گوگل آزمایش کوکی های جدید را بر اساس حریم خصوصی خود آغاز کرده است

سعید ناصریآوریل 2, 20211min0

گوگل آزمایش فناوری "یادگیری اصول پراکنده" (FLoC) را برای توسعه دهندگان آغاز کرده است. فناوری FLoC جایگزینی برای کوکی های شخص ثالث است که اطلاعات را براساس رفتار گروهی از کاربران اینترنت (همه پایگاه ها) به جای ردیابی رکوردهای مرور کاربر ، جمع آوری می کند و متناسب با آن تبلیغ می کند.

مارشال ویل ، مدیر محصول پروژه حریم خصوصی حریم خصوصی Google می گوید: "مرورگر شما با FLoC تعیین می کند که کدام گروه همتا به تاریخ مرور اخیر شما نزدیک ترین است." این فناوری شما را در گروهی با هزاران کاربر دیگر با سابقه مرور مشابه قرار می دهد. شماره شناسایی گروه همتا تنها اطلاعاتی است که در صورت درخواست سایتها در اختیار آنها قرار می گیرد. "این مکانیسم با کوکی های شخص ثالث متفاوت است ، که به شرکت ها امکان می دهد افراد مختلف را در وب سایت های مختلف ردیابی کنند."

جلسه دادرسی FLoC برای گروه کوچکی از توسعه دهندگان در استرالیا ، برزیل ، کانادا ، هند ، اندونزی ، ژاپن ، مکزیک ، نیوزیلند ، فیلیپین و ایالات متحده آزاد است. مسلماً ، اگر توسعه دهندگان کوکی های شخص ثالث را در نسخه فعلی Chrome خود غیرفعال کنند ، دیگر به این فناوری تست دسترسی نخواهند داشت.

این برنامه بخشی از استراتژی Google برای حذف کوکی های شخص ثالث از Chrome و جلوگیری از فروش آگهی های مبتنی بر فعالیت های مبتنی بر وب است. فروش تبلیغات یکی از ارکان اصلی امپراطوری گوگل و موضوع بسیاری از موارد ضد انحصاری این شرکت است.

چند هفته پیش ، دادستان کل تگزاس ، کن پاکستون ، در مورد اضافه شدن سیستم جدید FLoC به دادخواست Google گفت که این فناوری مشکل اصلی شکایات را حل نمی کند. در مجموع 15 ایالت درگیر این پرونده هستند و احتمالاً وزارت دادگستری آمریکا نیز به آنها ملحق می شود.

گوگل در بیانیه ای در اواسط ماه مارس گفت: "ما با مشارکت کنندگان در بازار از طریق پروژه حریم خصوصی Sandbox در مورد گزینه های متمرکز بر حریم خصوصی کوکی های شخص ثالث که از اینترنت رایگان و آزاد پشتیبانی می کنند ، کار می کنیم." "همانطور که گفتیم ، کوکی های شخص ثالث را با روش های جایگزین ردیابی کاربران در سراسر وب جایگزین نخواهیم کرد."

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

5 × سه =