7 دلیل برای کاهش انگیزه اعضای تیم و نحوه برخورد با این دلایل

سعید ناصریفوریه 6, 20211min0

در روزهای اخیر ، ما به مسئله مهمی پرداختیم که به تیم در آموزش اعضای موفق کمک می کند. عادت تیم های با عملکرد بالا این را به شما یادآوری می کند. اما هر چقدر تیم با اشتیاق ، انگیزه و انرژی شروع به کار کند ، سرانجام جایی را از دست می دهند که و فقط اگر با یکی از شرایطی روبرو شوند که قصد دارم در این مقاله درباره آنها توضیح دهم.

آیا کاهش انگیزه اعضای تیم دلیل بیرونی است یا داخلی؟

هر چیزی می تواند انگیزه تیم را کاهش دهد. این دلایل گاهی درونی و گاه خارج از سیستم کار است. حتی گاهی کاهش انگیزه یکی از اعضای تیم می تواند اعضای دیگر را تحت تأثیر قرار دهد. همیشه مشکلات زیادی وجود دارد که باعث می شود یک تیم ، هر چقدر سخت و با انگیزه باشد ، به زمین بیفتد. یکی از این دلایل رکود اقتصادی است. در این مقاله به رایج ترین دلایل کاهش انگیزه تیم برای شکست دادن آنها خواهیم پرداخت.

این لیست را بخوانید و در مشاغل شخصی یا تیمی خود به آن توجه کنید تا گیر نیفتید.

1- ترس اولین دلیل برای کاهش انگیزه تیم است

وقتی تصمیم می گیرید در جایی استخدام شوید باید از هر لحاظ اعتماد به نفس داشته باشید و احساس امنیت کنید. عدم اطمینان و ترس همیشه با هم متولد می شوند. معمولاً ترس زمانی مسئله ساز می شود که مانع از تصمیم درست شود.

امروز شما یا یکی از اعضای تیم باید مطمئن باشید که در این دنیای ویران شده بازار کار ، او در جای خود می ماند و به کار خود ادامه می دهد و در کارگر اخراج نمی شود.

اگر شخصی در این مورد مطمئن نباشد ، با اغراق های ذهنی خود را بیشتر آزار می دهد و بهره وری وی نیز کاهش می یابد.

آنچه شما می توانید انجام دهید

به عنوان یک رهبر تیم ، باید درک کنید که بیشتر کارمندان شما & # 39؛ ترسهای اغراق آمیز ناشی از قضاوت نادرست اوضاع است. از نظر آنها ، تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسی باید از جامعه اخراج و جدا شود می تواند دلیل و حالتی روحی باشد که حتی یک جمله در مورد آن قابل توضیح نیست.

به عنوان یک رهبر تیم ، شما باید دائماً در مورد شرکت و تیم خود صحبت کنید. در مورد موقعیت شرکت و اعضای آن صحبت کنید. اگر می خواهید نیرو را در چند ماه آینده تنظیم کنید ، حتی لازم است در این مورد صحبت کنید.

موقعیت فعلی شرکت و مجموعه شما ممکن است خوب نباشد ، اما شما باید صادقانه و بدون اغراق در مورد آن صحبت کنید. صحبت در مورد چیزهای بد همیشه به معنای بدتر شدن نیست. اگر انگیزه خوبی به تیم خود بدهید ، مطمئناً می توانید آنها را به راحتی به اهداف تعیین شده هدایت کنید تا بیشتر کار کنند و نتیجه مطلوبی بگیرند.

2- اهداف نامشخص و ناقص دلیل دیگر کاهش انگیزه است

در شرایط مطلوب خوب است که هر یک از اعضا در راحتی کامل در گروه باشند و کم و بیش کار کنند و از نتیجه ای که ایجاد می کنند خوشحال باشند. اما در شرایط دشوار ، برای هر یک از اعضای تیم مهم است که بدانند چه کاری باید انجام دهند و اینکه هرکدام تا چه اندازه در موفقیت شرکت به طور کلی نقش دارند.

