12 عادت مالی خوب برای افزایش حساب بانکی خود

سعید ناصریژوئن 16, 20211min0

این می تواند ناامید کننده باشد که هر ماه یا هر هفته مبلغ زیادی به حساب شما واریز شود ، اما در طول ماه ، دستان شما آویزان است که شما چیزی در حساب خود ندارید. این واقعیت که بسیاری از افراد حساب بانکی بزرگی دارند ، به این معنی نیست که درآمد زیادی دارند یا بسیار باهوش و بهتر از ما هستند!

اگر ناامید شوید که روزی می توانید با کارت پردرآمد از خیابان عبور کرده و بلافاصله هرچه می خواهید بخرید ، جای نگرانی نیست. طبق تحقیقات ، بیش از نیمی از آمریکایی ها توانایی پرداخت 1000 دلار برای خرید یک محصول یا خدمات را ندارند. اما همه اینها به چگونگی تغییر عادت های مالی برمی گردد تا بتوانیم حساب های بانکی خود را شارژ کنیم.

در مورد عادت های بد مالی خود صادق باشید

مشکل این نیست که ما حقوق نمی گیریم! نکته مهم در اینجا این است که ما نمی توانیم پول خود را نگه داریم. اولین قدم برای موفقیت این است که باور کنید در حال هدر دادن پول هستید. مقابله با عادت های بد و پذیرش آنها اولین قدم در تغییر شیوه زندگی ما است.

مهمترین عادتی که می توانید در این مرحله بیاموزید مواجهه با واقعیت است. ما سالها به خود دروغ گفته ایم که دیگر پولی باقی نمانده است زیرا همه چیز هزینه دارد. وقتی به خود نگاه می کنیم ، درمی یابیم که محیط پیرامون ما پر از چیزهایی است که حتی دو بار استفاده نکرده ایم. این بدان معنی است که ما یک عادت بد داریم و آن این است که ما در خرید چیزهایی که نیازی به آنها نداریم حرص بیشتری می خوریم.

وقتی اعتراف کنید که عادت خرید بدی دارید ، در واقع احساس خود شفقت را فعال می کنید و نباید احساس گناه کنید. به مرحله ای از خودشناسی رسیده اید. اکنون شما باید با این واقعیت روبرو شوید و در شرایط ممکن با آن روبرو شوید.

منظورت از پول و پس انداز چیست؟

وقتی کلمه پس انداز را می شنوید ، چه چیزی به ذهن شما خطور می کند؟

آیا با شنیدن این کلمه ، به بازنشستگی خود فکر می کنید و کمی قند در قلب شما ذوب می شود؟ یا به یاد دارید که در هفته های اخیر هزینه های زیادی خرج کرده اید و حالتان بدتر می شود؟

حقیقت این است که شما به دلیل داستانی که در ذهن خود بازی می کنید پس انداز نمی کنید. در تقویم خود زمانی را برای مصاحبه با خود تعیین کنید. با استفاده از این مصاحبه می توانید بفهمید که در مورد این مسئله در ذهن شما چه می گذرد.

دریابید که چه داستان های پولی را برای خود تعریف می کنید و آنها را به چالش بکشید. به عنوان مثال ، اگر فکر می کنید باید پول خود را به همین ترتیب خرج کنید – بپرسید در چند سال گذشته نتیجه چه بوده است. هدف شما به چالش کشیدن داستان های بی فایده برای خلق داستان های بهتر است.

سرانجام ، شما باید داستان هایی را در ذهن خود ایجاد کنید که به شما در صرفه جویی بیشتر کمک کند. (این داستان ها شامل گفتگو ، استدلال ، نتیجه گیری و غیره است)

نیازها و خواسته های خود را شناسایی کنید

طبیعی است که مارک های برتر را دوست داریم و بدش نمی آید که یک جفت کفش از مارک مورد علاقه خود بپوشیم یا گوشی های کلاس اپل را در دست داشته باشیم تا خورشید به سیب گزیده پشت آن در چشم اطرافیان بتابد! اما باید بدانید که می توانید هر چیزی را بخواهید اما نمی توانید چیزی بخرید.

