نحوه معرفی یک سایت به گوگل

سعید ناصریژانویه 7, 20216min0

مجموعه: ترفندهای اینترنتی

معرفی سایت به گوگل

سایت را در Google ثبت کنید یا سایت را به Google معرفی کنید

حتماً به اهمیت یافتن سایت خود در موتورهای جستجو پی برده اید. آمار موتورهای جستجو نشان می دهد که بیشتر وب سایت ها از طریق موتورهای جستجو پیدا می شوند و به کاربران معرفی می شوند.

آمار سایت ها و فعالان بهینه سازی موتور جستجو نشان می دهد که موتور جستجوی گوگل به عنوان محبوب ترین و کارآمدترین موتور جستجو از نظر ویژگی ها و فناوری در بین کاربران اینترنت شناخته شده است.

این باعث خواهد شد که صاحبان سایت ها و وبلاگ ها به روش های مختلف سایت خود را به موتور جستجوی گوگل معرفی کنند.

بنابراین ما این راهنمای گام به گام را آماده کرده ایم که به شما نشان می دهد چگونه سایت خود را به Google ارسال کنید.

آیا لازم است وب سایتی به Google ارسال کنید؟

قبل از شروع ، فقط تأکید می کنم که ارسال وب سایت خود به Google کاری نیست که باید انجام دهید.

Google از خزنده ها برای یافتن وب سایت ها و فهرست بندی محتوای آنها استفاده می کند. این ربات ها در اینترنت جستجو می کنند ، به طور منظم محتوای سایت ها را بررسی می کنند و همچنین وب سایت های جدیدی پیدا می کنند. بیشتر وب سایت ها توسط ربات ها یافت می شوند و به صورت دستی در Google لیست نمی شوند.

با این حال ، اگر بخواهید وب سایت خود را به Google ارسال کنید …

• سایت شما هنوز در Google نمایه نشده است.

• شما محتوای جدیدی را به صفحه خاصی اضافه می کنید و می خواهید فوراً ایندکس شود.

با ارسال سایت خود به Google ، اطمینان حاصل می کنید که Google از حضور سایت شما آگاه است و این به شما کمک می کند تا در Google سریعتر رتبه بندی کنید.

چگونه بررسی کنیم که Google قبلاً سایت شما را پیدا کرده است یا خیر

اگر مطمئن نیستید سایت شما توسط ربات های گوگل شناسایی و نمایه سازی شده است ، پس می توانید خودتان بررسی کنید.

برای این کار ، در جستجوی Google سایت: mywebsite.com را تایپ کنید. اکنون لیستی از تمام صفحات ، پست ها و سایر مطالب ذکر شده در Google را دریافت خواهید کرد.

فهرست سایت در Google

اگر Google هیچ نتیجه ای ارائه ندهد ، Google هنوز نتوانسته است سایت شما را پیدا کند و ایندکس کند. در این حالت بهتر است سایت خود را به گوگل ارائه دهید.

اولین قدم در این فرآیند ثبت نام در Google Search Console است. بنابراین ، بگذارید نحوه انجام این کار را بدانیم …

ثبت وب سایت با Google Search Console

نحوه معرفی سایت به گوگل

اگر می خواهید نحوه تعامل وب سایت خود با جستجوی Google را کنترل کنید ، ثبت وب سایت خود در Google Search Console ضروری است.

برخی از مزایای ارائه شده توسط Google Search Console

دریافت محتوای نمایه شده توسط Google: پس از ثبت نام در Google Search Console ، می توانید نقشه سایت و URL های جداگانه ارسال کنید.

• بازرسی URL: مشاهده جزئیات ربات ها ، مرور و ارائه اطلاعات در مورد صفحات خود.

• مشاهده تجزیه و تحلیل جستجو: بدانید کدام اصطلاحات جستجو کاربران را به سایت شما می آورد ، موقعیت های صفحه را در جستجوی Google و موارد دیگر تجزیه و تحلیل کنید.

ثبت سایت خود با Google Search Console رایگان ، سریع و آسان است. برای انجام این کار ، صفحه Google Search Console را باز کرده و روی Start Now کلیک کنید. سپس ، در بخش دامنه ، URL وب سایت خود را وارد کنید.

کنسول جستجوی Google

Google اکنون لیستی از گزینه ها را به شما می دهد تا تأیید کنید که مالک سایت خود هستید. اگر قبلاً از Google Analytics استفاده کرده اید ، می توانید سایت خود را با استفاده از کد پیگیری موجود Google Analytics تأیید کنید.

