نکات موثر در طراحی بنرهای تبلیغاتی آنلاین

سعید ناصریجولای 1, 20212min0

مجموعه: ترفندهای اینترنتی

اصول طراحی تبلیغات بنر

نکات مهم برای طراحی تبلیغات بنر در تبلیغات بنری

تبلیغات بانری آنلاین یکی از پرکاربردترین و جذاب ترین روش های تبلیغاتی در بازاریابی دیجیتال است که طرفداران بسیاری دارد. رعایت اصول انتخاب موقعیت ، ابعاد بنر و طراحی بنر نقشی اساسی در بازخورد بنر دارد و می تواند تأثیر بسزایی در نمایش بنر و کلیک های بیشتر داشته باشد.

چگونه تبلیغات بنری را با بالاترین نرخ کلیک انتخاب کنیم؟
رسانه مناسب مربوط به موضوع آگهی را انتخاب کنید

رسانه ای را انتخاب کنید که بیشترین بازدید و طیف وسیع مخاطب را داشته باشد (ترجیحاً رسانه ای را انتخاب کنید که مربوط به هدف شما باشد و بیشترین مخاطب مورد نظر شما را داشته باشد.)

به عنوان مثال ، بیتوته یکی از پربازدیدترین سایت های خبری اجتماعی در کشور است که دارای 18 بخش عمومی و 150 بخش تخصصی در زمینه های مختلف (اخبار ، فرهنگ و هنر ، بهداشت ، گردشگری ، مد ، آشپزی و …) است که می تواند جای خوبی باش برای تبلیغات آنلاین شما.

اصول طراحی تبلیغات بنر

مکان و ابعاد بنر را انتخاب کنید

آگهی هایی که چشمگیرتر هستند و در موقعیت هایی قرار گرفته اند که مخاطبان بیشتری را به خود جلب می کنند ، نرخ کلیک بهتری دارند ، به عنوان مثال ، آگهی های بیلبورد ، ستون های کناری ، اصلاحات ، آگهی های منظم (موقعیت های T ، M1 ، i و …) و بنرهایی با ابعاد بزرگتر و اختلاف طول و عرض کمتر دارای نرخ کلیک بهتری هستند.

تبلیغات نوار کناری

تبلیغات ثابت

تبلیغات بیلبورد

هرچه بنر به محتوای مقاله نزدیکتر باشد ، میزان بازدید ، نرخ کلیک و ctr بهتر است.

هنگام سفارش تبلیغات خود ، حتماً به نحوه نمایش بنر و موقعیت آن در هر دو سیستم عامل تلفن همراه و دسک تاپ توجه کنید. به خاطر داشته باشید که تبلیغات شما بیشتر از طریق رایانه از طریق رایانه مشاهده می شود ، بنابراین به انتخاب مکان تبلیغات خود در تلفن همراه بیشتر توجه کنید.

برای دیدن موقعیت و ابعاد قالبهای مختلف تبلیغاتی در بیتوته کلیک کنید.

طراحی بنر تبلیغاتی

طراحی بنر:

یکی از مهمترین و تأثیرگذارترین عوامل برای جذب بیشتر کاربران و کلیکها ، طراحی بنر است. طراحی بنر در تبلیغات بنری بسیار مهم است. هر طراحی بنر اصولی و جذابیت بیشتری دارد. البته می تواند کاربران بیشتری را به خود جلب کند ، اما اگر طراحی بنر جذاب نباشد ، نمی توانید انتظار بازخورد خوبی داشته باشید.

در این مقاله ما به مهمترین عوامل تأثیرگذار در طراحی بنرهای تبلیغاتی برای افزایش بازدید و کلیک بیشتر اشاره کرده ایم:

عوامل مهم و تأثیرگذار در طراحی بنرهای تبلیغاتی:
لوگو:

یکی از مهمترین موارد در طراحی بنر ، نماد (آرم) بی نظیر کسب و کار شماست. زیرا در ایجاد ارزش و افزایش آگاهی مشتری از برند شما نقش مهمی دارد. بنر خود را طوری طراحی کنید که آرم از سایر اجزای بنر برجسته به نظر برسد ، اما نه در حدی که از اهمیت پیشنهادهای ویژه شما بکاهد. بهتر است برند شما در محتوای تبلیغات بنری کاملاً شفاف باشد ، بنابراین تبلیغات بانری کمک زیادی به برندسازی و نمایان شدن تجارت شما می کند.

