمانها به سختی می توانند بخشی از هزینه ها را تأمین کنند. اگرچه سازمان ها برای تهیه VMware Horizon 7 هزینه های زیادی را متحمل می شوند ، اما این روش جدید و آسان برای تهیه ، محافظت و مدیریت رایانه ها و برنامه های ویندوز و لینوکس برای واحد IT ارائه می دهد و اطمینان می دهد که کاربران می توانند در هر زمان و هر مکان به تجهیزات دسترسی پیدا کنند. استفاده کنید.

دسک تاپ و برنامه ها را به عنوان یک سرویس در VMware Horizon ارائه دهید

محصول جدید مجازی سازی دسک تاپ VMware & amp ؛ واحد IT را قادر می سازد تصاویر را برای مدیریت آسان ، کاهش هزینه ها و حفظ سازگاری ساختار کنترل کند. با استفاده از VMware Horizon 7 ، برنامه ها و دسک تاپ های مجازی یا میزبان از طریق یک بستر جداگانه در دسترس کاربران قرار می گیرند. این سرویس های دسک تاپ و برنامه ها مانند برنامه های میزبان RDS ، برنامه های بسته بندی شده ThinApp ، برنامه های SaaS و حتی برنامه های مجازی سازی شده Citrix ، از یک فضای کاری منسجم و یکپارچه در دسترس خواهند بود تا به سرعت و به آسانی تمام منابع مورد نیاز کاربران را تأمین کنند. آنها را به طور کارآمد فراهم کنید.

دسک تاپ و برنامه ها از طریق یک بستر جداگانه ارائه می شوند

دسک تاپ ها و برنامه های مجازی یا میزبان از طریق یک بستر جداگانه برای مدیریت آسان ارائه می شوند. و بسیار راحت و سریع در همه شرایط و تجهیزات در دسترس کاربر است.

VMware Horizon 7 بستر جداگانه ای را برای استفاده از Microsoft Remote Desktop Services (RDS) ، دسک تاپ های مجازی و برنامه های ThinApp برای ارائه برنامه های ویندوز و جلسات مشترک دسک تاپ از سرور ویندوز فراهم می کند.

علاوه بر این ، VMware Horizon7 از دسک تاپ های مبتنی بر ویندوز و لینوکس مانند RHEL ، اوبونتو ، CentOS و NeoKylin پشتیبانی می کند.

فضای کار یکپارچه دیجیتال

با کمک Horizon 7 (مجازی سازی دسک تاپ) ، واحد IT می تواند از احراز هویت در زمان واقعی پشتیبانی کند ، مدیریت خدمات شناسایی مانند Active Directory و LDAP را تسهیل کرده و دسترسی سفارشی و زمینه ای به منابع را از طریق یک فضای واحد در اختیار کاربران قرار دهد. کار یکپارچه ارائه دهید.

VMware Horizon 7 از احراز هویت 2 عاملی پشتیبانی می کند که شامل کارت بیومتریک و کارت هوشمند است. این فناوری با رعایت قوانین مهم مانند قوانین دولت فدرال ایالات متحده طراحی و تأیید شده است.

دسک تاپ و برنامه هایی که از طریق فضای کاری دیجیتال به طور ایمن در دسترس و قابل دسترسی هستند عبارتند از:

نسخه های دسکتاپ مجازی HorizonXenApp نسخه 0 به بعد و دسک تاپ و RDS برنامه های میزبانی شده برای ویندوز سرور 2008 به بعد برنامه های SaaSThinApp نسخه 0 به بعد دسکتاپ های VMware Horizon Air و برنامه های هوا HorizonVMware Horizon Desktop مجازی

دسک تاپ های مجازی Just-in-Time و فوق العاده سریع را با استفاده از فناوری Instant Clone ارائه می دهد

فناوری Clone فوری با حجم برنامه ، ضمن افزایش امنیت ، نیازهای زیرساخت را به طرز چشمگیری کاهش می دهد. با استفاده از فناوری های ارائه شده در این نسخه از VMware Horizon ، دسکتاپ جدید مورد نیاز کاربران و برنامه های مورد نیاز را می توان در مدت زمان بسیار کوتاهی تهیه کرد. این سرعت بالا با استفاده از فناوری Instant Clone و دسک تاپ های مجازی به صورت Just-in-Time و بسیار سریع ارائه می شوند.

