نحوه سرمایه گذاری در دوران بازنشستگی (روش هوشمند و بدون استرس)

سعید ناصرینوامبر 8, 20201min0

سرمایه گذاری در بازنشستگی مسئله مهمی است که نیاز به مشاوره یک متخصص یا مشاور مالی دارد. اما همه افرادی که این مقاله را می خوانند از این موضوع آگاهی ندارند و نمی دانند چگونه در دوران بازنشستگی سرمایه گذاری کنند. حتی ممکن است راه پدرتان را دنبال کنید و فکر کنید می توانید برای 30 سال آینده پول خوبی پس انداز کنید. اما ممکن است یک متخصص فکر کند که این روش در شرایط مالی فعلی و پیش بینی شده برای شما کارساز نیست. بنابراین در اینجا چند نکته اساسی آورده شده است که می تواند بدون استرس و نگرانی لازم ، بدون نیاز به مشاور مالی ، گلیم خود را از آب خارج کرده و در دوران بازنشستگی سرمایه گذاری کنید.

بهترین زمان برای فروش سهام

بدانید چرا می خواهید سرمایه گذاری کنید

به نظر می رسد شما یکی از خوش شانس ترین افراد روی کره زمین هستید زیرا می خواهید در دوران بازنشستگی سرمایه گذاری کنید و همین امر شما را درگیر خود کرده است.

هدف شما از بازنشستگی زودتر چیست؟ آیا تا به حال به این فکر کرده اید؟ البته خوب است ابتدا مفهوم بازنشستگی را برای خود تعریف کنید.

بازنشستگی در اینجا به این معنی است که با ایجاد یک پشتوانه مالی مولد ، می توانید از شدت و یا حتی کل کار خود صرف نظر کنید و بتوانید از پشتوانه مالی خود بهره مند شوید.

بنابراین با این گفته ، چرا واقعاً می خواهید سریعتر بازنشسته شوید و اهداف روزانه شما چیست؟

آیا می خواهید زمان بیشتری را با خانواده خود سپری کنید؟
بازنشستگی برای شما چه معنی دارد؟
آیا به دنبال شغلی هستید که سالها از آن استفاده نکرده اید؟

همه معمولاً می خواهند زودتر بازنشسته شوند ، تا به اهداف و مزایای مورد نظر خود برسند ، اما اینکه چه دلایلی برای بازنشستگی دارید ، روند کار را نیز تحت تأثیر قرار می دهد.

یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار برای به دست آوردن سود سودمند و سودمند است. معمولاً اولین پیشنهاد برای همه افرادی که به هر دلیلی می خواهند سرمایه خوبی بگیرند ، بهره مندی از حضور و مبادلات در بورس است.

بدانید چه زمانی سرمایه گذاری کنید

"بهترین زمان برای کاشت درخت 20 سال پیش بود. اکنون دومین زمان مناسب است." – ضرب المثل چینی

اگر 10 سال پیش سرمایه گذاری را شروع کردید ، اکنون پول بیشتری دارید. بنابراین اگر به دنبال زمان سرمایه گذاری هستید ، بدانید که اکنون زمان سرمایه گذاری در آینده است.

تقویم خود را باز کنید و دو یا سه ساعت تعیین کنید و برای این رویداد مهم برنامه ریزی کنید.

با دقت در نوشتن اهداف بازنشستگی شروع کنید تا بفهمید چرا می خواهید این قدم تقریباً دشوار را بردارید.

اما ممکن است فکر کنید که یک حساب پس انداز ممکن است برای شما مفید باشد.

به راحتی می توان گفت که اگر بخواهید فقط در حساب بانکی خود پس انداز کنید ، مطمئناً سود خاصی نخواهید برد و حتی ارزش فعلی سرمایه شما کاهش می یابد. زیرا تورم هنوز وجود دارد.

برای درک این مفهوم ، فکر کنید که 30 میلیون تومان 30 سال پیش رقمی بسیار لوکس برای یک حساب بانکی بود که می توانستید با آن چیزهای زیادی بخرید.

اما این 30 میلیون تومان در حال حاضر گره ای از هم باز نمی کند ، چه رسد به تأمین زندگی یک خانواده و حتی یک فرد برای بازنشستگی.

خطر خود را ارزیابی کنید

سرمایه گذاری در پول ، کاملاً به خود شما بستگی دارد.