تبلیغات بنر اپل

پیشنهادات ویژه ارائه دهید

با ارائه پیشنهادات ویژه و خوب می توانید تجارت خود را از سایر مشاغل متمایز کرده و مشتریان زیادی را به خود جلب کنید.

برخی از این پیشنهادات عبارتند از: تخفیف یا مناسبت های ویژه با محدودیت زمانی برای استفاده از آن ، پیشنهادهای ویژه یا هدایایی که به طور رایگان با محصول یا خدمات شما ارائه می شوند و غیره. اینها تنها برخی از نرم افزارهای اشتراکی تنظیم شده برای هدف شماست که می توانید استفاده کنید. این پیشنهادها باید در جای مناسب قرار بگیرند و اولین چیزی باشند که مخاطب به آن توجه می کند.

دکمه تماس به اقدام

دکمه Call To Action دعوت به یک اقدام یا درخواستی است که شما از مخاطب یا مشتری خود انتظار دارید.

Call to Action را می توان در قالب های مختلف مانند پیام یک خطه ، تصویر ، پیوند یا دکمه ، متناسب با طرح بنر شما استفاده کرد ، به طوری که مخاطبان در نهایت تمایل به شرکت و استفاده از خدمات یا محصولات مورد نظر شما را دارند. با نوعی تماس عملیاتی کاملاً هدفمند می توانید فروش و خدمات ، محصولات یا بارگیری برنامه ها و غیره را افزایش دهید.

برخی از عباراتی که می توانید برای دکمه تماس با عمل خود استفاده کنید: (خرید از فروشگاه ، ثبت نام در این رویداد ، تکمیل فرم ، نصب برنامه ، مشاهده محصولات یا خدمات ، مشاهده اطلاعات بیشتر ، کلیک ، بارگیری ، شروع ، یادگیری بیشتر ، اکنون ببینید و …)

دکمه Call to Action یا Invite یک دکمه یا متن است که شما باید در طراحی بنر خود متناسب با صفحه فرود (اولین صفحه ای که کاربر با کلیک بر روی بنر شما وارد می کند) استفاده کنید. روی بنر تبلیغاتی خود شفاف و متمرکز باشید.

تبلیغات بیتوته (جشنواره روز دختر)

سادگی را در طراحی بنر رعایت کنید

اصولاً بنرهای ساده تر از بنرهای شلوغ جذاب ترند. بنر خود را طوری طراحی کنید که مخاطب شما ترغیب شود در کمترین زمان و خیلی سریع روی بنر کلیک کند ، بنابراین بهتر است که محتوا ، تصاویر ، دکمه ها و تمام عناصر بنر کاملاً واضح ، جذاب و ساده باشد.

تبلیغات بیتوته (جشنواره نوروز)

برای طراحی بنر خود جعبه خاصی را در نظر بگیرید

افراد به طور طبیعی به چیزهایی که در یک چارچوب مشخص هستند توجه بیشتری می کنند. طراحی بنر باید به گونه ای باشد که از یک قاب واضح و گرافیک مناسب استفاده شود

تبلیغات مک دونالد

محتوای تبلیغ شما باید با یک نگاه قابل مشاهده باشد

به اندازه قلم در عنوان ، متن اصلی و تناسب آن بسیار دقت کنید ، اندازه قلم شما نباید خیلی کوچک یا خیلی بزرگ باشد ، سعی کنید از متن کل 4 خط بیشتر نشود.

بنر مکان مناسبی برای ارائه تمام اطلاعات کسب و کار شما نیست. هدفمند ، مختصر ، مختصر و واضح بنویسید. موارد طولانی و طولانی فقط مخاطبان شما را گیج می کند و از پیشنهاد اصلی شما چشم پوشی می کند.

تبلیغات بنر Gif (متحرک) از تأثیر بیشتری برخوردار است ، اما در طراحی آن نباید از پیشنهاد اصلی خود منحرف شوید ، در طراحی یک بنر gif ، به مدت زمان هر اسلاید بسیار توجه کنید ، فراموش نکنید که بنر شما باید در با یک نگاه سریع ، بنابراین سرعت اسلاید اطلاعات شما نباید خیلی سریع یا خیلی کند باشد. بنر متحرک شما باید کمتر از 15 ثانیه طول بکشد و سعی کنید بیش از 3 اسلاید نباشد. بهتر است در این نوع بنرهایی که روی همه اسلایدها نصب شده یا در اسلاید آخر نمایش داده می شوند ، با دکمه تماس (فراخوان برای اقدام) تماس بگیرید.

