جعبه دراپ چیست؟ آموزش تصویری کار با Dropbox

سعید ناصریفوریه 1, 20219min0

مجموعه: ترفندهای اینترنتی

راهنمای Dropbox

راهنمای دراپ جعبه

Dropbox یک ارائه دهنده خدمات میزبانی وب است که توسط شرکتی به همین نام اداره می شود و به شما امکان می دهد پرونده ها را در چندین رایانه مختلف یا بین چندین کاربر مختلف از طریق اینترنت همگام سازی کنید.

اگر به دنبال یک سیستم عامل ذخیره سازی ابری با کاربرد آسان و کم هزینه هستید ، ممکن است Dropbox برای شما مناسب باشد. استفاده از Dropbox نه تنها آسان است ، بلکه ممکن است بتوانید از نسخه رایگان برای پاسخگویی به تمام نیازهای خود استفاده کنید. اگر به فضای ذخیره سازی بیشتر یا امکانات بیشتری نسبت به آنچه نسخه رایگان Dropbox ارائه می دهد ، نیاز دارید ، باید هزینه کنید.

Dropbox چیست؟

Dropbox یک سرویس ذخیره سازی ابری است ، به این معنی که می توانید فایلهای خود را در cloud کپی کرده و بعداً به آنها دسترسی پیدا کنید ، حتی اگر از دستگاه دیگری استفاده نمی کنید. اگر در یک برنامه شخصی هستید ، Dropbox به طور خودکار همه پرونده ها را از رایانه شما کپی نمی کند ، بنابراین شما باید پرونده های مورد نظر خود را انتخاب و ذخیره کنید.

نرم افزار Dropbox

همگام سازی Dropbox

با این کار فضای دیسک سخت شما آزاد نمی شود. کپی از فایلی که در Dropbox ذخیره می کنید در هارد دیسک شما باقی می ماند. اگر فایل را به صورت محلی اصلاح کنید ، در cloud به روز می شود.

Dropbox داده های شما را در همه دستگاه ها همگام سازی می کند. تا زمانی که به حساب Dropbox خود دسترسی دارید ، می توانید هر پرونده ذخیره شده در پوشه Dropbox خود را در دستگاه محلی خود بارگیری کنید.

این سیستم از پرونده ها در برابر مشکلات فنی که ممکن است در رایانه شما رخ دهد محافظت می کند. به عنوان مثال ، اگر هارد دیسک شما خراب شود ، عکس ها و سایر اسناد مهم شما اگر در فضای ابری ذخیره شوند برای همیشه از بین نمی روند. اگرچه ممکن است فکر کنید رایانه شما بی خطر است ، اما همیشه ممکن است آسیب ببیند یا حتی سرقت شود.

Dropbox انتقال فایل ها ، عکس ها و پوشه های مهم را به رایانه جدید آسان می کند و باعث صرفه جویی در وقت و ناامیدی می شود.

همچنین ، اگر می خواهید فایلی را با همکاران و اعضای خانواده به اشتراک بگذارید ، Dropbox این کار را آسان می کند. علاوه بر اشتراک ، می توانید از Dropbox برای مشاهده پرونده ها در چندین دستگاه استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید تصاویر گرفته شده از تلفن خود را به Dropbox منتقل کنید و بعداً تصاویر را در رایانه خود مشاهده کنید.

همچنین می توانید از Dropbox به عنوان فضای ذخیره سازی ابری خالص استفاده کنید. تا زمانی که از سرویس گیرنده وب استفاده می کنید ، می توانید فایل ها را به حساب Dropbox خود اضافه کنید و آنها را فقط در فضای ابری ذخیره کنید.

نحوه ثبت نام در Dropbox

1. در مرورگر وب به https://www.dropbox.com/register بروید. با این کار صفحه ثبت نام Dropbox باز می شود.

اگر قبلاً یک حساب Dropbox دارید ، به بخش بعدی بروید.

آموزش کار با Dropbox

2. اطلاعات حساب خود را پر کنید. اطلاعات زیر را در بالا سمت راست صفحه وارد کنید:

first name: نام خود را وارد کنید.

نام خانوادگی: نام خانوادگی خود را وارد کنید.

Email: یک آدرس ایمیل فعال تایپ کنید (به عنوان مثال ، یک آدرس ایمیل که می توانید به راحتی به آن دسترسی داشته باشید و برای آن رمز ورود داشته باشید). برای ورود به Dropbox از این آدرس ایمیل استفاده خواهید کرد.

گذرواژه: گذرواژه حساب Dropbox خود را وارد کنید. برای ورود به Dropbox از این رمز عبور استفاده خواهید کرد.

