5 موردی که هرگز نباید در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی ارسال کنید

سعید ناصریمی 29, 20211min0

شبکه های اجتماعی فواید بسیاری دارند ، اما اگر در این سیستم عامل ها بی خیال شوید ، دردسری برای شما محسوب می شود. اشتراک بیش از حد اطلاعات می تواند شما را در معرض آزارها و مشکلات مختلفی قرار دهد که مطمئناً اصلاً نمی خواهید با آنها روبرو شوید. در اینجا 5 اشتباه در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی آورده شده است که باید از آنها اجتناب کنید.

1. افشای آدرس مسکونی

متاسفانه ، بسیاری از کاربران به طور تصادفی آدرس خانه خود را در اینستاگرام فاش می کنند و بسیاری از آنها حتی نمی دانند که چنین اشتباهی مرتکب شده اند. به طور خاص ، عکس ها می توانند اطلاعات زیادی در مورد محل زندگی شما ارائه دهند. به عنوان مثال ، می توانیم به عکس های خیابانی که در آن زندگی می کنیم یا عکس های گرفته شده از نمای خارجی خانه اشاره کنیم. به عنوان مثال اگر در آشپزخانه سلفی می گیرید ، ممکن است کاغذهایی با آدرس خانه در پس زمینه تصویر وجود داشته باشد.

غالباً ، کاربران هنگام ضبط و به اشتراک گذاری این اطلاعات ، چنین جزئیاتی را در صفحه کوچک تلفن نمی بینند. بعضی اوقات می توانید فقط با برش دادن تصویر از این مشکلات خلاص شوید. به طور کلی ، فاش کردن محل زندگی در اینستاگرام می تواند امنیت شما را به خطر بیندازد و مشکلات مختلفی را برای شما ایجاد کند.

۲. عکس های سلفی و عکس هایی که اطلاعات زیادی را فاش می کنند

هر عکسی که در داخل خانه می گیرید می تواند اطلاعات زیادی در مورد شما را فاش کند که احتمالاً دوست ندارید افراد غریبه از آنها بدانند. این عکسها لزوماً نباید اطلاعات محرمانه یا شماره ملی شما را فاش کنند ، اما ممکن است جزئیات دیگری در تصویر وجود داشته باشد که نمی خواهید کسی آنها را ببیند. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که نمی خواهید تصاویر فرزندان یا اعضای خانواده خود را به اشتراک بگذارید ، مراقب باشید در پس زمینه عکس های شما هیچ قاب عکس از این افراد وجود نداشته باشد.

خریدهای جدید و گران قیمت همچنین می تواند برای شما و همچنین محل نگهداری وسایل گران قیمت دردسر ساز شود. به عنوان مثال ، عکس ممکن است کالایی بسیار ارزشمند را نشان دهد که انگیزه دزدان را برای سرقت از خانه شما بیشتر می کند.

3. برنامه های سفر و تعطیلات

خواه آخر هفته یا خارج از شهر برای مسافرت باشید یا چند هفته به مسافرت بروید ، صحبت درباره سفر در شبکه های اجتماعی می تواند وسوسه انگیز باشد. متأسفانه به اشتراک گذاشتن این اطلاعات در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی خطر سرقت را افزایش می دهد.

ارسال پیام در مورد سفر بهتر است به بعد از سفر موکول شود. اگر مدام درباره سفری که در حال حاضر هستید پست ارسال کنید ، اغلب می گویید که هیچ کس در خانه شما نیست. اگر به عنوان مثال در فرودگاه با همسر یا فرزندان خود سلفی بگیرید ، به سارقان این پیام داده می شود که خانه احتمالاً خالی است.

اینستاگرام ، توییتر و سایر شبکه های اجتماعی به شما امکان می دهند مکان ها را در کنار پست ها و استوری ها تگ کنید. این بدان معناست که حتی اگر از سفر خود مطلع نشده باشید ، انتشار پست هایی که نشان می دهد مدتی در خانه نیستید ، به هیچ وجه منطقی نیست.

اگر به هر دلیلی نمی توانید خود را کنترل کنید و مجبورید در مورد این سفر عکس به اشتراک بگذارید ، بهتر است استوری های سفر را فقط برای دوستان نزدیک خود در اینستاگرام منتشر کنید. سپس وقتی به خانه رسیدید ، می توانید با خیال راحت داستان ها و پست های دیگر را بارگذاری کنید.

4. افشای اطلاعات مربوط به برنامه روزانه

بسیاری از سارقان موجر را رفت و آمد می دانند و بسیاری از این سرقت ها در حالی که صاحبخانه در محل کار خود است رخ می دهد. اگرچه شغل شما می تواند برنامه روزانه شما را تا حد زیادی آشکار کند ، اما به اشتراک گذاشتن اطلاعات زیاد می تواند خطر سرقت شما را افزایش دهد. به عنوان مثال ، در برابر تمایل به ارسال پست در مورد "شما باید تا 7 عصر کار کنید" مقاومت کنید زیرا این پیام را به شما می دهد که بیشتر روز از خانه بیرون خواهید بود.

5- محتوایی که می تواند منجر به اخراج شما شود

باید توجه داشته باشید که تمام پست های شما در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی می تواند برای شما دردسر ساز شود. حتی اگر حساب شما خصوصی باشد و به همه پیروان خود اعتماد داشته باشید ، همیشه این احتمال وجود دارد که پست های حساب شما در معرض دید قرار گیرد.

به همین دلیل است که شما باید همیشه پست هایی را ترک کنید که اگر اطرافیان از آن مطلع باشند مشکلی برای شما ایجاد نمی کند. حتی اگر با رئیس و سایر همکاران خود در شبکه های اجتماعی ارتباط برقرار نکنید ، همیشه باید این احتمال را در نظر بگیرید که کسی بخواهد پست ها و عکس های شما را به شما نشان دهد.

اخرین حرف

اگرچه بسیاری از این توصیه ها بسیار سختگیرانه است ، اما کار بدون اشکال نیست. اغلب اوقات ، دوستانتان در شبکه های اجتماعی واقعاً با شما دوست هستند و مشکلی برای شما ایجاد نمی کنند. اما اشتراک بیش از حد اطلاعات در عصر دیجیتال یک مشکل واقعی است و نباید عواقب آن را نادیده گرفت. بنابراین همیشه مراقب باشید که از اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی استفاده کنید تا این سیستم عامل ها همیشه برای شما لذت بخش باقی بمانند.

منبع: How To Geek

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

یک × 2 =

Powered by mihanseo