راه های فعال سازی رسیدهای پیامکی

سعید ناصریژوئن 11, 20211min0

مجموعه: ترفندهای اینترنتی

نحوه فعال سازی رسیدهای پیامکی

نحوه فعال سازی قبض های گاز ، برق ، آب ، تلفن

دیگران نگران ارسال قبض های شما توسط مسئولان برق ، گاز ، آب و تلفن نیستند. اگر این قبض ها دیگر برای شما صادر نشده است ، باید بدانید که چگونه پیامک قبض را فعال کنید. در این مقاله ، روشهایی برای فعال کردن همه صورتحسابها برای استفاده دوستان شما فراهم شده است. پس تا پایان این مقاله با ما باشید.

نحوه فعال سازی پیامک قبض تلفن ثابت

در این قسمت ما 4 روش برای انتخاب هر کدام که می خواهید به شما معرفی می کنیم.

• روش اول: فعال سازی از طریق پیام کوتاه

فقط شماره تلفن + کد شهر + * را به شماره 0212020 پیامک کنید. نکته قابل توجه اجرای ترتیب عبارتی است که گفتیم. سپس پیامی ارسال می شود تا پیامک صورتحساب فعال شود تا صورتحساب هر دوره از تلفن ثابت شما به شماره ارسال پیام ارسال شود.

• روش دوم: حضوری

آخرین صورتحساب تلفن خود را بردارید و به اداره ارتباطات بروید و با پر کردن درخواست فعال سازی صورتحساب پیامکی ، این ویژگی را برای خود فعال کنید.

روش 3: کد USSD

در این روش می توانید با پرسیدن میزان تلفن خود مستقیماً هزینه پرداخت کنید.

برای پرس و جو ، باید موارد زیر را انجام دهید:

1. شماره # 2020 را وارد کنید *

2. گزینه صورتحساب را انتخاب کنید

3. گزینه قبض ثابت را انتخاب کنید

4- شماره تلفن ثابت را به همراه کد شهر وارد کنید

5- اکنون هر یک از موارد مورد نظر خود را انتخاب کنید.

روش 4: وب سایت رسمی ارتباطات از راه دور

به سایت www.tci.ir رفته و از فهرست ثابت گزینه قبض پرداخت قبض را انتخاب کرده و شماره تلفن خود را وارد کنید تا از حساب خود سال کنید. مانند تصویر زیر:

نحوه استعلام از سایت رسمی تلفن ثابت

نحوه فعال سازی قبض بنزین پیامکی

درباره روش های فعال سازی پیامک قبض بنزین چقدر می دانید؟ با ما همراه باشید تا دو راه حل موجود در این بخش را به شما عزیزان معرفی کنیم.

• روش اول: ثبت نام در وب سایت شرکت گاز

با ورود به سایت https://ghabz.nigc.ir فرمی در اختیارتان قرار می گیرد که با پر کردن اطلاعات آن و ثبت نام ، پیامک قبض گاز برای شما فعال می شود.

فرم پرداخت را برای پرداخت قبض گاز از سایت رسمی پر کنید

• روش دوم: از طریق پیام کوتاه

فقط شماره اشتراک بنزین خود را به روش زیر به سامانه پیامکی 1000194 ارسال کنید تا پیامی مبنی بر فعال شدن قبض بنزین در کسری از ثانیه دریافت کنید. ارسال پیام به سامانه پیام کوتاه: شماره اشتراک گاز * 1

نکته: دوستان ، شروع به خواندن عبارت بالا از راست به چپ کنید.

نحوه فعال سازی پیامک قبض برق

ما تمام روش های موجود در این زمینه را برای شما بازگو خواهیم کرد. زیرا روش دیگری نسبت به روشهای دیگر وجود دارد.

• روش اول: پیام کوتاه

آخرین صورتحساب برق خود را پیدا کرده و شماره شناسنامه خود را از آن خارج کنید. سپس متن حاوی "شماره شناسنامه * 1" را به سامانه پیامکی 10001521 ارسال کنید. با وارد کردن صحیح شناسنامه از طرف خود ، از طرف واحد برق از طریق امکان فعال کردن قبض ، پیامی برای شما ارسال می شود و این بدان معنی است که شما کار خود را به درستی انجام داده اید.

پیام در مورد فعال کردن صورتحساب از طریق پیام کوتاه

روش دوم: استفاده از تلفن گویا

با شماره 1521 تماس بگیرید و از میزان بدهی خود با توجه به نکات تلفن گویا مطلع شوید و سپس صورتحساب خود را با نکات بیشتری درباره تلفن گویا پرداخت کنید.

روش 3: از سایت استفاده کنید

پس از ورود به سایت tbtb.ir بر روی گزینه خدمات صورتحساب برق کلیک کنید که در تصویر زیر مشاهده خواهید کرد.

نحوه استعلام مبلغ قبض و پرداخت آن

فراموش نکنید که ابتدا باید در سایت ثبت نام کنید تا با تصویر نشان داده شده در بالا روبرو شوید. پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور ، قبض برای شما نمایش داده می شود و پس از پرس و جو از قبض خود ، می توانید نسبت به پرداخت قبض اقدام کنید.

نحوه فعال سازی پیامک قبض آب

آخرین موضوع ما این است که چگونه می توان قبض آب را به عنوان پیام فعال کرد. در این روش دو روش وجود دارد که می توانید استفاده کنید. این دو روش عبارتند از:

• روش اول: پیام کوتاه

ابتدا باید آخرین صورتحساب آب را پیدا کنید. سپس کد اشتراک 8 رقمی را از صورتحساب برداشته و به شماره 30004122 ارسال کنید. مانند سایر روش ها ، اگر کد اشتراک را به درستی ارسال کنید ، پیامی را برای فعال کردن این ویژگی دریافت خواهید کرد.

• روش دوم: حضوری

با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت با جدیدترین صورتحساب آب می توانید قابلیت ارسال قبوض از طریق پیام کوتاه را فعال کنید.

آخرین کلمه:

دوستان ، ما در این مقاله به طور کامل در مورد فعال سازی قبض پیام کوتاه صحبت کردیم. ما همچنین سعی کردیم پرکاربردترین و ساده ترین روش ها را به شما نشان دهیم. امیدواریم دفتر شما واقع شده باشد. ما امیدواریم که از تو خبری بشنویم. آیا واقعاً روش های دیگری در این زمینه می دانید؟ بنابراین مطمئن باشید که روش های خود را با ما در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

مجموعه: گروه کامپیوتر و اینترنت

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

11 + پنج =