تقویت امنیت سایت برای جلوگیری از هک سایت

سعید ناصریمارس 9, 20201min0

متداول ترین دلیل نفوذ اینترنت از طریق ضعف در کد و نه از طریق هاست ، سرور یا شبکه است زیرا به دلیل امنیت بالای سیستم عامل و قدرت بالای تجهیزات شبکه و فایروال ها امکان نفوذ از طریق هاست ، سرور یا شبکه ها غیرممکن است. به دلیل عدم رعایت یکی از موارد زیر یک سایت احتمالاً نفوذ می کند:

می توان با استفاده از سیستم های مدیریت محتوای قدیمی مانند جوملا ، هک شد! 7.0
شما باید جدیدترین نرم افزارها یا سیستمهای مدیریت محتوا را در سایت خود به روز کنید.

از اسکریپت ها یا کدهای ناایمن یا کم امنیت استفاده کنید
یکی از شایع ترین دلایل هک کردن استفاده از کد ناامن است زیرا صدها بار راحت تر از روش های دیگر مانند سرورها ، شبکه ها یا هاست آسان تر است.
از یک متخصص امنیتی بخواهید امنیت همه بخش های سایت خود را بررسی کند.

با استفاده از ماژول ها – افزونه های نا امن یا مؤلفه ها
معمولاً هسته (مرکز) سیستم ایمن است ، اما ماژول ها ، قالب ها ، قطعات یا افزونه ها از امنیت بسیار پایینی برخوردار هستند. هرگز از ماژول ها ، قالب ها ، قطعات یا افزونه های اضافی در سایت خود استفاده نکنید.
اگر شما نیاز به استفاده از هر ماژول ، الگوی ، مؤلفه یا افزونه اضافی در سایت خود دارید ، اطمینان حاصل کنید که آنها ایمن و ایمن هستند و هرگز از سیستم های منسوخ یا ناامن استفاده نکنید ، زیرا احتمالاً هک شده اید. 2٪ خواهد بود اما به طور کلی توصیه نمی شود.
نصب هرگونه نرم افزار ، ماژول ، قالب ، قطعات و افزونه ها به امنیت نیاز دارد.

2. عدم رعایت مسائل امنیتی مربوط به سیستم مدیریت محتوا مورد استفاده مانند تنظیم سطح دسترسی
یکی از مهمترین دلایل هک کردن سایتهایی که از سیستمهای مدیریت محتوای شناخته شده استفاده می کنند ، نقض امنیت ارائه شده توسط آن نرم افزار است.
کلیه سیستمهای شناخته شده و شناخته شده مدیریت محتوا مانند جوملا ، وردپرس و غیره که از کیفیت و امنیت قابل قبولی برخوردارند دارای یک راهنمای امنیتی تهیه شده توسط سازنده هستند که هنگام نصب و استفاده از نرم افزار باید با دقت رعایت شود.

2. یک رمزعبور ساده و ضعیف که به راحتی قابل دسترسی است.
از رمزهای عبور پیشرفته برای ایمیل های شخصی ، منطقه کاربر ، پانل های کنترل ، FTP ، پایگاه داده ، مدیر ، ایمیل ، مدیر وب مسترها استفاده کنید و گذرواژه ها را به صورت دوره ای تغییر دهید و از دادن گذرواژه به افراد دیگر خودداری کنید.

راه های مختلفی برای عبور رمز عبور وجود دارد ، مانند دیدن شخصی در حال تایپ کردن رمز عبور و به خاطر سپردن آن ، فریب توسط یک کارمند ناراضی یا همکار ، قرار دادن نرم افزارهای جاسوسی بر روی رایانه شخصی و ایجاد آسان رمز عبور و پیدا کردن و استفاده از آن. روش Bruteforce مانند حدس زدن رمزعبور مانند شماره تلفن و شماره شناسه یا هر رمز عبور قابل تصور دیگری. ویروس ها و تروجان ها ، درج رمز عبور در یک مکان ناامن مانند فلش دیسک یا ایمیل ، و در صورت رمزگذاری تمام رمزهای عبور دیگر ، آنها می روند ، مهندسی اجتماعی و ده ها روش دیگر که توسط افراد متجاوز استفاده می شود و هیچ کس نمی داند که دوباره ریست کرده است و بعد در زمان مناسب از گذرواژه سوء استفاده می شود.
رایانه شخصی خود را برای داشتن هیچ keylogger یا ویروس بررسی نکنید و رمز عبور خود را ارسال نکنید

ویروس در رایانه شخصی شما
یکی از متداول ترین روش های نفوذ ویروس ها و تروجان ها اینترنت است. معمولاً این نرم افزارهای مخرب تمام گذرواژه‌ها را به صورت مخفیانه به شخص مزاحمان ارسال می کنند بدون اینکه به مدیران سایت اطلاع دهند که از رایانه ، رایانه لوحی یا کافی نت استفاده می کنند و متجاوز می تواند به راحتی بدون اطلاع به مدیر سایت مبنی بر اینکه رمز عبور وی به خطر بیافتد ، به سایت دسترسی پیدا کند. هک شدن
اطمینان حاصل کنید که کامپیوتر شما کاملاً ایمن است و نرم افزار ضد ویروس قوی را نصب کرده و در صورت لزوم سیستم عامل و تمام اطلاعات آن را برداشته و مجدداً نصب کنید.

3. نصب نرم افزارهای خراب ، قدیمی ، ماژولها ، قالبها ، قطعات یا افزونه هایی که دارای مشکلات امنیتی هستند
هرگز از نرم افزار ، ماژول ، قالب ، قطعات یا پلاگین های شکسته استفاده نکنید.
متجاوزان معمولاً قفل نرم افزار را می شکنند و سپس یکی را در پشت درب ، تروجان یا کد مخرب نصب می کنند و سپس آن را به صورت رایگان در اینترنت منتشر می کنند و شما ممکن است به صورت رایگان از آن استفاده کنید. این یکی از متداول ترین روش های نفوذ برای نفوذ کنندگان است زیرا به هکر این امکان را می دهد تا نرم افزار ، ماژول ، قالب ، مؤلفه یا افزونه را به موقع در سایت شما نصب کند.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

پنج − دو =