7 راه برای افزایش امنیت حساب Google خود

سعید ناصریژانویه 7, 20212min0

سرویس های Google تقریبا رایگان هستند و می توانید از آنها برای صرفه جویی در هزینه و افزایش بهره وری استفاده کنید. ناگفته نماند که Google در حریم خصوصی ، جستجوها و بسیاری موارد دیگر نیز دخالت می کند و این باعث می شود کمی عصبانی شویم! خوب ، برای جلوگیری از این کار یا حداقل اطلاع دادن به گوگل که شما نجیب زاده نیستید! ما می توانیم از 7 ابزار برای افزایش امنیت حساب Google استفاده کنیم.

با خاموش کردن ردیاب موقعیت مکانی ، امنیت حساب Google را افزایش دهید

شاید شما برای استفاده از Google Maps یا Google Maps مکان خود را روشن کرده باشید تا Google بداند در کجا قرار گرفته اید و بنابراین به شما خدمات می دهد. اما دقیقاً مانند این است که شما دو چشم شما را تماشا می کنند.

اما به راحتی می توانید این سرویس را خاموش کنید. برای خاموش کردن ردیاب موقعیت مکانی به امید افزایش امنیت حساب Google ، به "سابقه موقعیت مکانی" نیاز دارید. خاموش کردن

مطمئناً با خاموش کردن این گزینه ، برخی از سرویس های Google مانند Google Map سرویس اختصاصی برای شما ندارند.

نحوه خاموش کردن سابقه مکان در Google

برای این شغل:

ابتدا وارد حساب Google خود شوید.
داده و شخصی سازی را در سمت چپ پیدا کرده و کلیک کنید

Activity Controls را پیدا کرده و روی سابقه مکان در زیر کلیک کنید.

ضامن را در کنار این گزینه مشاهده خواهید کرد ، برای این مرحله ، این ضامن را بکشید تا خاموش شود.

در پنجره بازشو که در مقابل شما باز می شود ، گزینه Pause را انتخاب کنید تا عملیات در حالت نهایی تأیید شود.

با این کار ، ردیاب مکان را در حساب Google خود غیرفعال می کنید ، تا حدی امنیت سرویس های خود را حفظ می کنید.

برای افزایش امنیت در Google ، فعالیت وب و برنامه را غیرفعال کنید

Google فعالیت های شما در استفاده از وب و برنامه ها را از نزدیک رصد می کند. به این ترتیب هر آنچه را که در برنامه ها انجام می دهید به دقت رصد می کند. همه این اطلاعات دریافتی را در سرور خود ذخیره می کند. اگر به قسمت اختصاصی خود در سرور Google دسترسی دارید ، می توانید به راحتی به یک کتابچه عالی از کارهایی که تاکنون انجام داده اید ، دسترسی پیدا کنید. برای جلوگیری از ذخیره گردش کار توسط Google ، باید بخش فعالیت وب و برنامه را غیرفعال کنید.

برای انجام این کار ، به صفحه ورود به سیستم حساب Google خود برگردید.
روی Data and Personalization کلیک کنید
در بخش Activity Controls ، گزینه Web & App Activity را انتخاب کنید

این گزینه را روشن کنید تا مکث یا مکث روشن شود. پس از کشیدن این ضامن ، باید تنظیمات خود را دوباره تأیید کنید. سپس در انتهای صفحه مکث را انتخاب کنید. اکنون ، Google از عملکرد شما در برنامه ها و وب چیزی نمی فهمد.

تأیید صحت 2 مرحله ای را فعال کنید

گزینه بعدی برای افزایش امنیت در Google فعال کردن تأیید صحت 2 مرحله ای است. این گزینه به عنوان احراز هویت دو عاملی شناخته می شود.

در حالی که هنوز در حساب Google خود هستید ، روی Security کلیک کنید.

برای دیدن قسمت ورود به سیستم Google ، روی این گزینه کلیک کنید. در این بخش گزینه ای به نام تأیید صحت 2 مرحله ای وجود دارد که ما با آن کار می کنیم.

روی شروع کلیک کنید:

سپس شماره تلفن همراه خود را انتخاب کرده و مدل ارتباطی خود را مشخص کنید و در آخر روی Next کلیک کنید تا از این مرحله صرف نظر کنید و موفق به فعال سازی احراز هویت دو مرحله ای شوید.

سپس کدی را که برای شما ارسال می شود به سیستم وارد کرده و سپس گزینه Turn On را بزنید تا احراز هویت دو مرحله ای با موفقیت تأیید شود.

