اپل با خرید یک استارت آپ هوش مصنوعی در حال بهبود عملکرد برنامه های خود است

سعید ناصرینوامبر 2, 20201min0

اپل یک شرکت مبتنی بر هوش مصنوعی به نام Vilynx را بدست آورده است که می تواند با مشاهده نشانه های دیداری ، صوتی و متنی ، محتوای ویدیویی را درک کند.

Vilynx از فناوری خود برای ایجاد برچسب استفاده می کند تا کاربران بتوانند راحت تر به جستجوی آنها بپردازند و اپل ظاهرا 50 میلیون دلار برای دستیابی به این استارت آپ و فناوری پرداخت کرده است. به دنبال اخبار کسب و کار راه اندازی ، این غول فناوری اعلام کرد:

"اپل هر از گاهی شرکت های کوچک را خریداری می کند و ما معمولاً برنامه ها یا اهداف خود را اعلام نمی کنیم."

طبق گفته بلومبرگ ، این شرکت می تواند از فناوری Vilynx به چندین روش استفاده کند که یکی از بارزترین آنها بهبود عملکرد جستجو در برنامه عکس های Apple و دسترسی بهتر به محتوای مورد نظر کاربران است.

علاوه بر این برنامه ، برنامه های Apple TV ، News و Siri نیز می توانند از فناوری Vilynx به همین ترتیب استفاده کنند. امکان دیگر استفاده از آن برای ساخت موتور جستجو برای رقابت با موتور جستجوی Google است. بر اساس گزارش ها ، اپل در حال کار بر روی یک موتور جستجو برای جلب رضایت تنظیم کننده های ضد انحصاری است.

طبق خریدهای قبلی ، این غول فناوری به دنبال افزایش قابلیت های هوش مصنوعی خود است و می خواهد در این زمینه بهتر از رقبای خود عمل کند. این شرکت دستیار صوتی خود ، سیری ، را قبل از گوگل و دستیار گوگل و همچنین الکسا آمازون معرفی کرد ، اما از نظر هوش مصنوعی از گوگل عقب است.

کاربردهای هوش مصنوعی روز به روز در حال افزایش است و بسیاری از محصولات فعلی از آن استفاده می کنند و نقش مهمی در زندگی انسان در آینده خواهد داشت. با توجه به این موارد ، اپل وضعیت خوبی ندارد و می خواهد با جذب استارتاپ های فعال در این زمینه ، عملکرد خود را بهبود بخشد.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

16 − 10 =

Powered by mihanseo