برندگان جایزه تورینگ 2020 معرفی شدند

سعید ناصریژوئن 6, 20211min0

آلفرد آهو و جفری اولمان برای کار ارزشمند خود در زمینه توسعه کامپایلرهای زبان های برنامه نویسی سطح بالا ، جایزه تورینگ 2020 را از آن خود کردند.

جایزه 1 میلیون دلاری تورینگ هر ساله به عنوان جایزه نوبل علوم کامپیوتر توسط انجمن ACM به افرادی اعطا می شود که نقش بسزایی در علوم کامپیوتر داشته اند. این جایزه به افتخار آلن تورینگ ، پدر علوم کامپیوتر نامگذاری شده است. تاکنون ، کارشناسان برنده تلاش خود برای توسعه هوش مصنوعی ، طراحی تراشه های محاسباتی در تلفن های هوشمند ، فناوری های مرتبط با شبکه جهانی وب ، رمزگذاری داده ها و گرافیک رایانه ، جایزه تورینگ یک میلیون دلاری شده اند.

در سال 2020 ، این جایزه به اولمن و دیر رسید ، که کار مشترک خود را در سال 1967 در آزمایشگاه های بل و مرکز تحقیقات مشهور AT&T آغاز کردند. اولمن در حال حاضر استاد دانشگاه استنفورد و مدیرعامل Gradiance ، یک شرکت آموزش الکترونیکی است. آلفرد آهو همچنین استاد ارشد دانشگاه کلمبیا است.

رایانه های امروزی با طیف گسترده ای از انواع داده ها و دستورات دقیق به زبان های سطح بالا و نسبتاً قابل فهم برای انسان برنامه ریزی شده اند. کامپایلرها دستورالعمل های زبان را به کد ماشین ترجمه می کنند تا پردازنده ها بتوانند کد ماشین را درک کنند. آهو و اولمان در ترجمه دستورالعمل های برنامه سطح بالا به کد ماشین سطح پایین موفقیت زیادی کسب کرده اند.

سال گذشته دو کارمند سابق پیکسار که در گرافیک رایانه ای پیشتاز هستند جایزه تورینگ 2019 را از آن خود کردند. دستاورد کارمندان سابق پیکسار ، "Ipp Henrehan" و "Edwin Katmol" توسعه فناوری گرافیک رایانه ای است که نقش عمده ای در تولید انیمیشن داستان اسباب بازی دارد.

گوگل و اینتل حامیان جایزه تورینگ 1 میلیون دلاری هستند و برای برنده شدن در جایزه تورینگ باید در زمینه رایانه های شخصی بسیار تأثیرگذار باشید تا در لیست دریافت کنندگان این جایزه باشید.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

14 − 6 =

Powered by mihanseo