هکرهای روسی در طی حملات SolarWinds به ایمیل های مقامات امنیتی ایالات متحده دسترسی پیدا می کنند

سعید ناصریمی 17, 20211min0

هکرهای روسی چندین ماه پیش حملات گسترده ای را به سازمان ها و شرکت های آمریکایی از طریق SolarWinds آغاز کردند و اکنون به نظر می رسد که حساب های ایمیل مقامات وزارت امنیت داخلی آمریکا (DHS) نیز به خطر افتاده است.

طبق گزارش جدید ، در هنگام حملات زنجیره ای SolarWinds به چنین حساب هایی غیرمجاز دسترسی پیدا شده است. SolarWinds اواخر سال گذشته دروازه مهاجمان به شبکه های سازمان ها و شرکت های آمریکایی بود تا با استفاده از بدافزار در به روزرسانی نرم افزار Orion ، این کار را انجام دهند.

این بدافزار در بسیاری از سازمان ها از جمله مایکروسافت ، FireEye ، وزارت خزانه داری ، وزارت امنیت داخلی و سایر کشورها یافت شد. به نظر می رسد اکنون چنین حملاتی منجر به دسترسی به نامه های مقامات وزارت امنیت داخلی آمریکا ، از جمله چاد ولف ، رئیس سابق وزارت امنیت داخلی در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ شده است.

در گزارش اخیر ، به نقل از چندین مقام فعلی و سابق دولت ایالات متحده که نام آنها ذکر نشده است ، مقامات DHS قربانی هکرها در حمله SolarWinds شدند. علاوه بر مقامات ، کارکنان تحقیق کننده تهدیدات امنیت سایبری خارجی نیز مورد حمله قرار گرفته اند.

گرگ چاد

چنین حملاتی ولف و دیگر مقامات را بر آن داشت تا به گوشی های جدید روی بیاورند و از پیام رسان های سیگنال ایمن برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده کنند.

سخنگوی وزارت امنیت داخلی آمریکا گفت که تعداد کمی از حساب کارکنان مورد حمله قرار گرفته اند و هیچ نشانه ای از آنها وجود ندارد.

چند روز پیش ، ژنرال پل میکی ناکاسون ، فرمانده فرماندهی سایبری ایالات متحده ، روسیه را دشمن سایبری پیشرفته و پیچیده توصیف کرد:

"مسکو فعالیت ها و عملیات سایبری را به طور م withثر با استراتژی نظامی و ملی خود تلفیق کرده است." علی رغم اتهامات به مهاجمان سایبری روسی ، این کشور همچنان بر سو misاستفاده از شبکه ها و سیستم های سایبری ایالات متحده تمرکز دارد. "

به گفته ناکازون ، پس از حملات SolarWinds ، ایالات متحده گزینه های مختلفی برای مقابله با چنین تهدیدهایی در سال 2021 و بعد از آن دارد.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

7 + بیست =

Powered by mihanseo