کادر "من با شرایط Dropbox موافقم" را علامت بزنید. این در بخش "ایمیل" است.

روی "ایجاد حساب کاربری" کلیک کنید. با انجام این کار حساب Dropbox شما ایجاد می شود.

در این مرحله می توانید Dropbox را در رایانه خود بارگیری کنید. اگر چنین کاری را انتخاب کردید ، برای نصب به قسمت آخر این مقاله بروید و از راهنمایی استفاده کنید.

از Dropbox Online استفاده کنید

وب سایت Dropbox را باز کنید. از طریق رایانه به https://www.dropbox.com/home بروید. اگر قبلاً به Dropbox وارد نشده اید ، این صفحه اصلی Dropbox شما را باز می کند.

اگر وارد سیستم نشده اید ، ابتدا آدرس ایمیل و رمز ورود خود را در قسمت های "ایمیل" و "رمز عبور" وارد کنید ، سپس برای ادامه روی ورود به سیستم کلیک کنید.

Dropbox برای کامپیوتر

صفحه "همه پرونده ها" خود را مرور کنید. اکنون هیچ پرونده ای در اینجا نخواهید داشت ، اما اینجاست که پرونده های شما پس از بارگذاری پرونده ظاهر می شوند.

آموزش کار با Dropbox

• گزینه های مرتب سازی

اینها در گوشه بالا سمت چپ صفحه قرار دارند:

Sharing: هر پرونده یا پوشه ای که شما مجاز به مشاهده یا ویرایش توسط سایر کاربران Dropbox هستید در اینجا ظاهر می شود.

درخواستهای پرونده: درخواستهای پرونده درانتظار را مشاهده کنید ، اینها دعوت نامه هایی است که می توانید برای ارسال فایلهای خاص به آدرس ایمیل افراد خاص ارسال کنید. همچنین می توانید فایل های بارگذاری شده از درخواست پرونده را در اینجا مشاهده کنید.

پرونده های حذف شده: پرونده هایی را که در 30 روز گذشته حذف کرده اید مشاهده کنید. برای حذف دائمی پرونده ها ، می توانید قبل از آماده شدن 30 روز پرونده ها را در اینجا حذف کنید یا می توانید آنها را بازیابی کنید.

مطمئن شوید که در صفحه پرونده های من هستید. اگر روی یکی از گزینه های مرتب سازی کلیک کرده اید ، بر روی پرونده های من در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید تا به صفحه "پرونده های من" برگردید.

گزینه های مرتب سازی Dropbox

• پرونده ها را در Dropbox بارگذاری کنید

روی بارگذاری پرونده ها کلیک کنید. این یک دکمه آبی در سمت راست بالای صفحه است. با این کار پنجره ای (File Explorer Windows) یا (Finder Mac) باز می شود که در آن می توانید پرونده ها و پوشه ها را برای بارگیری انتخاب کنید.

پرونده ها یا پوشه ها را برای بارگذاری انتخاب کنید. برای انتخاب آن ، روی یک فایل کلیک کنید (یا نشانگر را روی چندین فایل کلیک کنید و بکشید) ، سپس Open را در گوشه پایین سمت راست پنجره کلیک کنید. گزینه های شما بارگیری می شوند.

ابتدا باید پوشه یک فایل را در سمت چپ پنجره File Explorer یا Finder انتخاب کنید تا فایل را پیدا کنید.

برای انتخاب پرونده های جداگانه ، هنگام کلیک بر روی هر پرونده ای که می خواهید انتخاب کنید ، Ctrl (Windows) یا Mac یا (Command) را نگه دارید.

صبر کنید تا پرونده های شما بارگیری شوند. پس از بارگذاری پرونده های خود در Dropbox ، می توانید از هر رایانه یا دستگاه موبایلی که با آن وارد Dropbox می شوید به آنها دسترسی داشته باشید.

• یک پوشه جدید بسازید

روی "پوشه جدید" در سمت راست صفحه کلیک کنید ، نام پوشه خود را تایپ کنید و Enter را فشار دهید. هنگامی که پوشه خود را ایجاد کردید ، می توانید بر روی نام آن کلیک کنید تا پوشه باز شود ، یا می توانید پرونده ها را به داخل آن بکشید تا به پوشه اضافه شود.

• از Dropbox خارج شوید

برگه یا پنجره ای را که در حال حاضر Dropbox باز است ببندید تا صفحه Dropbox بسته شود. در هر زمان می توانید به آن برگردید ، یا می توانید از یکی از نسخه های موبایل یا دسک تاپ Dropbox برای بارگذاری پرونده ها استفاده کنید. همچنین می توانید بر روی نمایه خود در بالا سمت راست کلیک کرده و گزینه Signout (خروج از سیستم) را برای خروج از برنامه کلیک کنید.

