رشد بازار رایانه نوید آینده هیجان انگیزی را می دهد

سعید ناصریژوئن 11, 20211min0

برای چندین سال ، فروش بالای تلفن های هوشمند و تبلت ها باعث شد که کامپیوترهای رومیزی و لپ تاپ ها مورد توجه قرار نگیرند ، اما سال گذشته با شیوع ویروس کرونا ، تقاضا برای این محصولات افزایش یافت و بازار مجدداً رشد کرد ، رشدی که انتظار می رود در این کشور ادامه یابد. آینده. بودن.

12 ماه گذشته نشان داده است که تلفن های هوشمند و تبلت ها همیشه وسایل مورد نیاز ما نیستند و حتی گاهی اوقات برای انجام کارهای مختلف به کامپیوتر نیز نیاز داریم. افزایش فروش رایانه های شخصی و کمبود کارت گرافیک این موضوع را نشان می دهد.

کمبود کارت گرافیک در بازار دو دلیل دارد: افزایش فعالیت ماینرها و کمبود کلی تراشه در بازار که علاوه بر دنیای فناوری ، تولید خودرو و سایر محصولات را تحت الشعاع قرار داده است. با این وجود ، کاربران همچنان به خرید کارت گرافیک ادامه می دهند که این نشان دهنده رشد مداوم این بازار است.

با وجود مشکلات تامین ، طبق IDC ، فروش کامپیوتر در سال 2020 12.9 درصد رشد می کند و انتظار می رود در سال 2021 به 18.2 درصد رشد کند. این رشد به معنای فروش 357.4 میلیون کامپیوتر است.

Canalys پیش بینی می کند رشد 8٪ باشد ، اما در آمار شرکت ، همراه با میز کار و لپ تاپ ، Chromebook و تبلت نیز دیده می شود. این شرکت انتظار دارد تقاضا در نیمه اول سال جاری افزایش یابد و در مجموع شاهد فروش 496.8 میلیون دستگاه در سال 2021 خواهیم بود.

یکی از دلایل رشد بازار خرید لپ تاپ توسط دانشجویان و همچنین فروشگاه ها برای جبران کمبود کالا در انبارها است. طبق IDC ، خرید رایانه های جدید ممکن است در سال 2022 ادامه یابد ، زیرا افراد در برخی روزها همچنان از راه دور کار می کنند و به یک کامپیوتر مناسب احتیاج دارند.

فروش مانیتور نیز در سال 2020 افزایش یافت و 39.2 میلیون مانیتور فقط در سه ماهه چهارم سال گذشته در سراسر جهان فروخته شد که نسبت به سه ماهه چهارم سال 2019 16.9 درصد افزایش داشته است. اگرچه برخی مانیتورها برای ایجاد کمبود در بازار و افزایش قیمت ها خریداری شده اند ، اما مردم به آنها برای میز کار و لپ تاپ خود نیاز دارید. فروش مانیتور به طور کلی در سال 2020 8.3٪ رشد داشته که بالاترین رشد از سال 2008 است.

طبق IDC ، فروش مانیتور همچنان رشد خواهد کرد و مردم همچنان به استفاده از لپ تاپ هایی با مانیتور بزرگتر ادامه می دهند. طبق گفته مایکروسافت ، مدت زمان استفاده از ویندوز توسط کاربران نیز افزایش یافته است. در ماه مه سال 2020 ، کاربران 4 تریلیون دقیقه با ویندوز 10 وقت صرف کردند که 75 درصد افزایش نسبت به ماه مه 2019 نشان می دهد.

بسیاری در سال های اخیر مرگ PC را پیش بینی کرده اند زیرا آنها می گویند مردم علاقه ای به خرید محصولات جدید نخواهند داشت و به استفاده از دستگاه های قدیمی ادامه می دهند. اما شیوع ویروس کرونا نشان داده است که چنین تفکری درست نیست. شرکت ها همچنان به توسعه فن آوری های جدید ادامه می دهند و کاربران علاقه مند به خرید آنها هستند.

با توجه به گسترش این بازار ، شرکت ها دلیل کافی برای سرمایه گذاری در فناوری های جدید خواهند داشت. با پیشرفت تکنولوژی و معرفی م componentsلفه های جدید مانند پردازنده های قدرتمندتر و گران قیمت اینتل و AMD به بازار و یا کارت های گرافیک قدرتمند ، رایانه ها از کاربرد کمتری برخوردار هستند ، اما همچنین از دستگاه های جالب توجهی برخوردار هستند. علاوه بر این ، رایانه هایی با پردازنده های مبتنی بر معماری ARM ، مانند Apple MacBooks ، باید ذکر شوند.

بازار رایانه به قدری جذاب شده است که خریداران در برخی کشورها وقت زیادی را صرف مطالعه نظرات خود می کنند. به عنوان مثال ، خریداران در انگلیس قبل از تصمیم گیری 107 دقیقه وقت می گیرند تا بررسی کنند ، اگرچه در 152 دقیقه کمتر از اتومبیل است ، اما از نظر قیمت قابل مقایسه نیست و اتومبیل بسیار گران تر است.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

پنج × 5 =

Powered by mihanseo