در غیر این صورت ، ما توصیه می کنیم از روش ضبط DNS استفاده کنید. وقتی آن روش را انتخاب می کنید ، Google کدی را که باید برای پیکربندی DNS برای وب سایت خود وارد کنید نمایش می دهد. برای این کار کد را کپی و پیست کنید.

سایت را به موتور جستجو اضافه کنید

بعد باید وارد حساب میزبانی خود شوید و cPanel Advanced DNS Zone Editor را انتخاب کنید.

معرفی سایت به موتورهای جستجوی گوگل

سپس کد کنسول جستجوی گوگل را به عنوان سابقه TXT اضافه کنید.

وب سایت را به گوگل معرفی کنید

اگر در مورد این فرآیند مطمئن نیستید ، کافی است با تیم پشتیبانی ارائه دهنده میزبانی خود صحبت کنید ، که به شما راهنمایی می کند تا چه کاری انجام می دهند یا کدی را برای شما اضافه می کند.

سایت را به گوگل معرفی کنید

سپس برای تأیید سایت خود با Google Search Console باید چند ساعت تا یک روز صبر کنید.

سایت را به موتور جستجوی گوگل معرفی کنید

با Yoast SEO یک نقشه سایت ایجاد کنید

Sitemap فایلی است که اطلاعات مربوط به صفحات مختلف سایت شما را در اختیار موتورهای جستجو قرار می دهد. پس از ارسال نقشه سایت ، Google می تواند به راحتی صفحات سایت شما را بازیابی کرده و آنها را برای جستجوی Google فهرست بندی کند.

Yoast SEO یک افزونه رایگان وردپرس است که به طور خودکار نقشه سایت XML را برای قسمت های مختلف وب سایت شما تولید می کند. سپس بخشها برای ایجاد یک لیست نقشه سایت برای سایت شما ترکیب می شوند – این پیوندی است که شما به Google ارسال می کنید.

راه های معرفی سایت به گوگل

برای ایجاد نقشه سایت با Yoast SEO ، ابتدا افزونه را در وب سایت خود نصب کنید.

به محض فعال شدن افزونه ، به طور خودکار یک نقشه سایت برای شما ایجاد می کند. برای دسترسی به نقشه سایت خود ، به: Yourite.com/sitemap_index.xml بروید

سایت را به Google اضافه کنید

این URL را نگه دارید زیرا در مرحله بعدی باید آن را به Google ارسال کنید.

یک وب سایت به Google ارسال کنید

برای ارسال وب سایت به Google ، به کنسول جستجوی Google برگردید و مطمئن شوید که وب سایت خود را با استفاده از منوی کشویی Search Property در گوشه بالا سمت چپ انتخاب کرده اید:

سایت را به گوگل معرفی کنید

سپس ، روی Sitemaps در لیست موجود در نوار کناری کلیک کنید. سپس گزینه Index یک نقشه سایت جدید به شما می دهد. آدرس URL نقشه سایت را تایپ کنید و روی ارسال کلیک کنید.

Google تأیید می کند که نقشه سایت با موفقیت ارسال شده است. سپس Google نقشه سایت را پردازش می کند و پس از مدت کوتاهی باید وب سایت شما را فهرست بندی کند:

معرفی سایت به گوگل

برای URL های جداگانه از ابزار بازرسی URL استفاده کنید

اگر سایت شما فقط از چند صفحه تشکیل شده است ، یا صفحات جدیدی را اضافه کرده اید که می خواهید فوراً فهرست شوند ، پس می توانید فقط آن صفحات خاص را از ابزار بازرسی URL کنسول جستجوی Google به Google ارسال کنید.

برای انجام این کار ، از منوی سمت چپ Inspection URL را انتخاب کنید. سپس آدرس URL مورد نظر برای ارسال به Google را در عملکرد جستجو تایپ کنید.

سایت را به موتور جستجو اضافه کنید

سپس Google Search Console یک آزمایش زنده را اجرا می کند ، اگر خطای قابل تشخیص ندارید می توانید نمایه سازی کنید.

معرفی سایت به گوگل

Google اکنون URL را به صف اولویت ربات اضافه خواهد کرد. پس از اینکه خزنده صفحه را خزید ، URL ایندکس می شود و به آن کمک می کند تا در جستجوی Google رتبه بندی شود.

تدوین: گروه کامپیوتر و اینترنت

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

8 + 18 =