چگونه می توان از Dropbox خارج شد

از Dropbox در تلفن همراه استفاده کنید

برنامه Dropbox را بارگیری کنید. می توانید این کار را با جستجوی Dropbox در فروشگاه App iPhone یا فروشگاه Google Play Android انجام دهید.

Dropbox را روی تلفن همراه بارگیری کنید

برای باز کردن برنامه Dropbox ، روی نماد برنامه Dropbox که مانند جعبه آبی است و در پس زمینه سفید باز می شود ، ضربه بزنید. با این کار صفحه ورود به سیستم Dropbox باز می شود.

نماد برنامه Dropbox

روی ورود به سیستم ضربه بزنید.

روی «ایمیل» ضربه بزنید ، آدرس ایمیل حساب Dropbox خود را تایپ کنید ، سپس روی «گذرواژه» ضربه بزنید و گذرواژه حساب Dropbox خود را تایپ کنید.

روی ورود به سیستم ضربه بزنید. به شرطی که اطلاعات ورود به سیستم صحیح باشد ، این کار شما را به صفحه اصلی Dropbox خود می رساند.

قبل از ورود به صفحه اصلی Dropbox ، ممکن است لازم باشد چند بار روی Skip (گوشه سمت راست) در بالای صفحه ضربه بزنید.

صفحه اصلی را مرور کنید. این صفحه پرونده های اخیر شما ، همچنین اعلان ها و دنده ای را نشان می دهد که می توانید برای باز کردن تنظیمات Dropbox خود ضربه بزنید. همیشه می توانید با ضربه زدن روی صفحه اصلی در گوشه پایین سمت چپ صفحه ، به صفحه اصلی بروید.

در بعضی از سیستم عامل های اندروید ، به این برگه Recets گفته می شود.

در پایین صفحه سه گزینه دیگر وجود دارد:

Files: همه پرونده ها و پوشه های بارگذاری شده شما در اینجا ظاهر می شوند. همه چیز در اینجا براساس نوع پرونده سازماندهی شده است (به عنوان مثال ، FILES برای اسناد و عکس برای عکس ها).

عکسها: این برگه به ​​عکسهای Dropbox شما اختصاص دارد.

آفلاین: هر پرونده یا پوشه ای که برای دسترسی آفلاین انتخاب می کنید در اینجا نشان داده می شود. حتی اگر اینترنت یا اتصال داده تلفن همراه ندارید ، می توانید به این موارد دسترسی پیدا کنید.

در Android ، ابتدا باید در گوشه بالا سمت چپ صفحه ضربه بزنید تا این گزینه ها را ببینید.

آموزش دراپ باکس

در وسط پایین صفحه (iPhone) یا در گوشه پایین سمت راست صفحه (Android) قرار دارد. روی + ضربه بزنید ، یک منوی کشویی ظاهر می شود.

نحوه بارگذاری پرونده در Dropbox

روی بارگذاری عکس یا ایجاد یا بارگذاری پرونده ضربه بزنید. هر دو گزینه به شما امکان می دهد پرونده ای را از تلفن خود بارگذاری کنید.

در Android ، روی بارگذاری عکس یا بارگذاری پرونده یا فیلم ضربه بزنید.

اگر روی "ایجاد یا بارگذاری پرونده" ضربه بزنید ، روی "بارگذاری پرونده" در صفحه بعدی ضربه بزنید ، قبل از ادامه کار ، مکان فایل را انتخاب کنید.

عکس یا فیلم بارگذاری کنید

برای بارگیری در Dropbox روی پرونده ضربه بزنید ، سپس روی Next در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید.

در Android ، فقط روی فایل (های) موردنظر برای بارگذاری ضربه بزنید ، سپس روی UPLOAD در گوشه پایین سمت راست صفحه ضربه بزنید.

آموزش گام به گام Dropbox

روی Select a Folder ضربه بزنید. عنوان این گزینه "UPLOAD TO" است.

راهنمای Dropbox

روی تنظیم مکان ضربه بزنید. در گوشه پایین سمت راست صفحه کلیک کنید.

روی بارگذاری ضربه بزنید. در گوشه بالا سمت راست صفحه. با این کار ، پرونده در حساب Dropbox شما بارگذاری می شود.

همچنین می توانید نام فایل را قبل از ضربه زدن روی «بارگذاری» تغییر دهید.

از Dropbox در دسک تاپ استفاده کنید

در مرورگر رایانه خود به https://www.dropbox.com/install بروید.

روی بارگیری Dropbox کلیک کنید. این یک دکمه آبی در وسط صفحه است. با این کار Dropbox در رایانه شما بارگیری می شود.