غیرفعال کردن جمع آوری تاریخچه در YouTube

بخشی که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم ، در واقع گزینه YouTube History است که ممکن است از مراحل قبلی به یاد داشته باشید.

بررسی این داده های ذخیره شده توسط YouTube یا Google همچنین می تواند امنیت و حریم خصوصی شما را به خطر بیندازد. برای انجام این کار ، وارد حساب Google خود شوید

سپس Data و Personalization را از سمت چپ انتخاب کنید

در بخش کنترل های فعالیت ، روی YouTube History کلیک کنید تا گزینه های پیکربندی آن نمایش داده شود:

برای خاموش کردن آن ، به سمت سابقه YouTube بکشید.

همچنین ، برای متوقف کردن ردیابی سابقه YouTube ، مجدداً روی مکث در پایین سمت چپ صفحه کلیک کنید.

ایمیل بازیابی و شماره تلفن همراه خود را تغییر دهید

هنگام استفاده از حساب Google خود ممکن است ایمیل خود را فراموش کرده یا رمز ورود خود را فراموش کنید. بهترین راه برای بهبودی استفاده از خدمات بازیابی است. این خدمات شامل شماره های ایمیل و تلفن همراه است. اما همین گزینه ها ممکن است گاهی اوقات امنیت حساب Google شما را به خطر بیندازند.

برای ایجاد یک ایمیل بازیابی یا تغییر ایمیلی که قبلاً به Google ارسال کرده اید:

ابتدا وارد حساب Google خود شوید
سپس ، از حساب Google خود ، به تنظیمات ایمیل بروید.
گزینه Recovery Email را در آنجا انتخاب کنید.

در اینجا می توانید ایمیل جدید خود را معرفی کرده و امنیت خود را به روز کنید.

عدم شخصی سازی تبلیغات برای شما در Google

هنگامی که برای افزایش امنیت حساب Google خود برای انجام تنظیمات به Google Ads مراجعه می کنید ، کارشناسان توصیه می کنند تبلیغات شخصی شده را از Google دریافت کنید. وقتی این تنظیمات را اعمال می کنید ، به این معنی نیست که Google دیگر به شما تبلیغات نشان نمی دهد ، اما داستان این است که شما دوباره تبلیغات خواهید دید ، اما Google برای شخصی سازی تبلیغات به اطلاعات شما دسترسی ندارد.

برای تغییر تنظیمات این بخش ، به حساب Google خود بروید و وارد قسمت تنظیمات تبلیغات Google شوید

در این صفحه گزینه ای به نام Ad personalization را مشاهده خواهید کرد که برای خاموش یا خاموش کردن آن باید آن را تغییر دهید.

در پنجره بعدی که از شما تأیید نهایی را می خواهد ، باید روی خاموش کردن کلیک کنید تا آنچه را تغییر داده اید نهایی شود.

به این ترتیب هیچ اطلاعاتی توسط Google دریافت نمی شود تا شما بخواهید تبلیغات خود را دریافت کنید.

داده های Chrome خود را رمزگذاری کنید

داده های زیادی در مرورگر شما وجود دارد که به سود بازاریابان و تبلیغ کنندگان و کسانی که به دنبال تبلیغ هستند می باشد. گوگل از اطلاعات شما استفاده می کند ، حتی اگر ناشناس باشد. اما کسانی که به دنبال امنیت حساب Google خود هستند ، حاضر نیستند این اطلاعات را به راحتی در اختیار Google قرار دهند. Google خود این امکان را برای شما فراهم کرده است تا بتوانید این اطلاعات را با تنظیمات اضافی در سرویس Google خود رمزگذاری کنید و دست دیگران را عملاً قطع کنید.

برای این کار ، به تنظیمات مرورگر Google Chrome خود بروید و Sync و Google Services را انتخاب کنید.

در اینجا بخشی به نام گزینه های رمزگذاری وجود دارد. در این قسمت عبارتی را انتخاب کنید. این عبارت یا رمز عبور را بخاطر بسپارید زیرا هر وقت بخواهید اطلاعات مرورگر خود را در دستگاههای مختلف همگام سازی کنید ، به این رمز ورود احتیاج خواهید داشت.

بنابراین با این 7 روش ما به شما آموزش داده ایم که چگونه از Google برای بهره وری بیشتر خود استفاده کنید اما همچنین از امنیت خود مراقبت کنید.

منبع

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

دو × 4 =

Powered by mihanseo