طبیعی است که شما دوست دارید به سبک اطرافیان خود باشید و مانند آنها لباس بپوشید و غذا بخورید و سفر کنید. اما شما بودجه مشخصی دارید. بنابراین آنچه را می خواهید مشخص کنید.

موارد ضروری شماره یک زندگی شما چیست؟ خانه ، تلفن ، ماشین و غیره

اما موارد دیگر را به لیست اولویت دوم خود اضافه کنید.

اکنون می دانید که نمی توانید همه این گزینه ها را با هم خریداری کنید. بنابراین فقط یک گزینه را انتخاب کنید و پس انداز و بودجه کنید ، هزینه را ایجاد کنید و سپس آن را بخرید.

یکی از بدترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که برای انجام همه کارها به دنبال وام های کلان بروید و هرگز به یک حساب بانکی با شماره های جالب توجه نرسید.

جریان نقدی خود را با استفاده از ابزارهای برتر درک کنید

شاید باور کنید که جریان نقدینگی خود را درک می کنید. وقتی صحبت از جریان وجوه نقد می شود منظور پول هایی است که یکی پس از دیگری هزینه می شود.

شاید ماهی دو بار حقوق بگیرید. هر دو بار ، آنها با همان هزینه صرف می شوند. شاید شما یکی از این حقوق را در حساب دیگری قرار دهید تا غذای خود را از آن بگیرید و سایر چیزهای خود را از دیگری دریافت کنید. قطعاً با این کار باعث فاجعه خواهید شد.

با کمک ابزارهای مختلف ، بررسی حساب های خود و نوشتن هزینه های خود می توانید دریابید که ماهیانه چقدر هزینه می کنید و چطور هزینه می کنید و حتی چقدر هزینه های غیرضروری دارید.

با بررسی حساب ها ، می توانید این جریان نامنظم را شناسایی و متوقف کنید.

بیاموزید که چگونه یک هدف هوشمندانه داشته باشید

وقتی می گویید می خواهم پس انداز کنم ، هرگز موفق نخواهید شد. بدون داشتن چشم انداز برای آینده هرگز نمی توانید پس انداز کنید. شما برای پس انداز به هدفی نیاز دارید. هدفی هوشمندانه که شما را روزها و ماه ها به جلو سوق می دهد.

گفتن اینکه می خواهم برای بازنشستگی خود پس انداز کنم هرگز شما را موفق نخواهد کرد.

اینکه بگویم می خواهم میلیونر شوم یا میلیاردر کار نمی کند.

هدف هوشمندانه تعیین رقم دقیق برای یک سال مشخص است. مثلاً بگویید که من می خواهم برای 10 سال آینده 1 میلیارد تومان در حسابم داشته باشم. (البته ، شما باید ارقام را با توجه به شرایط ، حقوق و غیره خود بسازید)

برای پیگیری هزینه های خود از ابزار استفاده کنید

اگر نتوانید پول خود را به خوبی مدیریت کنید ، همیشه آن را به بدترین شکل ممکن خرج خواهید کرد.

هدف شما باید این باشد که در حالی که درآمد بالایی دارید هزینه های خود را تا حد ممکن پایین نگه دارید. مشکل این است که شما ممکن است نتوانید به طور منظم امور مالی خود را بررسی کنید. به همین دلیل است که شما این همه پول خرج می کنید و هرگز رویای میلیاردها و میلیاردی خود را نمی بینید.

باز هم می توانید با استفاده از یک برنامه ردیابی پول ، هزینه های موجود را ردیابی کنید. این ابزار به شما کمک می کند تا هزینه های ماهانه خود را ببینید و با واقعیت روبرو شوید.

پول خود را به حساب دیگری منتقل کنید

یکی از بهترین راه ها برای جلوگیری از سرقت پول شما انتقال پول از یک حساب به حساب دیگر است. اگر بیشتر هزینه هایتان از طریق پرداخت آنلاین است ، کارتی را انتخاب کنید که رمز دوم نداشته باشد. به یاد دارم یکی از افراد ثروتمند امروزی که ادعا می کرد از زمان دریافت اولین حقوق چند سنتی خود 10٪ از حقوق خود را پس انداز کرده است. مطمئناً ، پس انداز 10٪ امروز شما را سریع ثروتمند نمی کند ، اما می تواند برای ما ایده خوبی باشد که مقدار زیادی از حقوق خود را در مکانی پس انداز کنیم که به راحتی قابل دسترسی نباشد.