چه باید کرد

برای اینکه تیم ضعیف نشود چون نمی دانم چه کاری باید انجام دهم ، بهتر است برای کل تیم و تیم و هر یک از اعضای تیم اهدافی تعیین شود و به هر یک از آنها بگویید که چه نقشی دارند و چقدر موثر است نقش است این یک انتقال است. اگرچه سیستم ها اغلب تغییر می کنند ، مهم این است که افراد بدانند دقیقاً چه کاری می خواهند انجام دهند.

علی رغم اینکه این روزها مشاغل و تیم های مختلف در حال انحلال هستند ، خوب است که راهی برای خود و دیگران پیدا کنید و با ایجاد انگیزه در اعضای تیم خود گام بهتری بردارید.

داشتن اهداف کلی ، خاص و فردی به افراد کمک می کند تا با اعتماد به نفس بیشتری انگیزه و مشغول کار خود باشند.

3- عدم استقلال مانع ایجاد انگیزه گروهی و فردی می شود

ممکن است منطقی به نظر برسد که وقتی شرایط سخت می شود ، شما باید کنترل بیشتری داشته باشید یا تیم های خود را با دقت بیشتری کنترل کنید. پس از همه ، فشار برای به دست آوردن نتایج خوب.

اما مطالعه بعد از مطالعه به ما نشان می دهد که عدم استقلال انگیزه فردی و تیمی را از بین می برد. در واقع ، دادن استقلال بیشتر به تیم خود یکی از بهترین راه ها برای بهبود انگیزه و نتایج است.

چه باید کرد

در این مرحله ، وقتی می خواهید با تأمین استقلال بیشتر به تیم خود انگیزه دهید ، ابتدا باید توجه داشته باشید که هرگز اینقدر در کار آنها دخالت نکنید و هیچ چیز را موشکافی نکنید. البته این بدان معنا نیست که آنها می توانند هر کاری را که می خواهند انجام دهند.

به عنوان یک رهبر ، شما باید چارچوب یا شرایطی را که باید در آن کار کنید تعیین کنید. چیزهایی مانند

مدت زمان
محدودیت های بودجه
عملکرد محصول نهایی
وضعیت فعلی

آنها باید برای تیم شما شناخته شوند.

اما وقتی این اتفاق افتاد ، به تیم خود اجازه دهید تا نحوه برخورد با این مشکل را تعیین کند. این باعث می شود خلاقیت هر یک از اعضای تیم شکوفا شود و احساس غرور و مالکیت محصول نهایی ایجاد شود که بسیار انگیزه آور است.

4- تغییرات باعث بی ثباتی ذهنی و کاهش انگیزه می شود

انسان یک عادت است. حتی در بدترین شرایط نیز انسان با عادت به آن آسایش را می دهد. اساساً این یک کار عادی و عادی است که می تواند در طولانی مدت اعتماد به نفس را در فرد ایجاد کند. در غیر این صورت ، استرس و اضطراب رشد می کند. دقیقاً به همین دلیل است که روانشناسان می گویند تغییر باعث ترس می شود.

حتی تغییرات خوب نیز می توانند بسیار استرس زا باشند. این تغییرات خوب شامل ازدواج ، طلاق ، بچه دار شدن و حتی ارتقا promotion درجه است. هر چقدر که این موارد خوب باشد ، آنها وضعیت فعلی زندگی را مختل می کنند و می توانند استرس زا باشند. به طور کلی ، تغییر روال زندگی شما روال سالم شما را برهم می زند. بنابراین می تواند انگیزه ناشی از ترس و ناامنی (که در بالا در مورد آن صحبت کردیم) را کاهش دهد.

اگر می خواهید مدل ترس از تغییر را درک کنید ، به این سناریو نگاه کنید:

شما سالها روی مجموعه خود کار کرده اید و از همه جوانان کار خود آگاه هستید. در این حالت متوجه می شوید که صنعت شما در رکود است. برای فرار از این رکود اقتصادی ، باید جایی رشد کنید. شما باید مهارتی را بیاموزید که قبلاً حتی به آن فکر نکرده اید. این مهارت را باید هر یک از اعضای تیم یاد بگیرند و برای پیشرفت تیم استفاده کنند. الان شما چه احساسی دارید؟ قطعاً ترس از شکست ، همراه با تلاش و دشواری برای بهبود شرایط می تواند نوعی انگیزه را کاهش دهد.