زیرا اگر شوک های مقطعی در بازار را تجربه کنید ، به سرعت از پس انداز و سرمایه گذاری خود پشیمان خواهید شد. به عنوان مثال ، اگر ریسک نکنید ، به محض بروز شرایط ناپایدار منفی ، پول خود را از موسسه سرمایه گذاری یا بورس سهام برداشت می کنید و این نمی تواند به پیشرفت شما کمک کند.

قبل از سرمایه گذاری ، باید آگاهانه تحمل ریسک را ارزیابی کنید. تحمل ریسک شما تعداد سرمایه گذاری های خطرناک و ایمن شما را تعیین می کند.

صرف نظر از سبک سرمایه گذاری ، شما باید سرمایه گذاری برای بازنشستگی را یک بازی طولانی مدت بدانید. در این حالت طبیعی است که پول خود را برای مدت طولانی ندارید ، اما بعد از مدت ها همه چیز جبران می شود.

برای کسب انگیزه بیشتر می توانید این مقاله را بخوانید و در هر موضوع طولانی مدت هدف خود را دنبال کنید.

خود را به چالش بکشید تا به طور مداوم سرمایه گذاری کنید

تعهد به بازنشستگی دشوار است ، اما ادامه آن دشوارتر است. معمولاً وقتی شروع به سرمایه گذاری می کنید سریعتر آن را تمام می کنید زیرا می خواهید در حال حاضر پول بیشتری در جیب خود داشته باشید.

بنابراین اگر کار خود را با مبلغ کمی شروع کرده اید و تصمیم دارید ماهیانه مبلغی از حقوق خود را سرمایه گذاری کنید و شاید از روال معمول افرادی که 1٪ سرمایه گذاری می کنند استفاده کنید ، بهتر است این رقم را به 30٪ برسانید.

دریابید که پس از پرداخت کل هزینه های ماهانه خود ، چه مقدار می توانید سرمایه گذاری کنید. برای ایجاد انگیزه ، از سرمایه شخصی برای دیدن ارزش خالص خود استفاده کنید.

بدانید کجا می خواهید سرمایه گذاری کنید

وقتی نوبت به سرمایه گذاری می رسد ، هدف ما فقط این نیست که بگوییم تنها راه شما ذخیره و خرید آن است.

اما روش های مختلفی برای کمک به شما در انجام اقدامات موثر وجود دارد:

مشاوران روبو برای غیر ایرانی ها

مشاوران Robo الگوریتم های خیالی هستند که بهترین سرمایه گذاری را برای شما انتخاب می کنند. سایت هایی مانند Wealthfront محلی برای صفر تا صد هستند تا بهترین مدل سرمایه گذاری متناسب با شرایط شما را به شما ارائه دهند. فقط شما باید اطلاعات خود را وارد کنید و تحمل خطر را تعیین کنید.

سپس سهام ماهانه خود را تعیین می کنید و Robo Advisor بقیه کارها را انجام می دهد. مشاوران Robo برای کمک به شما هزینه دریافت می کنند ، اما این معمولاً کمتر از سایر مشاوران است.

در واقع ، در چنین مواردی ، شما از مشاوران ویژه مالی برای یادگیری بهترین شرایط سرمایه گذاری استفاده می کنید.

اوراق قرضه

خرید اوراق قرضه نیز می تواند یک گزینه موثر در سرمایه گذاری باشد. انواع اوراق در حال حاضر در همه بانک ها و مراکز سرمایه گذاری موجود است که برخی از آنها ریسک بیشتری دارند.

معمولاً 5 دسته اوراق بهادار در سطح بین المللی شناخته می شوند و می توانید از آن بهره مند شوید

اوراق قرضه دولتی
اوراق قرضه
اوراق خزانه
اوراق قرضه خارجی
اوراق پشتیبان وام
اوراق قرضه شهرداری
صندوق متقابل

این موارد ممکن است در کشورهای مختلف نام های مختلفی داشته باشند.

امور املاک و مستغلات

در واقع املاک و مستغلات سرمایه گذاری است که واقعاً جواب می دهد. یکی از راه ها خرید خانه است. ارزش این خانه اکنون ممکن است 200 میلیون تومان باشد. اگر آن را به مدت دو ماه تعمیر کنید ، می توانید آن را با قیمت بالاتر بفروشید.