با هر بار ورود کاربران نهایی برای استفاده از دسک تاپ های شخصی خود ، بهترین عملکرد را به آنها ارائه دهید. با حذف دسک تاپ بلافاصله پس از ورود به سیستم ، امنیت کاربر را افزایش دهید. با تلفیق زیرساخت های مورد نیاز ، هزینه ها و همچنین هزینه ها بسیار کاهش می یابد. فضای ذخیره سازی نیز با دسک تاپ های بدون حالت و همزمان با تنظیمات شخصی و دلخواه تا 30٪ کاهش می یابد.

با به روزرسانی Cloud Pod Architecture ، بیش از 50،000 دسک تاپ در بیش از 50 سایت با ویژگی های بهبود یافته Failover در کسری از زمان در مقایسه با مدل های سنتی مجازی سازی دسک تاپ ، مقیاس بندی می شوند.

تجربه کاربر سازگار و بهینه (UX) با استفاده از VMware Horizon

VMware Horizon 7 در مورد تجهیزات مختلف ، مکان ها ، رسانه ها و ارتباطات تجربه خوبی را برای کاربران فراهم می کند. این فناوری با ویژگی های بسیار ارزشمند و همچنین قابلیت Blast Performance ، از موارد کاربری بیشتری در سازمان پشتیبانی می کند و اطمینان از کارآیی و کارآیی هرچه بیشتر کاربران را می دهد.

عملکرد انفجار شامل موارد زیر است:

Blast Unity Touch: تسهیل روند اجرای ویندوز در تلفن همراه از طریق تجربه بصری عمیق کاربر با تجهیزات

Blast Local Access: دسترسی به تجهیزات محلی ، درایوها ، USB و لوازم جانبی تجهیزات

مشتریان Horizon با Blast

برای ایجاد تجارب ارزشمند در تجهیزات و شرایط مشتری را ادغام کنید

Blast Adaptive UX: دسترسی بهینه به WAN و LAN از طریق مرورگر HTML یا استفاده از PCoIP توسط کاربر Horizon یا پروتکل های Blast Extreme. لازم به ذکر است که Blast Extreme با ساختاری هدفمند برای Mobile Cloud بهینه شده و براساس پروتکل H.264 و براساس استانداردهای صنعت ساخته شده است.

چند رسانه ای انفجار: ویژگی پخش جریانی چندرسانه ای (چندرسانه ای) با عملکرد بالا برای تجربه بهتر کاربر

Blast 3D: گرافیک مجازی ارزشمندی که عملکرد سطح ایستگاه کاری را ارائه می دهد و شامل پشتیبانی NVIDIA GRID vGPU برای دسک تاپ های مجازی و همچنین برنامه های میزبان RDSH است.

Blast Live Communication: ارتباطات تلفیقی کاملاً بهینه شده و پشتیبانی صوتی و تصویری در زمان واقعی یا به اختصار RTAV

لازم به ذکر است که در حال حاضر VMware Horizon 7 از Microsoft Lync با ویندوز 10 نیز پشتیبانی می کند.

Horizon Blast Performance یک تجربه ثابت را در بین تجهیزات و شرایط مختلف ایجاد می کند.

رضایت کاربر با ساده سازی فرآیند احراز هویت در تمام برنامه های کاربردی و دسک تاپ بهبود می یابد. با این حال ، در مجازی سازی دسک تاپ ، سیاست ها با هوشمندانه تر ، مبتنی بر زمینه و سیاست های مبتنی بر نقش ، افزایش می یابند. این شامل برخی از ویژگی های ذکر شده در زیر است.