تبلیغات کوکاکولا

در طراحی بنر خود ، سازگاری آن را با محیط وب سایتی که قصد تبلیغ در آن را دارید در نظر بگیرید

به عنوان مثال ، اگر از رنگ نارنجی سایت ناشر در طراحی گرافیکی استفاده شده است ، سعی کنید تا حد ممکن از این رنگ استفاده نکنید ، تا تبلیغات شما توجه کاربران و مشتریان شما را به خود جلب کند و اگر سایت ناشر چندین تبلیغ دارد ، جذاب خواهد بود و طراحی بنر شما را در مقایسه با سایر بنرها در نظر بگیرید.

سازگاری محتوای تبلیغاتی بنر با صفحه فرود (صفحه فرود)

سعی کنید صفحه فرود (اولین مکانی که کاربر با کلیک بر روی تبلیغات بنر شما وارد می شود) اطلاعاتی در بنر شما درج کند ، به عنوان مثال تصاویری از محصولات یا خدمات شما که در طراحی بنر استفاده کرده اید ، حتماً در آن فرود بیایید صفحه شما در یک نمایش کاربر پسند نمایش داده شود.

زیرا کاربری که در نظر دارید بر اساس محتوا و تصاویر درج شده در بنر شما وارد این صفحه می شود و در صورت عدم دسترسی به پیشنهادات و هدف شما ، خیلی سریع صفحه شما را ترک می کند.

ایجاد یک صفحه فرود حرفه ای و خوب به شما کمک می کند تا کلیک های بیشتر را به مشتری تبدیل کنید.

بنابراین در طراحی و ساخت صفحه فرود کاملاً حرفه ای باشید.

برخی از مزایای صفحه فرود حرفه ای:

(افزایش آگاهی مشتری از خدمات و محصولات شما ، جذب مشتری بالقوه ، جمع آوری سرنخ ، راهنمایی مشتریان برای ثبت نام ، خرید ، نصب برنامه ها ، تماس و …).

احساس فوریت را در طراحی بنر به مشتری خود القا کنید

به عنوان مثال:

فقط 1 روز برای شرکت در قرعه کشی بزرگ اتومبیل باقی مانده است!

احساسی که بعد از خواندن این تیتر به شما منتقل می شود چیست؟

نظر شما در مورد شرایط شرکت در قرعه کشی چیست؟

و چگونه می توانید در این قرعه کشی شرکت کنید ، تبلیغاتی که در این زمان مشخص شده و مهلت استفاده از آن محدود است ، ناخودآگاه به مشتری احساس حرکت می دهد. برخی از این موارد عبارتند از: (شمارش معکوس برای تخفیف ، پیش فروش بلیط ، جشنواره های ویژه ، اطلاع رسانی قبل از افزایش خدمات یا محصولات ، ارسال کد تخفیف ، پیام کوتاه بلند مدت ، بررسی انتخاب محصول تخفیف ، قرعه کشی و ..)

می توانید از کد تخفیف در قسمت مناسب بنر خود به همراه اعتبار آن یا به عنوان مثال عبارت "فقط 2 روز به پایان ثبت نام لاتاری باقی مانده است" استفاده کنید. استفاده کنید.

تبلیغات بیتوته (جشنواره یلدا)

برای طراحی بنر تبلیغاتی آنلاین خود از قالب مناسب استفاده کنید

پرونده نهایی تبلیغات شما باید در قالب های gif ، png ، jpg ، html5 باشد. بهتر است بنر خود را به صورت gif و اندازه کمتر از 100 کیلوبایت طراحی کنید. فراموش نکنید که هرچه بنر کوچکتر باشد ، سریعتر تبلیغات در سایت ناشر بارگیری می شوند. کارهای زیادی انجام می دهد و در بازخورد تبلیغات شما نقش مهمی دارد.

برخی از نرم افزارهای مناسب برای ایجاد طراحی بنر تبلیغاتی آنلاین

فتوشاپ Adobe Photoshop ، Adobe Illustrator ، Adobe Animate ، Google Web Designer و غیره است.

مجموعه: گروه کامپیوتر بیتوته

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

سیزده + 13 =