حالا چه باید کرد؟

هوشیار باشید و مراقب علائم باشید. تغییر برای همه دشوار است ، اما برخی از مردم مقاومت بیشتری نسبت به دیگران دارند.

شاید یکی از اعضای تیم زیر بار این تغییر فرسایش بیشتری ببیند. مراقب باشید اعضای تیم خود را بررسی کنید. گاهی اوقات هر یک از اعضای تیم در زندگی خود استرس هایی دارند که تأثیر قابل توجهی نیز بر وضعیت روحی فعلی آنها دارد و شرایط را پیچیده می کند. در چنین شرایطی ، کاهش بار تجارت او می تواند وضعیت را بهبود بخشد.

هرچه اطلاعات بیشتری بتوانید با تیم خود به اشتراک بگذارید ، بهتر است. بنابراین به خاطر داشته باشید که داشتن دانش و اطلاعات می تواند استرس را تا حدودی خوب کاهش دهد.

5- ابهام در اهداف کوتاه مدت نیز قاتل استرس زا و برانگیزاننده است

ابهام قاتل انگیزه است. برای اینکه هر تیم عملکرد خوبی داشته باشد ، هر یک از اعضا باید درک درستی از هدف نهایی یا بلند مدت تیم داشته باشند. از این رو ، به هر یک از اعضای تیم وظایفی اختصاص داده شده است که به تحقق آن کمک می کنند. به نوبه خود ، هر یک از اعضا می تواند وظیفه خود را به مراحل منفرد یا اهداف کوتاه مدت تقسیم کند (یا شما این کار را برای آنها انجام می دهید) ، که پس از انجام هر یک از کارهای کوتاه و اهداف کوچک به کل آنها اضافه می شود.

اما چه اتفاقی می افتد که هدف اصلی بلند مدت را تغییر دهیم؟ حتی اگر همه هدف جدید را درک کرده و آن را بپذیرند ، باید درک جدیدی از نقش جدید خود در دستیابی به آن داشته باشند. این کار مشابه شروع کار جدید بدون آموزش یا راهنمایی از افراد برتر خواهد بود. شاید این دقیقاً در مورد استخدام یک تیم و نشان دادن قله هدف به آنها باشد بدون اینکه آنها چیزی درمورد پیشرفت بدانند و به آنها بگویند که اکنون حرکت کنند و به قله برسند.

آنچه شما می توانید انجام دهید

هر زمان که مأموریت یا هدفی در گروه تغییر می کند ، مهم است که یک رهبر نقش خاصی را به هر یک از اعضای تیم در گروه اختصاص دهد. این باید شامل مسئولیت ها و همچنین انتظارات مربوط به وظایف محوله باشد.

بسته به فرد دیگر ، ممکن است بتوانید به آنها کمک کنید تا براساس یک برنامه مشخص ، وظایف خود را به اهداف کوتاه مدت تقسیم کنند. تا زمانی که تیم شما هدف جدید خود را درک کند و اعضای آن درک صحیحی از مسئولیت های فردی خود در رسیدن به هدف داشته باشند ، هیچ مشکلی برای ابهام وجود ندارد.

فرسودگی شغلی نیز استرس زا است و انگیزه را کاهش می دهد

در طول روند کار ، به ویژه هنگامی که تیم در شرایط دشواری قرار دارد ، ممکن است برخی از اعضای تیم نشانه هایی از هشدار برای فرسودگی شغلی را ببینید

این علائم شامل موارد زیر است:

فرد در محیط کار بدبین و حساس می شود
شروع کار دشوار است
تحریک پذیر باشید و با سایر همکاران و مشتریان بد رفتار کنید
او انرژی معمول کار را ندارد
تمرکز خود را از دست می دهد
هیچ احساس امید و رضایت از نتایج وجود ندارد
او از کار خود ناامید شده است
برای بهبود روحیه از مواد مخدر یا الکل استفاده کنید
مشکلات جسمی مانند سردردهای غیر قابل توضیح ، معده و روده

