هر آنچه در مورد سه نوع جدید ژنتیکی ویروس کرونا باید بدانید

سعید ناصریژوئن 1, 20211min0

اکنون که نوزدهمین سالگرد همه گیری Covid-19 به پایان رسیده است ، با ورود واکسن های بیشتر و بیشتر ، به نظر می رسد در انتهای این تونل وحشت بارقه ای از نور و امید وجود دارد. اما هنوز تهدید بالقوه دیگری وجود دارد: انواع مختلف ویروس کرونا. جهش و تغییر در ویروس ها امری عادی است ، اما از آنجا که ویروس کرونا ویروس جهانی را به طرز چشمگیری تغییر داده است ، اکنون نگرانی های جدی در مورد انواع و تأثیرات بالقوه آن وجود دارد.

چند نوع داریم؟ در کجای دنیا می توان آنها را یافت؟ آیا واکسن ها علیه آنها م workثر هستند؟ آیا این انواع کشنده هستند؟ و سرانجام ، آنها چه تاثیری در سرعت برخورد ما با بیماری همه گیر خواهند داشت؟

برای پاسخ به این س andالات و سالات دیگر ، CNET با کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده صحبت کرد. لازم به ذکر است که درک ما از انواع Covid-19 همچنان در حال رشد است ، بنابراین ممکن است این مقاله برای پاسخ به تمام سوالات شما کافی نباشد.

انواع Covid-19 کدامند و در کجا رخ می دهند؟

انواع Covid-19 هنگامی وارد کار می شوند که نسخه اصلی Covid-19 جهش یابد. این یک روند طبیعی در بین ویروس ها است و معمولاً هنگامی که ویروس خود را در بدن تولید مثل می کند ، به اشتباه رخ می دهد. این همان چیزی است که دکتر نیکولاس پانتالیو ، پزشک خانواده در گروه پزشکی Westmed در نیویورک می گوید. "بیشتر جهش ها ویروس را اصلاح نمی کنند و ضعیف نمی کنند ، اما برخی جهش ها می توانند ویروس را قویتر یا مثرتر کنند."

ما در حال حاضر چندین نسخه مختلف از Covid-19 داریم که از مناطق مختلف جهان نشات گرفته اند ، اما به طور کلی ، ما سه نوع اصلی داریم که در سراسر جهان در حال گردش هستند و جامعه متخصصان وضعیت آنها را از نزدیک تحت نظر دارند:

B.1.1.7 یا نوع انگلیسی: این نوع اولین بار در انگلستان کشف شد و اکنون در سراسر جهان و همچنین در ایالات متحده توزیع می شود. طبق مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده ، این نوع با سرعت و سهولت بیشتری گسترش می یابد و می تواند در بدن بیمار شکل خطرناک تری نسبت به قبل به خود بگیرد ، اما هنوز تحقیقات بیشتری برای اثبات این مورد لازم است. پانتالیو می گوید: "وارینا B.1.1.7 30 تا 75 درصد احتمال انتقال ویروس از یک شخص به شخص دیگر بیشتر از آن است که در ابتدا منتشر شده است." او می گوید ، در آغاز ماه مارس ، حداقل 170 مورد از این نوع در نیویورک کشف شده است.

B.1.351 یا نوع آفریقایی: این نوع ابتدا در آفریقای جنوبی کشف شد و سپس در اواخر ژانویه از ایالات متحده خارج شد. آزمایشات بالینی نشان داده است که واکسن Strazenka در برابر این نوع موثرتر نیست و همین امر موجب نگرانی محققان و رهبران بهداشت در سراسر جهان شده است. به گزارش نیویورک تایمز ، اولین مطالعات روی واکسن های Pfizer و Modern نشان می دهد که هر دو نسبت به این نسخه از ویروس تأثیر کمتری دارند اما در هر صورت تا حدی از مردم محافظت می کنند.

بر اساس گزارش دیگری که توسط نیویورک تایمز بازنشر شده است ، افرادی که قبلاً به ویروس دیگری آلوده شده اند از این نوع مصون نیستند و این مسئله به نگرانی جدیدی برای کسانی تبدیل شده است که قبلاً با Covid-19 مبارزه کرده اند. پانتالیو می گوید: "این نوع 150 درصد بیشتر منتقل می شود و واکسن های فعلی محافظت زیادی در برابر آن نمی کنند." "نگرانی در مورد آلوده شدن به این نوع هر روز بیشتر می شود ، حتی اگر شخصی قبلاً به نوع دیگری از ویروس آلوده شده باشد." پانتالیو می گوید حداقل دو مورد از این نوع تا اوایل ماه مارس در نیویورک کشف شده است.

P.1 یا نوع برزیلی: این نوع اولین بار در مسافران برزیلی کشف شد که آن را در فرودگاه ژاپن آزمایش کردند. نگرانی اصلی در مورد این نوع احتمال این است که ویروس بتواند به راحتی از آنتی بادی (یا آنتی بادی ناشی از عفونت قبلی یا آنتی بادی حاصل از واکسن) فرار کند. پانتالیو توضیح می دهد: "نوع برزیلی نوعی است که کمترین اطلاعات در مورد آن داریم ، اما داده های اولیه افزایش میزان انتقال ویروس را نشان می دهد." این ویروس اخیراً در ایلینویز ، مریلند ، نیوجرسی ، اورگن ، مینه سوتا ، فلوریدا ، اوکلاهما و آلاسکا پیدا شده است.

