نحوه تعیین و پیشنهاد دستمزد واقعی

سعید ناصریاکتبر 24, 20201min0

پس از ثبت نام در آزمون های استخدامی شرکت های مختلف و تماس های مکرر و حتی گذراندن دوره های مختلف آموزشی ، باز هم فرصت شغلی برای شما ایجاد می شود که شما را به هیجان می آورد. آهسته

اما وقتی وارد مصاحبه شغلی می شوید ، ممکن است از شما این س askedال پرسیده شود "انتظار دستمزد و حقوق". اینجاست که ذهن شما سرگردان است و فکر می کنید اگر کمترین مبلغ را ارائه دهید شانس بیشتری برای دستیابی به شغل مورد نظر خود خواهید داشت.

متأسفانه این روش اصلاً صحیح نیست و مثر نیست.

وقتی بدون تحقیق و محاسبات دقیق ، حقوق پیشنهادی شما فقط یک فرصت است! شما پیشنهاد می کنید احتمالاً شغل خود را از دست بدهید.

در این مقاله ، من نکاتی را یادآوری خواهم کرد که نحوه تعیین و ارائه حقوق خود را به شما می آموزند و می دانند در تعیین میزان حقوق برای اینکه هم حرفه ای باشید و هم حرفه ای ، باید به چه مواردی توجه کنید. از همکاری موفق لذت ببرید

ابتدا زمان و مدت کار را تعیین کنید

این مقاله برای کسانی است که قصد انجام کار دوم را به صورت نیمه وقت یا موارد مشابه دارند. بنابراین اولین چیزی که باید به آن توجه کنید این است که بدانید واقعاً چقدر وقت دارید.

اگر می خواهید شغلی پیدا کنید ، باید بتوانید حریفان خود را از جهاتی شکست دهید.

ممکن است لازم باشد سخت کار کنید یا نتیجه بهتری برای مجموعه بگیرید. در هر صورت ، خوب فکر کنید که می خواهید در چه ساعتی کار و کار ارائه شده را انجام دهید.

معمولاً گفته می شود که یک کار دوم را می توانید در اوقات فراغت مدیریت کنید.

خوب اکنون این اوقات فراغت دقیقاً به چه معناست؟

منظور از اوقات فراغت ، ناهار و شام ، استراحت یا حتی فرصت بعد از شغل اصلی شما نیست. اوقات فراغت زمانی است که مشغول بازی و وبگردی هستید یا می خواهید ساعت ها در تلویزیون باشید.

گفته می شود که طبق آمار سال 2017 ، هر آمریکایی هر روز حداقل 3 ساعت وقت را در تلویزیون تلف می کند. این آمار دقیقاً نشان می دهد که این افراد از زندگی خود راضی نیستند. به طور کلی ، اگر زمان زیادی را در تلویزیون یا حتی بیشتر وقت خود را سپری می کنید ، به این معنی است که در زندگی خود هدف خاصی ندارید یا از زندگی خود راضی نیستید. برای موفقیت در شغل وابسته به چیزی بیشتر از شانس نیاز دارید.

اگر در زندگی خود زمان مرده زیادی دارید ، برای این زمان ارزش قائل شوید. به عنوان مثال ، اگر 1 ساعت طول بکشد تا از خانه به محل کار خود بروید یا بالعکس ، می توانید پادکست گوش دهید ، کتاب بخوانید یا مهارت خود را افزایش دهید. آیا می دانید برای یادگیری مهارت جدید از کجا شروع کنید؟

برای اینکه وقت بیشتری در زندگی روزمره خود بگذرانید ، سعی کنید کار و زندگی خود را صبح زود شروع کنید تا بتوانید زمان بیشتری را تنظیم کنید. با استفاده از نرم افزار ردیابی روزانه ، می توانید بفهمید چه زمان هایی را می توانید به راحتی مدیریت کنید و آنها را به زمان های موثری تبدیل کنید.

تجزیه و تحلیل اوقات فراغت کار ساده ای نیست ، اما می توانید با محاسبه دستی مقداری از آن را به یک کار مفید تبدیل کنید.

بنابراین قبل از اینکه تصمیم بگیرید برای کار خود حقوق دریافت کنید ، به آن فکر کنید

آیا از پس آن برمی آیید یا نه؟
آیا وقت کافی برای انجام آن دارید؟
آیا می توانید زندگی خود را با سبک زندگی فعلی خود تأمین کنید؟

این موارد باید قبل از اقدام برای هر شغلی در نظر گرفته شود.

زندگی خود را در اولویت قرار دهید

عالی است که می توانید درآمد بیشتری کسب کنید. معمولاً شغل دوم برای این پرونده ارائه می شود. بعضی اوقات شغل های ثانویه با درآمد بالا ، بخشی از آزادی شما را می گیرد. شما باید پیش از این در این مورد به توافق برسید.

این بدان معناست که شما باید تعیین کنید اولویت های زندگی شما چیست؟
با کسب شغل مورد نظر چه امکانات یا امتیازاتی را از دست می دهید؟
برای از دست دادن برخی چیزها چقدر پول لازم است؟

به عنوان مثال ، مشاغل مأموریت گرا معمولاً درآمد بالایی دارند ، اما ممکن است لازم باشد هر ماه مدتی از خانه و خانواده خود دور باشید.

در اینجا برخی از ویژگی های مهم برای جستجو وجود دارد:

به تعادل کار و زندگی توجه کنید

حداقل ، شما باید حداقل 60 ساعت در هفته را انجام دهید. فقط باید در مورد کمکی که به دیگران می کنید بیشتر از دیگران تبعیض قائل شوید. کارفرمایانی که روی کار ، کار ، کار و زندگی تمرکز دارند برای شما راحت نیستند. در این مورد بسیار مراقب باشید.

