دسترسی به اینترنت ماهواره ای Starlink با سرعت دانلود 190 مگابیت در ثانیه

سعید ناصریژانویه 31, 20211min0

SpaceX که هم اکنون در مرحله بتا پیاده سازی اینترنت ماهواره ای Starlink است ، موفق به ضبط سرعت بارگیری 190 مگابیت بر ثانیه و سرعت بارگذاری 28 مگابیت بر ثانیه شده است.

در فرآیند آزمایش سرعت اخیر ، یک کاربر در منطقه ای در شمال شرقی ایالت مونتانا در ایالات متحده شرکت کرد. مونتانا همچنین یکی از اولین مناطقی است که میزبان ایستگاه های زمینی SpaceX برای ارتباط با ماهواره ها است.

همانطور که در تصویر تست سرعت نشان داده شده است ، تأخیر تأخیر 53 میلی ثانیه است. این نشان دهنده زمانی است که برای ارسال درخواست و بازگشت آن در صورت عدم وجود ترافیک اضافی در شبکه کاربر ، نیاز است. اما وقتی برنامه هایی با مصرف داده بالا از شبکه استفاده می کنند ، تأخیر به 112 میلی ثانیه افزایش یافته است. این بسیار بیشتر از 60 تا 70 میلی ثانیه است که SpaceX در بتا به کاربران وعده داده است.

در اکتبر سال گذشته ، وب سایت PCMeG سرعت بارگیری ، بارگذاری و بارگیری ماهواره های Starlink ، HughesNet و Viasat را با هم مقایسه کرد و دریافت که اینترنت Starlink اگرچه جدید است ، اما برتری قابل توجهی نسبت به رقبای خود دارد.

طبق آزمایشات اینترنتی SpaceX ، متوسط ​​سرعت بارگیری 80 Mbps و متوسط ​​سرعت بارگذاری 14 Mbps است. تأخیر از کاربر به سرور و بازگشت آن به طور متوسط ​​42 میلی ثانیه است. این اعداد برای HughesNet و Viasat 20 و 25 مگابیت بر ثانیه و برای بارگذاری 2.5 و 3 مگابیت بر ثانیه هستند. اینترنت این دو شرکت نیز 728 و 628 میلی ثانیه تأخیر دارد.

البته لازم به ذکر است که SpaceX نوید تاخیر حدود 20 میلی ثانیه را می دهد و بنابراین تأخیر 40 میلی ثانیه ای بسیار بیشتر از این مقدار است. با این حال ، هنوز هم موقعیت بسیار بهتری نسبت به رقبا دارد.

قابل ذکر است شخصی که این اطلاعات را به اشتراک گذاشته اظهار داشته است که پس از آزمایش سرعت اولیه ، کاهش چشمگیر سرعت را به طور متوسط ​​110 مگابیت بر ثانیه تجربه کرده است. لازم به ذکر است که در نوامبر سال گذشته ، هنگام نمایش 110 مگابیت بر ثانیه به اعضای کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) ، ذکر شد که به لطف به روزرسانی جدید ، پهنای باند Starlink 2.5 برابر خواهد شد.

از طرف دیگر گفته شد که نرم افزار شبکه برای دسترسی به سرعت حداکثر 110 مگابیت در ثانیه ارتقا یافته است. به همین دلیل ، این امکان وجود دارد که به دنبال به روزرسانی های معمول SpaceX برای بهبود پهنای باند ماهواره های Starlink ، به طور موقت به کاربر اجازه داده باشد تا سرعت بیشتری را بدست آورد و در واقع این سرعت حداقل در دنیای واقعی برای همه در دسترس نیست. فعلا

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

1 − 1 =