حذف بسته های یک شبه همراه اول و ایرانسل (بروزرسانی: برخی از بسته ها برگشتند)

سعید ناصریآوریل 22, 20211min0

بسته های شبانه نامحدود ایرانسل و همراه اول از کلیه بسته های اینترنتی این دو اپراتور حذف شده و در برخی موارد بسته های جایگزینی به مشترکانی معرفی شده اند که بازده بسته های قبلی را ندارند. این اتفاق قبل از سال نو اتفاق می افتد ، وقتی وزیر ارتباطات در مصاحبه ای اعلام کرد که با بازگشت بسته های یک شبه نامحدود موافقت می کند و در این زمینه نامه هایی به اپراتورها ارسال شده است که از ارائه تمام بسته های حذف شده طی سال های گذشته خبر می دهند ، اما نه تنها بسته های قدیمی امروز بازگردانده نمی شوند ، بلکه بسته های فعلی دیگر در دسترس نیستند.

اخیراً وزیر ارتباطات در گروه تلگرامی ، که برای برقراری ارتباط با کاربران ایجاد شده بود ، به حذف بسته های شبانه اعتراض کرده و گفته بود که هشدار مقامات فرهنگی کشور باعث حذف بسته های شبانه در اینترنت "محمد جواد آذری جهرمی" همزمان اعلام کرده بود که از عرضه این بسته ها دفاع کرده و آنها را برای رقابت در بازار مفید می داند.

در اواسط ماه مارس ، وزیر ارتباطات ، طی گفتگوی عمومی خود از طریق تلگرام با مردم در مورد حذف بسته های اینترنتی شبانه ، تأكید كرده بود كه این امر با دستور قانونی انجام نشده است. او گفت:

"واقعیت این است که اعتراضات مقامات فرهنگی در کشور در مورد بسته های یک شبه وجود داشت و ما اخطاریه ای دریافت کردیم مبنی بر اینکه کاربران نباید به بسته های اینترنتی یک شبه رایگان روی بیاورند." زیرا این تأثیر منفی بر دانشجویان داشت و آنها را بیدار نگه می داشت شب ها و آنها صبح نمی توانستند به کلاس بیایند. "

با این حال ، وی در مصاحبه ای کوتاه با ایرنا در تاریخ 24 اسفند ماه اعلام کرد که یک سال و نیم پیش ممنوعیت ارائه بسته های اینترنتی شبانه به اپراتورهای تلفن همراه اعلام شد و با پیگیری های جدید از سر گرفته می شود.

لازم به ذکر است که بسته های یک شبه در تمام ISP ها مسدود نشده و برخی از آنها بسته های یک شبه ارائه می دهند ، اما انتظار می رفت که طبق گفته وزیر ارتباطات ، این بسته ها به شکل بیشتر و بیشتری در همه ISP ها موجود باشد به زودی. اما مشاهدات و کاربران عینی دیجیاتو & # 39؛ گزارش ها در شبکه های مجازی نشان می دهد که بسته های شبانه دو اپراتور همراه اول و ایرانسل حذف شده است.

از سال جدید ، بسته های دانلود شبانه اینترنت ایرانسل به بسته های روزانه تبدیل شده اند که از ساعت 2 تا 7 صبح مفید هستند و نکته مهم این است که این بسته ها فقط از سایت های داخلی پشتیبانی می کنند و در واقع کاربران نمی توانند با آنها از غیر سایتهای داخلی یا مرور کنید. و انتقال به شبکه های اجتماعی جهانی مانند YouTube و Instagram. همراه اول همچنین بسته های 30 روزه یک شبه خود را حذف کرده است و در حال حاضر بسته های نامحدودی برای ارائه ندارد.

گفتنی است همراه اول با دستورالعمل نظارتی در خرداد 96 در بسته های یک شبه خود تغییراتی ایجاد کرده بود و اکنون به نظر می رسد با حذف بسته های فعلی سیاست جدیدی را در پیش گرفته است. پیگیری Digito از مرکز پشتیبانی دو اپراتور باعث شده هر دو اپراتور ابراز امیدواری کنند که بسته های مناسب به زودی جایگزین بسته های قبلی شود.

به روز شده در 4 آوریل ، 11 صبح:

مشاهدات عینی کاربران و دیجیاتو نشان می دهد که همراه اول یکی از بسته های اینترنت شبانه نامحدود خود یعنی ماهانه از ساعت 1 صبح تا 11:00 را پس داده است و کاربران می توانند این بسته را از طریق کد ستاره 1000 هزار خریداری کنند کد سفارش. این بسته اینترنتی در حال حاضر از طریق اپلیکیشن یا سایر درگاه ها قابل خریداری نیست و فقط از طریق کد سفارش با مبلغ 19،900 تومان دریافت می شود. ایرانسل همچنین بسته های ساعتی نامحدود خود را که فقط مخصوص وب سایت های داخلی است حذف کرده و انتظار می رود بسته های قبلی یا موارد مشابه دوباره راه اندازی شود.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

4 × 1 =