در زمینه امنیت ، کدام عملکردها را می توانیم به طور خودکار انجام دهیم؟

سعید ناصریژوئن 21, 20211min0

خودکار سازی عملیات مختلف می تواند تا حد زیادی هزینه ها را کاهش دهد ، ارتباطات را تسهیل کند و به کارکنان فناوری اطلاعات اجازه دهد وقت خود را برای کارهای جالب دیگر بگذرانند. ایده آل است که تصور کنید همه عملکردها خودکار هستند. اگرچه اتوماسیون از مزایای زیادی برخوردار است ، اگر بخواهیم اتوماسیون را بی خیال در تجارت انجام دهیم ، خصوصاً در مورد امنیت ، بسیار خطرناک است.

در برخی از توابع امنیتی ، تصمیم گیری باید انجام شود ، و این از عهده دستگاه خارج است و در چنین مواردی ، اتوماسیون بیش از خوب بودن خطرناک است. باور کنید یا نه ، هنوز توابع امنیتی وجود دارد که برای دستیابی به نتایج و اجرای موثر ، به مداخله و تصمیم گیری انسان نیاز دارد. به منظور ارائه دیدگاه خوب به شرکتهای مختلف در زمینه اتوماسیون عملکردهای امنیتی ، در این گزارش سعی شده است توابعی معرفی شود که امروزه بصورت خودکار قابل اجرا هستند. ما همچنین توابعی را معرفی کرده ایم که در حال حاضر زمان مناسبی برای بهینه سازی آنها نیست.

اکنون می توانید این توابع را خودکار کنید:

تقسیم تهدید: وقتی حمله ای رخ می دهد ، باید سریع درباره آن بدانید. صرف استفاده از عوامل انسانی برای شناسایی و نظارت بر تهدیدها برای محافظت از سیستم ها کافی نیست. از آنجا که سازمانها بطور منظم مورد حملات و تهدیدهای مختلف قرار می گیرند ، اشتراک این تهدیدها به طور خودکار اطمینان حاصل می کند که شرکت ها از طیف وسیعی از تهدیدهای پرسرعت مطلع هستند.

به روزرسانی های امنیتی: ارسال به روزرسانی های امنیتی برای رفع آسیب پذیری های شناخته شده به سیستم های آسیب پذیر روشی عالی برای جلوگیری از سو them استفاده از آنهاست و شما باید این روند را در اسرع وقت خودکار کنید. با خودکار سازی فرآیند آزمایش محصول و به روزرسانی ها ، سازمان ها می توانند زمان پاسخ به تهدیدهای امنیتی را کاهش دهند.

عملکردهای امنیتی که باید توسط عوامل انسانی انجام شود:

تصمیم گیری در مورد سیاست ها: اگرچه توزیع خط مشی ها در شبکه رویکرد خوبی است ، اما نحوه ارسال آن به گره های شبکه دارای نکات ظریفی است که دستگاه فاقد آن است و این فرآیند به طور خودکار انجام نمی شود. این بسیار مهم است تا در صورت بروز تهدید ، سیاست هایی برای مقابله با آن اتخاذ شده و در یک زمان مناسب توسط یک فرآیند به روزرسانی خودکار به گره های شبکه ارسال شود. به عنوان مثال ، بسیاری از وصله ها برای کاهش کارایی سیستم ، خارج از ساعت کاری روی سیستم ها اعمال می شوند.

مدل سازی تهدید: اگرچه ابزارهای زیادی وجود دارد که سازمان ها می توانند برای مدل سازی تهدیدات در یک محصول یا محیط استفاده کنند ، اما روند مدل سازی هنوز نیاز به تفکر و تحلیل زیادی دارد. دانستن اینکه ما واقعاً چه سیستم هایی را می خواهیم پیاده سازی کنیم و وکتورهای حمله چیستند ، به شخصی نیاز دارد که به اندازه کافی در زمینه امنیت تخصص داشته باشد.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

1 × 4 =