در این حالت چه کاری باید انجام دهید؟

رهبران باید از این علائم آگاه باشند و در اسرع وقت اقدامات اصلاحی را انجام دهند. برخی از کارهایی که می توانید برای رفع فرسودگی شغلی و کاهش انگیزه تیم انجام دهید عبارتند از:

با اعضای تیم خود در مورد میزان کار و استرس آنها صحبت کنید. آیا آنها ایده هایی در مورد چگونگی بهتر یا کارآمدتر کردن کارها دارند؟ به گزارش هفتگی آنها توجه کنید! شاید حجم کار آنقدر زیاد باشد که آنها در یک هفته دو هفته کار کنند.
جوایز غیر پولی مانند تقدیر نامه ها و غیره (اعم از دولتی یا خصوصی) را برای مدت زمانی افزایش دهید. گاهی اوقات پاداش هفتگی و ماهانه دارید و چنین تنش هایی را به تنش های رضایت بخش تبدیل می کنید.
استفاده از جوایز نقدی کم هزینه مانند صبحانه ، ناهار برای تیم و افزایش تعطیلات نیز می تواند مزیت خوبی باشد. به عنوان مثال ، پنجشنبه ها را برای آنها ببندید.
زمان فلکس نیز نکته جالبی است. این یک روش عالی دیگر برای مقابله با فرسودگی شغلی است. این امکان را برای کارمندان خود فراهم کنید که وقت بیشتری را با خانواده خود بگذرانند و همچنین به آنها حس كنترل زمان خود را بدهند.

به نظر شما چه راه های دیگری برای مقابله با فرسودگی شغلی وجود دارد؟

7- احساس کم ارزش بودن انگیزه کار را کاهش می دهد

مورد دیگری که باعث می شود فرد در یک تیم ، هر چقدر خوب و هرچقدر هم کارآمد و سودآور باشد ، احساس بی انگیزگی می کند این است که احساس می کند در تیم بی ارزش است.

این واقعیت که مهمترین تصمیمات در سطوح بالاتر گرفته می شود ممکن است این احساس را در کارمندان ایجاد کند که مانند یک گاری در اتومبیل هستند.

چه باید کرد

در اینجا لازم است در مورد تصمیماتی که در بالاترین سطوح گرفته می شوند صحبت کنیم. واقعاً ناراحت کننده است که حقوق آنها 20٪ کاهش می یابد. اما اگر به روشنی توضیح دهید که این مبلغ در کجا سرمایه گذاری شده و چه عواملی برای مجموعه به ارمغان می آورد ، می تواند نکته خوبی باشد و موضوع را برای آنها قابل هضم کند.

حرف آخر

انگیزه موضوعی فریبنده است. شاید باور نکنید که انگیزه بین فردی ، مانند ایجاد انگیزه برای دیگری ، بسیار دشوار است. اما در تیمی که شما هدایت آن را بر عهده دارید ، انگیزه پیشرفت شماست.

در مواقع دشوار ، ایجاد انگیزه در تیم می تواند بقای آن را تضمین کند.

در این مقاله ، من در مورد چالش های شرایط دشوار و مقابله با آنها صحبت کردم ، اما اگر همه اینها را نگاه کنید ، می توان همه چیز را در چند گزینه خلاصه کرد ، و آن این است که

با اعضای خود به خوبی و آزادانه ارتباط برقرار کنید
هدفمند باشید
اهداف نیمه و کوچکتر را برای هر یک از اعضا توضیح دهید

همچنین اهمیت و تأثیر هر فرد را به آنها یادآوری کرده و زندگی و زندگی آنها را طوری تنظیم کنید که احساس نکنند در دست شما و شرکت شما یک برده است.

اگر او بتواند بین کار و زندگی خود تعادل برقرار کند و احساس کند که کار و زندگی خود را در مشت خود دارد ، می تواند انگیزه های بهتری ایجاد کند و به خوبی در پیشرفت شما نقش داشته باشد.

آیا در این مورد نظری دارید؟

منبع

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

17 − یازده =