به طور کلی ، خرید املاک و مستغلات مانند خانه ها ، زمین ها ، زمین های کشاورزی ، مغازه ها و … می تواند یک سرمایه گذاری عالی برای شما باشد.

حضور در بازار املاک و مستغلات نه تنها راهی برای سرمایه گذاری در درازمدت است ، بلکه به شما کمک می کند تا سریعتر ثروتمند شوید و بسیار زودتر بازنشسته شوید.

مبادله و فروش

راه دیگری که امروزه مردم به سرمایه گذاری و البته حفظ سرمایه خود متوسل می شوند ، خرید و فروش و ساختن شبکه درآمدزا با پول خود است. به عنوان مثال با داشتن 200 میلیون تومان پول می توانید فروشگاه ویژه ای را با بازاریابی تاسیس كرده و ماهانه از آن سود ببرید و این سود تولیدی را به چرخه درآمد خود تزریق كنید.

از اهداف کوتاه مدت خودداری کنید

سرمایه گذاری چیزی است که در درازمدت نتیجه خواهد داد. به استثنای برخی روش ها مانند سرمایه گذاری در بازار املاک و مستغلات ، روش های دیگر ممکن است در کوتاه مدت نتایج خوبی به شما ندهند.

بنابراین آنچه باید به آن توجه کنید این است که از اهداف کوتاه مدت و لذت های کوتاه مدت بگذرید تا بتوانید پول خوبی سرمایه گذاری کنید.

چگونه برای این کار آماده می شویم؟
پاسخ: با ایجاد یک رویکرد ذهنی مناسب

به این فکر کنید که بازنشستگی برای شما چه معنی دارد. یک هدف مشخص به شما کمک می کند تا از برداشت پول در دوره رکود در بازار جلوگیری کنید. این به شما کمک می کند تا بیشتر پول خود را سرمایه گذاری کنید.

ابتدا مهمترین حالت سرمایه گذاری را انتخاب کنید

من روش های سرمایه گذاری در این لیست را ذکر نکرده ام ، اما هنوز مهمترین آنها را پوشش نداده ام.

به نظر شما مهمترین روش سرمایه گذاری چیست؟

کارآفرینان ثروتمند و موفق اغلب می گویند: سرمایه گذاری در خود می تواند سود بیشتری به شما برساند. یا آن مدیر معروف چند تریلیونری می گوید هرچه بیشتر بدانید ، درآمد بیشتری کسب می کنید.

سرمایه گذاری در خود یکی از مهمترین راههای سرمایه گذاری است.

وقتی روی خود سرمایه گذاری می کنید ، دانش و مهارت خود را افزایش می دهید ، هیچ رکود اقتصادی نمی تواند سرمایه شما را بگیرد.

چگونه می توانم روی خودم سرمایه گذاری کنم؟

سرمایه گذاری روی خود و دانش خود معمولاً رایگان است. در راه خانه و محل کار خود می توانید کتاب بخوانید ، وبلاگ بخوانید ، پادکست گوش دهید. در دوره های آموزشی شرکت کنید. همچنین ممکن است لازم باشد مربی استخدام کنید.

من معتقدم آنچه می توانید یاد بگیرید و فقط یاد بگیرید و تجربه کنید و حفظ کنید نیازی به مربی ندارد. اما یک مربی می تواند نقطه کور شما را تشخیص دهد.

داشتن مربی خوبی که نقاط کور شما را تشخیص داده و سعی در رفع آنها یا ارجاع شما برای حل آنها دارد به شما کمک می کند تا سریعتر به اهداف خود برسید.

معمولاً سرمایه گذاری در مواردی که باعث می شود احساس بهتری داشته باشید ، روح و جسمی سالم داشته باشید ، از هدر رفتن پول جلوگیری می کند و این به نوبه خود به سرمایه گذاری بلند مدت شما کمک می کند تا درآمد بیشتری کسب کنید. بنابراین به فکر خود باشید و از سلامتی خود غافل نشوید زیرا فقط سرمایه گذاری می کنید.

آیا تجربه ارزشمندی در این زمینه دارید؟ به نظر شما بهترین راه برای سرمایه گذاری چه خواهد بود؟ فکر می کنید یک زن چگونه می تواند برای داشتن آینده ای مطمئن سرمایه گذاری کند؟

منبع

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

بیست − 17 =

Powered by mihanseo