از امنیت مبتنی بر نقش برای کاربران پشتیبانی می کند و به راحتی خط مشی ها را بر اساس کاربر ، تجهیزات یا مکان تنظیم می کند.
SSO در حالت ایده آل می تواند دسترسی بدون دکمه رمز و یک کلیک به سرویس های Windows Desktop را فراهم کند. مدیریت فرآیند احراز هویت را در بین منابع هویت تسهیل می کند و دسترسی آسان به منابع را از طریق یک فضای کار یکپارچه مدیریت جامع برای کاربران فراهم می کند

VMware Horizon 7 یا مجازی سازی دسک تاپ این اطمینان را می دهد که واحد IT می تواند فرایند کنترل ، تحویل خودکار و محافظت از منابع محاسبات کاربر را از طریق یک بستر کاملاً مجزا و جداگانه ادغام کند.

Horizon 7 امکان مدیریت جامع فضای کار سفارشی سازی و مدیریت فضای کاربر را فراهم می کند

توانایی شخصی سازی و تنظیم سیاست های پویا در محیط های فیزیکی ، مجازی و مبتنی بر ابر توسط مدیر محیط کاربر کاربر VMware فراهم شده است.

یک راه حل جداگانه و مقیاس پذیر ارائه می دهد که از زیرساخت های موجود استفاده می کند و می تواند مدیریت نمایه کاربر را تسهیل کند. دسترسی سریع به برنامه های ویندوز و فضاهای کاری و همچنین تجارب شخصی با تجهیزات و مکان را فراهم می کند. زمان واقعی برنامه ها را دسته بندی می کند تا از مشکلات سازگاری جلوگیری کند. توسعه برنامه در زمان واقعی برنامه ها را به صورت پویا به کاربران ، گروه ها یا تجهیزات متصل می کند ، حتی وقتی روی دسک تاپ قرار دارند. آنها وارد شدند. آماده سازی ، ارائه ، به روزرسانی و برنامه ریزی برنامه ها به صورت Real-TimeApp Volume Managed VM در لایه بالایی سیستم عامل مجازی سازی می شود. برنامه ها ، پرونده های داده ، تنظیمات ، میان افزار و مجوزهای پیکربندی هر یک به عنوان لایه های جداگانه ای عمل می کنند. مدیریت تصویر با Horizon از روند آماده سازی برنامه و دسک تاپ پشتیبانی می کند. VMware Mirage برای مدیریت آسان تصویر در مراکز داده مجازی پشتیبانی می شود. تجزیه و تحلیل و اتوماسیون

تجزیه و تحلیل ابر با استفاده از VMware vRealize Operations برای دسک تاپ و برنامه ها ، نمای کاملی از VMware Horizon ، Citrix XenApp و XenDesktop را فراهم می کند ، واحد IT را قادر می سازد تا سلامت و عملکرد برنامه های کاربردی و دسک تاپ را بهینه سازد.

مناسب برای مراکز داده مبتنی بر نرم افزار (مرکز داده تعریف شده توسط نرم افزار)

این فناوری کاربران را گسترش داده است & # 39؛ تخصص در vSphere برای سهولت در بارگیری برنامه و دسک تاپ. Horizon 7 ، با محاسبه مجازی ، ذخیره سازی مجازی و همچنین امنیت و شبکه های مجازی ، قدرت مجازی سازی را کاهش می دهد تا هزینه ها را کاهش دهد و تجربه کاربر را افزایش دهد و چابکی بیشتری در تجارت ایجاد کند.

VMware NSX با VMware Horizon

Horizon 7 همچنین از Virtual SAN با All-Flash پشتیبانی می کند. SAN Virtual فرآیند ذخیره سازی را خودکار می کند و از منابع ذخیره سازی Direct-Attached برای کاهش هزینه های ذخیره سازی برای بارهای دسک تاپ استفاده می کند. کاربران می توانند برای استقرار آسان ، مقیاس پذیر و مقرون به صرفه برنامه ها و مجازی سازی دسک تاپ ، از گره های Virtual SAN Ready و سایر زیرساخت های Hyper Converged پشتیبانی کنند.

از نظر شبکه و امنیت ، Horizon با NSX به شما امکان می دهد به سرعت و به راحتی سیاست های امنیتی شبکه را برای کاربران ایجاد کنید که فارغ از تغییر در زیرساخت های فیزیکی ، در همه شرایط و تجهیزات با آنها خواهند ماند. .

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

دو × دو =

Powered by mihanseo