روش های جایگزینی برای پرداخت پیدا کنید

طبیعی است که شما می خواهید هزینه های خود را کاهش دهید. اما گزینه های دیگری وجود دارد. به عنوان مثال ، اگر قبلاً از خرید حساب های جریان گران قیمت ویدئو (به عنوان مثال Netflix) استفاده کرده اید ، اکنون می توانید با خیال راحت به YouTube بروید و از فیلم های موجود که به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد استفاده کنید.

پیشرفت مالی خود را بررسی کنید

اگر از ابزارهای مختلفی برای پیگیری هزینه ها استفاده می کنید ، می توانید نتایج پس انداز خود را روزانه یا حداقل هفته ای یک بار بررسی کنید. وقتی عادت های بد خود را تشخیص دهید و با آنها کنار بیایید ، پس از مدتی به وضوح خواهید دید که پیشرفت کرده اید و حساب بانکی خود را که در چنین تاریخی در ماه گذشته فریاد می کشید! اکنون با پس انداز خود ، پول خود را پس انداز کنید. آیا آنقدر شیرین نیست؟ بنابراین بررسی های روزانه و هفتگی را فراموش نکنید.

به جای اینکه ناهار خود را بخرید ، آن را در خانه درست کنید

شاید بتوانید به خود بگویید که هزینه 20000 تومانی خرید ناهار یک چله خوشمزه و پر از بدن است که هیچ چیز نیست! اما اگر توجه کنید همان 20 هزار تومان ، 30 هزار تومان هم به هم اضافه می شود تا هزینه های شما بیشتر شود. اگر ناهار خود را 4 بار در هفته به روشی که ذکر شد آماده کنید ، هم غذای سالم تری خورده اید و هم در طی یک ماه حدود 300 هزار تومان پس انداز کرده اید. البته ، این روزها ، ناهار برای رژیم های غذایی کاملاً لغو می شود & # 39؛ انجمن و کسانی که بدنبال غذاهای سالم و عادات غذایی سالم هستند. اما می توانید از این فرصت برای افزایش حساب بانکی خود استفاده کنید.

دستور تعلیق 30 روزه صادر کنید

آیا تا به حال مجبور شده اید چیزی را بخرید و بعد از چند روز پشیمان شوید؟

اگر این بارها برای شما اتفاق افتاده است بهتر است از یک عادت بد دیگر خود نیز آگاه باشید. شما بدون دانستن و تحقیق و کاملاً بر اساس احساسات و گفته های افراد خرید می کنید.

از این پس منتظر بمانید تا نیاز به خرید چیزی احساس کنید. پرچم قرمز سفارش توقف 30 روزه خود را بالا ببرید. به خود بگویید که اگر ماه آینده ، با تحقیق و بررسی دقیق ، هنوز در این زمان به کالای مورد نیاز خود احساس کنم ، آن را خریداری می کنم.

اگر خریدهای شما احساسی باشد ، خواهید فهمید که برای خرید برخی محصولات چقدر عجله دارید و با این حکم 30 روزه ، حساب شما دست نخورده باقی خواهد ماند.

به جای کلاسهای گران قیمت ، به کلاسهای پادکست گوش دهید

اگر دقت کرده باشید ، هر روز آموزش حسابی گران است. برای موفقیت بهتر است از پادکست های رایگان و آماده برای صرفه جویی در هزینه استفاده کنید. به عنوان مثال ، شما ممکن است بارها در بهبود انگیزه خود درخواست کرده باشید. به جای اینکه برای ایجاد انگیزه در کلاس استاد بروید ، می توانید از کتاب های صوتی ارزان تر یا پادکست های رایگان استفاده کنید و از آنها در راه کار یا دانشگاه لذت ببرید.

به این ترتیب می توانید با تغییر در عادت های مالی خود پس انداز بیشتری کرده و این عادت را برای همیشه در زندگی خود حفظ کنید.

اگر در این امر موفق شدید ، تجربه خود را در قسمت نظرات برای ما بنویسید.

منبع

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

11 + هفده =

Powered by mihanseo