اگر این 5 کار را انجام دهید ، خلاقیت شما تجدید می شود

سعید ناصریآوریل 12, 20211min0

خلاقیت چیزی است که در همه مردم و هر یک از ما وجود دارد. در حقیقت ، کشف خلاقیت چیزی است که اگر برای آن برنامه ریزی کنید می توانید زندگی خود را برگردانید. تاکنون فکر می کردم فقط هنرمندان ، نقاشان و افراد فوق العاده موفق خلاق هستند و این نعمتی است که از دیگران گرفته شده است.

من واقعاً اشتباه کردم زیرا افراد عادی با پیمودن مسیرهای کشف خلاقیت ، توانسته اند جوهر را در درون خود شناسایی کرده و زندگی جذاب و هدفمند خود را با موفقیت ادامه دهند.

خوب ، در ادامه این مقاله ، من می خواهم به این 5 راه برای کشف خلاقیت درونی شما بپردازم. آیا قبول دارید که این سفر شیرین را شروع کنیم؟

خلاقیت برای من و شما چه معنایی دارد؟

خلاقیت در واقع نوعی تغییر در هر چیزی است که برای شما مهم است. خواه این تغییر در شغل باشد ، یا در طرز فکر شما ، حتی در مدل برخورد با مشکلات و علاوه بر این ، زندگی و هر تصمیم و کاری که می خواهید انجام دهید.

بعضی اوقات برای سهولت کار از خلاقیت استفاده می کنیم. گاهی ما از این اصل مهم و داخلی برای بهبود اوضاع و حتی افزایش درآمد استفاده می کنیم.

مزایای کشف خلاقیت درونی خود را کشف کنید

وقتی نوبت به خلاقیت می رسد ، ما همیشه به دنبال تجربه یا ارائه چیزی فراتر از حد معمول هستیم. اما در اصل ، خلاقیت به معنای ظاهری آن به این شکل است. همه ما مزیت معمولی بودن را می دانیم.

اما می توانید فواید ثانویه و جزئی خلاقیت را در بهبود کارهای روزمره خود مشاهده کنید

خلاقیت استرس شما را کاهش می دهد و باعث می شود در طول روز احساس بهتری داشته باشید
با رشد خلاقیت ، مفاهیم جدیدی را کشف کرده و دیدگاه های مختلف را درک خواهید کرد. به این ترتیب ، مشکلات را با کیفیت دیگری می بینید و آن را حل می کنید و سپس آنها را حل می کنید
خلاقیت می تواند چیزهای زیادی در مورد خودتان به شما بیاموزد و بنابراین خودآگاهی شما را افزایش دهد
بعضی اوقات با کشف خلاقیت می توانید شخصیت خود را در طرف مقابل پیدا کنید.

و در آخر باید بگویم که خلاقیت شما را قادر می سازد ایده های جدیدی ایجاد کنید ، انگیزه های جدید پیدا کنید و رشد کنید!

به احتمال بسیار زیاد شما اشتباه می کنید که می گویید "من خلاق نیستم" یا از این نعمت محروم هستم. شاید شما هنوز راهی برای شکوفایی این واقعیت در خود پیدا نکرده اید. شاید به دنبال شکوفایی آن بودید اما مکانی که در آن بودید این فرصت را به شما نداد.

خوب ، برای پی بردن به این واقعیت که خلاقیت هم دارید ، این چند روش را دنبال کنید.

برای خلاقیت بیشتر ناشناخته ها را کشف کنید

قرار گرفتن در همین شرایط باعث پیشرفت شما نمی شود. بنابراین بهتر است از بن بست خود خارج شده و قدم زدن در دنیای ناشناخته را شروع کنید.

شما قرار نیست به یک غار تاریک بروید یا فقط در دریا شنا کنید و به اعماق بروید! منظور ما از کشف چیزهای ناشناخته این است که شما سعی می کنید در طول روز چیزهای جدیدی یاد بگیرید.

گاهی تجربه چیزهایی که دوست دارید انرژی شما آزاد می شود و می فهمید که چقدر قدرت و خلاقیت در سرگرمی های خود دارید.

از کم شروع کنید. به عنوان مثال ، روزانه 5 دقیقه وقت خود را صرف یادگیری چیزهای جدید کنید. طی چند روز آینده این 5 دقیقه را به 10 دقیقه افزایش دهید.

سعی کنید یا چیز جدیدی یاد بگیرید یا کار جدیدی انجام دهید. ما در عصری زندگی می کنیم که دنیا به معنای واقعی کلمه در دست ماست. یک عبارت جدید را به زبان جدید یاد بگیرید یا به آن کشور بروید و زبان را یاد بگیرید. آیا تا به حال در یک کنفرانس تجاری شرکت کرده اید؟ نه؟ آن را امتحان کنید! به هر حال ، شما هرگز نمی دانید با چه کسی ملاقات خواهید کرد ، چه چیزهایی می توانید یاد بگیرید و چه درهایی ممکن است به روی شما باز شود. مهمتر از همه ، شما تجربه نگاه به گذشته و انگیزه رشد و تغییر را با یادگیری از گذشته خواهید داشت. اگر به گذشته و پیامدهای آن دقت کنید ، این وضعیت به شما الهام می بخشد.