Dropbox را برای رایانه بارگیری کنید

Dropbox را نصب کنید. این فرآیند بسته به سیستم عامل رایانه شما متفاوت خواهد بود:

Windows: روی پرونده DropboxInstaller دوبار کلیک کنید ، در صورت درخواست Yes را کلیک کنید و سپس منتظر نصب Dropbox باشید.

Mac: روی پرونده Dropbox DMG دوبار کلیک کنید ، بارگیری را تأیید کنید ، روی نماد Dropbox دوبار کلیک کنید ، "من قبلاً یک حساب Dropbox دارم" را انتخاب کرده و ادامه را کلیک کنید.

در صورت درخواست وارد شوید آدرس ایمیل و رمز ورود حساب Dropbox خود را وارد کنید.

یکی از اولین مواردی که پس از نصب Dropbox به آن توجه خواهید کرد این است که یک نماد به نوار وظیفه سیستم شما اضافه کرده است. نماد نوار وظیفه ساده ترین و سریع ترین راه دسترسی به Dropbox از طریق رایانه است.

برای باز کردن Dropbox ، یک بار کلیک راست یا راست کلیک کنید. دو زبانه در گوشه بالا سمت چپ و چهار دکمه در سمت راست بالا وجود دارد.

اولین برگه "اعلان ها" است که اعلان های مورد نظر شما و همچنین پیام های گاه به گاه از Dropbox را به شما نشان می دهد.

Dropbox برای کامپیوتر

تب دوم "اخیر" است که 30 پرونده آخر را که در Dropbox بارگذاری کرده اید نشان می دهد و به شما امکان می دهد با کلیک روی آنها پرونده ها را باز کنید و می توانید روی "پیوند کپی" کنار پرونده کلیک کنید تا پیوند انجام شود.

توجه داشته باشید که با کلیک بر روی پرونده برای باز کردن آن ، به پوشه Dropbox در رایانه منتقل می شوید ، و در آنجا باید دوبار کلیک کنید تا پرونده باز شود.

• کنترل های Dropbox

– اولین دکمه سمت راست که شبیه ساندویچ است شما را به سمت کاغذ Dropbox می برد. این نسخه Dropbox از Google Docs یا Microsoft Office Online است. Piper ابزاری برای یادداشت برداری ، ایجاد سندی با قابلیت های پیشرفته و انجام کار تیمی روی آن در فضای ابری است.

– دکمه دوم ، یک پوشه ، شما را به پوشه Dropbox محلی خود می برد.

– دکمه سوم ، یک کره زمین ، شما را به وب سرویس گیرنده Dropbox می برد و به طور خودکار شما را به حساب خود وارد می کند. درست مانند یک پوشه در رایانه ، می توانید اسنادی را که در فضای ابری ذخیره کرده اید مشاهده کنید. همچنین می توانید به گزینه هایی که در پوشه دسک تاپ دریافت نمی کنید دسترسی پیدا کنید.

– دکمه چهارم و آخرین به نظر می رسد دنده است. این یک منوی چند ورودی شامل درصد کل فضای Dropbox استفاده شده ، دعوت نامه برای ارتقا account حساب شما است ، خواه پرونده های محلی شما با ابر همگام سازی شوند ، گزینه مکث یا راه اندازی مجدد همگام سازی ، تنظیمات برگزیده ، یک مرکز راهنمایی آنلاین و در آخر ، گزینه بستن Dropbox وجود دارد.

توجه داشته باشید که وقتی Dropbox بسته است نمی توانید پرونده ها را بارگیری یا بارگذاری کنید.

• انتقال پرونده به Dropbox

برای انتقال به Dropbox ، پرونده ها را انتخاب و کپی کنید ، سپس Dropbox را باز کنید. برای انجام این:

Windows: Start را باز کرده و dropbox را در میان گزینه ها پیدا کرده و روی نماد Dropbox کلیک کنید.

Mac: ابتدا Spotlight را باز کنید ، dropbox را در Spotlight تایپ کنید و روی نماد Dropbox کلیک کنید.

نحوه ارسال فایل یا عکس به Dropbox از طریق کامپیوتر

پرونده های کپی شده خود را به Dropbox منتقل کنید. با این کار پرونده های شما در پوشه Dropbox کپی می شوند و از این طریق در حساب Dropbox شما بارگذاری می شوند.

پس از بارگیری پرونده ها ، از طریق هر رایانه یا دستگاه موبایلی که در آن به Dropbox وارد شده اید ، می توان به آنها دسترسی داشت.

تدوین: گروه کامپیوتر و اینترنت

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

هشت − چهار =