خطای CredSSP Remote Desktop را در ویندوز سرور 2012 و ویندوز 10 بررسی کنید

سعید ناصرینوامبر 17, 20201min0

مایکروسافت اخیراً به روزرسانی های جدید و مهمی را برای محصولات خود منتشر کرده است ، همچنین در ابتدای 13 مارس 2018 ، یکی از این به روزرسانی ها با ویژگی CVE-2018-0886 برای رفع برخی از مشکلات امنیتی در مورد پروتکل احراز هویت CredSSP و سرویس Remote Desktop برای همه سیستم عامل ها

برای کسانی که اخیراً این به روزرسانی ها را در ویندوز 10 یا ویندوز سرور 2012 خود نصب کرده اند ، ممکن است هنگام تلاش برای اتصال از راه دور به سرور (قبل از نصب این به روزرسانی) با خطای جالب زیر روبرو شوند. در سرور)

خطای احراز هویت روی داده است.
عملکرد درخواستی پشتیبانی نمی شود.
رایانه از راه دور:
این می تواند به دلیل اصلاح اوراکل رمزگذاری CredSSP باشد

روش های مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد ، اما بهترین روش و پیشنهاد مایکروسافت نصب آخرین به روزرسانی ها بر روی سرور است.

روش 1) وارد سرور مدیر شوید ، از منوی سمت چپ به سرور محلی بروید و بر روی کلمه فعال شده در مقابل دسک تاپ از راه دور کلیک کنید. در صفحه باز شده ، برای رفع خطای CredSSP ، باید فقط ارتباطات رایانه های دارای دسک تاپ از راه دور با احراز هویت سطح شبکه را بررسی کنید (پیشنهاد شده است (سپس روی تأیید کلیک کنید و دوباره آزمایش کنید)

روش 2) مسیر زیر را از طریق Group Policy دنبال کنید ، گزینه Encryption Oracle Remediation را وارد کرده و فعال کنید ، سپس سطح حفاظت آن را روی آسیب پذیر تنظیم کنید.

پیکربندی رایانه >> الگوهای اداری >> سیستم >> اعتبارنامه ها >> اصلاح اوراکل رمزگذاری

روش 3) یک پرونده رجیستری به نام rdp_insecure_on.reg با محتوای زیر ایجاد کنید و آن را بر روی سیستم اجرا کنید و سپس دوباره راه اندازی کنید.

(HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Microsoft Windows CurrentVersion Policies System CredSSP Parameters) "AllowEncryptionOracle" = dword: 00000002

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

یازده − 9 =