در کنار افرادی باشید که پرشور هستند

یک واقعیت وجود دارد که محصول زندگی شما از نظر کمیت و کیفیت با متوسط ​​5 نفری که بیشترین ارتباط را دارید مطابقت دارد.

آیا می خواهید در شغل خود موفق باشید اما آیا نمی توانید؟ یا می خواهید ارتباطات خوبی داشته باشید اما سیگنال های خوبی ندارید؟ خوب ، شاید وقت آن است که نگاهی به دوستان و همسایگان خود بیندازیم. با چه کسانی بیشتر عایق بندی شده اید؟ وقت خود را با چه کسی می گذرانید و با چه کسی صحبت و صحبت می کنید؟

افراد اطراف شما می توانند به طور مستقیم یا غیرمستقیم روحیه ، حالت و طرز فکر شما را تغییر دهند. گاهی اوقات کمی شکست می خورید ، اما اطرافیان آن را بزرگ می کنند و با یک شکست خیالی (حتی غیر ارادی و غیر عمدی) شما را زمین می زنند.

بنابراین برای هر هدفی که دارید ، در محیط افرادی باشید که به شما انرژی و انگیزه می دهند.

تلفن خود را خاموش کنید و تنها باشید

یکی از دلایلی که بسیاری از افراد نمی توانند در کشف خلاقیت خود موفق شوند این است که ، از زوایای مختلف و افراد و مسیرها ، به آنها پیشنهاد ، سرزنش ، الهام و غیره می شود. وقتی تلفن خود را خاموش می کنید و تنها هستید و هیچ کس را ملاقات نمی کنید ، در واقع تنها چیزی که شما را راهنمایی می کند افکار ، خواسته ها و نیازهای شما هستند.

آنچه تاکنون در کارم به من کمک کرده این است که تنهایی را به گروههای بی فایده ترجیح می دهم. من ایده هایم را یادداشت کرده و بر آنها تمرکز کرده و آنها را پرورش داده ام تا به نتایج خوبی دست یابم.

آیا تا به حال این را تجربه کرده ای؟ در اولین فرصت امتحان کنید ، واقعاً به شما کمک می کند. اگر از نظم کافی برخوردار باشید ، ممکن است بتوانید این کار را به مدت پنج دقیقه در روز انجام دهید و در فواصل پنج دقیقه ای آن را افزایش دهید. این را امتحان کنید و اگر این روش به شما کمک کرده است نیز به من اطلاع دهید.

برای کشف خلاقیت از موسیقی و فیلم لذت ببرید

چیزی در مورد موسیقی و فیلم وجود دارد که می تواند بلافاصله احساسات را از اعماق آن برانگیزد و آن را به سطح خود بازگرداند.

با گوش دادن به ژانر خاصی از موسیقی یا تماشای ژانر خاصی از فیلم ، می توانید افکار خود را به جهت خاصی هدایت کنید. استفاده منظم و اصولی از این رسانه ها تاکنون این اطمینان را به شما داده است که می توانید به روشی خاص الهام بگیرید و خلاقیت خود را کشف و پرورش دهید. این فیلم ها و موسیقی به شما کمک می کند تا انگیزه داشته باشید و گامی در جهت ایده های خلاقانه خود بردارید.

برای کشف و پرورش خلاقیت ریسک کنید

ریسک پذیری چیزی است که در زندگی همه افراد شگفت انگیز دیده شده است. یک جمله معروف وجود دارد که به معنی "خطر پذیری باعث افزایش شهامت شما می شود" وجود دارد. "

خطرات کوچک و بزرگ به شما کمک می کند تا زمینه های مبهمی را تجربه کنید و به طرز شگفت انگیزی قدرت درون خود را کشف کنید.

وقتی در یک موقعیت ناآشنا و مبهم قرار می گیرید ، چالش هایی وجود دارد که باید با استراتژی های شخصی خود آنها را حل کنید. اینجاست که حتی از قدرت خود آگاه می شوید و هیجان زده می شوید. اینجاست که ممکن است اغلب با خود بگویید ، "آیا این من هستم !!؟ "

و این اولین قدم برای رشد و تقویت خلاقیت است. کشف خلاقیت گاهی اوقات کمی دردسر ساز است ، اما نتیجه آن رو به رشد و قویتر شدن و بهبود شرایط کار و زندگی است.

از خلاقیت نترسید. از تخیل خود استفاده کنید و خلاقیت را به یک منبع قدرتمند در زندگی خود تبدیل کنید.

آیا تاکنون گام مثبت و موثری در کشف خلاقیت خود برداشته اید؟ آن را در قسمت نظرات بنویسید.

منبع

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

پنج × 4 =

Powered by mihanseo