نحوه فعال سازی و استفاده از آنتی ویروس Google Chrome

سعید ناصریژوئن 21, 20211min0

تا همین اواخر ، ویروس ها و بدافزارها فقط به دسک تاپ حمله می کردند ، اما اکنون به صورت آنلاین نیز بسیار رایج هستند. مرور وب امروزه به احتیاط زیادی نیاز دارد ، زیرا هرگز نمی دانید وب سایت بعدی که بازدید می کنید حاوی ویروس است یا خیر.

Google Chrome یک اسکنر ضد ویروس داخلی در اختیار شما قرار می دهد که همراه با مرورگر است و می توانید از آن برای اسکن دستگاه خود برای برنامه های مخرب استفاده کنید. به خاطر داشته باشید که این یک اسکنر عمومی برای کل سیستم شما نیست ، بلکه به طور خاص بر تهدیداتی است که Chrome را هدف قرار می دهد.

نحوه اجرای Chrome Antivirus Scanner

خوب ، در این بخش می خواهیم نحوه فعال سازی و استفاده از Chrome Antivirus Scanner را به شما آموزش دهیم.

برای شروع Google Chrome را باز کنید

در بالای صفحه Google Chrome و در سمت راست یک نماد سه نقطه ای مشاهده خواهید کرد. با استفاده از این گزینه می توانیم به بسیاری از قابلیت های پیکربندی دسترسی پیدا کنیم. روی این گزینه کلیک کنید

اولین مرحله در استفاده از Chrome Antivirus ورود به تنظیمات Chrome است

با کلیک بر روی این نماد ، پنجره ای مطابق تصویر بالا مشاهده خواهید کرد. اینجا روی گزینه Settings کلیک کنید

با انتخاب تنظیمات ، به صفحه جدیدی می روید که لیستی از گزینه های نحوه کارکرد مرورگر Chrome را در اختیار شما قرار می دهد. در اینجا می توانید انواع گزینه های شخصی سازی را از تغییر طرح مرورگر به تنظیمات مختلف مهم و جزئی انجام دهید.

در گوشه سمت چپ صفحه بخشی به نام Advanced وجود دارد. با انتخاب این گزینه یک منوی کشویی ظاهر می شود.

در مرحله بعدی ، در پایین بخشی که در پیش رو دارید ، باید گزینه Reset and clean up را مشاهده کنید.

برای استفاده از Chrome Antivirus ، باید قسمت Chrome Cleaning and Scan را فعال کنید

روی این گزینه کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه ، مجموعه ای از پاکسازی ها در اختیار شما قرار می گیرد که شامل Clean Up Computer است.

روی این گزینه کلیک کنید تا صفحه جدیدی با دکمه "یافتن" با رنگ آبی مشخص شده باز شود. با کلیک روی Find ، Chrome Scanner شروع می شود که دستگاه شما را از نظر بدافزار اسکن می کند. همچنین می توانید از ارسال جزئیات به Google HQ در مورد هرگونه بدافزار کشف شده در حین پاکسازی خودداری کنید ، یا می توانید این کار را انجام دهید.

با شروع برنامه ، سیستم شما نه تنها برای ویروس بلکه برای سایر برنامه های ناخواسته که حتی نمی دانید در دستگاه شما اجرا می شوند ، اسکن می شود. اگر به این صفحه بروید ، متوجه خواهید شد که Google توصیفاتی برای طبقه بندی انواع ویروس ها ، پرونده ها و بدافزارها دارد که باید آنها را در نظر بگیرید.

وقتی اسکنر کار خود را انجام می دهد ، گزارشی از هرگونه بدافزار موجود در دستگاه شما نمایش داده می شود. سپس این گزینه را برای شما فراهم می کند که نرم افزار را حذف کنید یا آن را قرنطینه کنید ، تا زمانی که تصمیم بگیرید با آن چه کاری انجام دهید. ممکن است بعد از عمل از شما خواسته شود رایانه خود را دوباره راه اندازی کنید.

آیا استفاده از آنتی ویروس Chrome نقض کاربران است & # 39؛ حقوق؟

گوگل به دلیل اسکنر خود مورد انتقاد قرار گرفته است و منتقدان گفته اند که اسکن پرونده های شخصی کاربر در دستگاه می تواند حمله به حریم خصوصی باشد. جاستین شاو ، رئیس امنیت Google Chrome ، توضیح داد که این ابزار مطابق با امتیازهای معمول اسکن که کاربر قبلاً به مرورگر اعطا کرده است ، کار می کند. برای اسکن این ابزار ، نمی تواند به عمق دستگاه نفوذ کند و قبل از حذف یک پرونده خطرناک به مجوز صریح شما نیاز دارد. بنابراین این نقض حریم خصوصی شما نیست و اتفاق خاصی برای سیستم شما نخواهد افتاد.

اخطار نهایی در مورد آنتی ویروس Chrome

اسکنر رایگان Chrome نمی تواند جایگزین یک بسته نرم افزاری آنتی ویروس کامل شود زیرا فقط اسکنری است که بر اساس تقاضا کار می کند و هیچگونه محافظت در زمان واقعی ندارد. با این حال ، این می تواند یک ابزار مفید برای زرادخانه ابزار شما برای مبارزه با هکرها و تهدیدات بدافزار باشد.

نظر خود را در این مورد بنویسید و بگویید که آیا هر چند وقت یک بار باید این گزینه را فعال کنید یا خیر.

منبع

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

3 × دو =