کلید چین برای استفاده آزمایشی کیف پول فیزیکی برای یوان دیجیتال

سعید ناصریژانویه 16, 20211min0

اخیراً ، بانک مردم چین (PBoC) امکان استفاده از کارت فیزیکی برای یوان دیجیتال را فراهم کرده است. کارکنان بیمارستان در شانگهای در این برنامه آزمایشی شرکت می کنند و می توانند با استفاده از این کارت وسایل مورد نیاز خود را از کافی شاپ بیمارستان خریداری کنند.

بر اساس گزارش جدید ، کارکنان بیمارستان Tungren در دانشکده پزشکی دانشگاه شانگهای Jiao Tong از یوان دیجیتال برای پرداخت هزینه تغذیه خود استفاده می کنند. برای این کار ، آنها از یک کارت فیزیکی با یک صفحه نمایش کوچک در سمت راست بالا استفاده می کنند.

این کارت مقدار یوان دیجیتال کیف پول را نشان می دهد. طبق آژانس های خبری محلی ، بانک پس انداز پستی چین مسئول پشتیبانی فنی پروژه است. کارمندان می توانند تنقلات یا یک فنجان قهوه را با این کیف پول فیزیکی خریداری کنند.

یکی از تصاویر منتشر شده از این کارت ، مانده آن 144.75 یوان است و سه روش پرداخت آفلاین وجود دارد. امکان پرداخت آفلاین انتقال دیجیتال یوان بدون نیاز به Wi-Fi یا شبکه تلفن همراه.

چین مدتهاست که پروژه داخلی یوان دیجیتال را در چندین شهر از جمله شنژن ، چنگدو و سوژو در داخل کشور آزمایش کرده است. این کشور در حال آماده سازی برای استفاده از یوان دیجیتال در بازی های المپیک زمستانی 2022 است.

در حالی که برخی از کارشناسان چینی خاطرنشان می کنند که تا عملیاتی شدن ارز دیجیتال هنوز فاصله زیادی وجود دارد و هنوز کارهای زیادی برای انجام وجود دارد ، مقامات بانک مردم چین معتقدند که یوان دیجیتال می تواند قبل از المپیک زمستانی.

بانک مرکزی چین می خواهد شرکت های داخلی و خارجی و همچنین مصرف کنندگان را به استفاده هر چه بیشتر از یوان دیجیتال تشویق کند. دولت چین می خواهد با این پروژه وابستگی خود را به دلار آمریکا کاهش دهد ، که البته با توجه به جنگ تجاری اخیر بین دولت پکن و واشنگتن ، منطقی به نظر می رسد. چین پروژه های آزمایشی خود را قبل از آغاز رسمی ادامه خواهد داد.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

12 + پنج =

Powered by mihanseo