آیا واکسن ها در برابر انواع موثر هستند؟

به نظر می رسد هر سه واکسن فعلی ایالات متحده برای Covid-19 تا حدی از افراد در برابر انواع جدیدتر محافظت می کند و منجر به پایین آمدن میزان بستری شدن در بیمارستان و همچنین مرگ و میر می شود. "Pantalio می گوید كه در حال حاضر نسخه های جدید یا واكسن های به روز شده برای حفاظت بهتر از افراد در برابر انواع جهش یافته در حال تهیه و آزمایش هستند."

قبل از اینکه فکر کنید دیگر نیازی به واکسیناسیون نیستید زیرا قبلاً به Covid-19 آلوده شده اید و دوباره زنده شده اید ، باید به Pantalio گوش دهید: "اعتقاد بر این است که واکسن های Covid-19 فعلی بهتر از آنتی بادی های تولید شده هستند." آنها به دلیل عفونت قبلی شما را در برابر این انواع جدید محافظت می کنند. "

"اعتقاد بر این است که واکسن های Covid-19 از شما در برابر این نوع جدید بهتر از آنتی بادی های تولید شده به دلیل عفونت قبلی محافظت می کنند."

با توجه به اینکه ما هنوز اطلاعات بسیار کمی در مورد انواع آن داریم ، لازم است افراد به پیروی از قوانین ادامه دهند و همچنان از ماسک و فاصله اجتماعی استفاده کنند: حتی اگر قبلاً Covid-19 داشته اید یا واکسینه شده اید. این روند باید تا زمانی ادامه یابد که کارشناسان تأیید کنند دیگر نیازی به ادامه کار نیست.

نکته اصلی این است که تمام واکسن های فعلی تأیید شده توسط مرکز کنترل و پیشگیری بیماری های ایالات متحده و سازمان غذا و دارو کاملاً بی خطر هستند. اگرچه اثر بخشی هر واکسن از واکسن به واکسن دیگر متفاوت است ، اما همه آنها به طور کلی مانع از بیماری جدی شما با Qovid-19 و مرگ بر اثر عفونت می شوند. همانطور که انواع بیشتری از ویروس در دسترس است (و انواع کنونی در حال گسترش هستند) ، توزیع واکسن ها به سرعت و به طور م efficientثر بیش از هر زمان دیگری مهم است.

آیا انواع بیشتر مسری یا خطرناک هستند؟

اگرچه هنوز تحقیقات بیشتری لازم است ، اما به نظر می رسد که هر سه مورد ذکر شده در بالا نسبت به نسخه اولیه Covid-19 به راحتی منتشر می شوند. اما پانتالیو می گوید که ما هنوز مطمئن نیستیم که این ویروس ها کشنده تر به نظر می رسند. FDA می گوید از آنجا که شیوع این انواع بیشتر است ، بنابراین ما باید انتظار داشته باشیم که موارد به میزان قابل توجهی افزایش یابد ، که به نوبه خود منجر به انواع بیشتر و مرگ و میر بیشتر خواهد شد.

برخی از کارشناسان نگران هستند که ممکن است این تغییرات فقط در طی چند ماه پیشرفت حاصل در روند همه گیری را خنثی کنند.

برخی از کارشناسان نگرانند که این گزینه ها فقط در طی چند ماه بتوانند پیشرفت حاصل در روند همه گیری را خنثی کنند ، بنابراین رعایت پروتکل های ایمنی و بهداشتی اکنون بیش از هر زمان دیگری مهم است.

پانتالیو می گوید: "همه هنوز مجبورند نقاب بزنند ، فاصله اجتماعی را رعایت کنند و در عین رعایت بهداشت ، در برابر همه این موارد هوشیار باشند." وی افزود: حتی اگر فردی دوز كامل واكسن خود را دریافت كرده باشد ، باید این پروتكل ها ادامه یابد تا میزان بروز كاهش یابد.

چگونه از خود در برابر این انواع محافظت کنیم؟

اقدامات ایمنی و بهداشتی که از ابتدای شیوع همه گیر توصیه می شود آنها را دنبال کنیم ، از شما در برابر این انواع محافظت می کند. این بدان معنی است که شما باید در مکانهای عمومی و همچنین با افراد خارج از خانواده از ماسک استفاده کنید ، فاصله جسمی خود را با افرادی که با آنها زندگی نمی کنید حفظ کنید ، آزمایش کنید ، هنگام احساس بیماری قرنطینه کنید و مرتباً دستان خود را بشویید. . علاوه بر این ، دریافت واکسن هر زمان که در دسترس شما باشد ، گام بسیار مهمی در محافظت از خود و دیگران و همچنین پایان دادن به بیماری همه گیر است.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

20 − 17 =

Powered by mihanseo