روی رشد شخصی خود تمرکز کنید

رشد شخصی شما در هر زمینه ای که فعالیت کنید به شما کمک می کند تا نتایج خود را بهبود ببخشید. در اینجا شما باید به فرصتهای شغلی پاسخ دهید که مدیران آنها به رشد شخصی و بهبود دانش ، مهارت و شخصیت شما اهمیت می دهند.

فرهنگ شرکت را در نظر بگیرید

شرکت هایی که به فکر رفاه مردم و مشتریان هستند و اطمینان حاصل می کنند که این نیازها برآورده می شوند بهترین گزینه برای انتخاب شغل هستند. بنابراین سعی کنید در شغلی که انتخاب می کنید یک طرفه و کاملاً مادی نباشید.

این سه عامل به شما کمک می کند تا در انتخاب شرکت و شغلی که قصد دنبال آن را دارید ، آگاهانه و موفق تر انتخاب کنید.

هزینه رشد شخصی شما چقدر است؟

این اولین قدم در تعیین حقوق شماست.

شما باید به عنوان شخصی که می خواهد در حرفه خود موفق باشید ، تحصیل ، آموزش و آموزش دهید. شاید لازم باشد هر ماه به تعدادی پادکست گوش دهید یا کلاسهای مختلفی را شرکت کنید.

توسعه شخصی می تواند نتایج کار شما را بهبود بخشد و مزایایی را برای خود شرکت به همراه داشته باشد. در این رابطه می توانید برای رشد شخصی خود مبلغی به حقوق خود اضافه کنید.

بعضی اوقات شرکت ها خودشان برنامه توسعه شخصی دارند. اگر برنامه های آنها را بررسی کرده اید و برای شما کافی است ، می توانید از این مبلغ صرف نظر کنید.

درآمد خود را ثبت کنید

ممکن است فکر کنید فقط آنچه در رزومه یا CV خود ذکر کردید تأثیر قابل توجهی در اشتغال شما خواهد داشت. آیا تفاوت رزومه و CV را می دانید؟

اما تجار و کارفرمایان بیشتر به آنچه شما هستند توجه دارند! آنها به این فکر می کنند که شما چه خواهید کرد.

بنابراین متناسب با مهارت و دانشی که دارید ، تعیین کنید که:

می خواهید در چه چیزی شرکت کنید؟
مزایای شرکت چیست؟
درآمد شرکت چقدر افزایش می یابد؟
محبوبیت و شهرت شرکت و مارک چگونه خواهد بود
فروش ماهانه و سالانه شرکت را تخمین بزنید
و غیره

شما باید چیزی را در این سند وارد کنید که قبلاً توجیه کرده باشید و با اهداف شرکت مطابقت داشته باشد. شما باید چیزی بنویسید که مدیران بخوانند و بگویند ، "این از آن اوست و ما به هر حال باید او را استخدام کنیم."

آیا در تعیین حقوق واقعی خود چیزی بیشتر از این می خواهید؟ بنابراین هنگام تعیین برگه موفقیت خود برای شرکت ، به نحوه نوشتن CV خود توجه کرده و در کنار آن قرار دهید.

بسیاری از افراد جویای کار این کار را انجام نمی دهند ، بنابراین شما از مزیت رقابتی خوبی با دیگران برخوردار هستید و از این طریق می توانید فرصتی برای شغل پیدا کنید.

در جلسه اول حقوق ارائه ندهید

یک توصیه که باعث می شود کارفرمایان بیشتر درگیر این شرکت شوند این است که نشان دهید فقط انگیزه مالی ندارید.

بنابراین ، شما نباید در جلسه اول حقوق خود را ارائه دهید.

اگر از شما خواسته شد مبلغ پیشنهاد را بیان کنید ، سعی کنید زمان بخرید. بگویید می خواهید در مورد شغل و کیفیت آن بیشتر بدانید.

حقیقت این است که کارفرمایان بزرگ بیشتر به مهارت و ارزش شما برای شرکت توجه دارند. آنها درک می کنند که یک کارمند عالی سرمایه گذاری است که در صورت لزوم هزینه بیشتری را برای آن پرداخت می کنند.

به یاد داشته باشید که مصاحبه شغلی فقط برای کارفرما نیست ، بلکه برای شما نیز مناسب است. اگر کارفرمای شما بیشتر به شرایط حقوق و دستمزد شما علاقه مند باشد ، این ممکن است نشانه خوبی نباشد. حتی می توانید در یک مصاحبه به این موضوع بپردازید.

تحقیق برای تعیین دستمزد واقعی را فراموش نکنید

تحقیق درباره شرکت ، مجموعه شرکت ، منبع و مقصد خروجی شرکت و غیره به شما کمک می کند تا انتخاب های عاقلانه تری انجام دهید.

هنگام تحقیق به خاطر داشته باشید که:

خطر استخدام شدن شما در آن شرکت چیست؟ اگر اشتباه کنید باید غرامت سنگینی بپردازید؟ مطمئناً چنین مشاغلی نیاز به دستمزد بالاتر دارند.

همچنین توجه داشته باشید آنچه شرکت از شما می خواهد انجام دهد دقیقاً همان کاری است که والدین یا شرکت بزرگتر از آنها می خواهد. به عنوان مثال ، بعضی اوقات شرکت ها به عنوان واسطه عمل می کنند. کار توسط یک شرکت دیگر سفارش داده می شود و این شرکت تنها مسئولیت استخدام شما را بر عهده دارد. در چنین شرایطی می توانید به شرکت مادر بروید و حقوق بیشتری بخواهید.

بگویید رقم اولیه از رقم واقعی شما بزرگتر است

وقتی می خواهید بعد از تحقیقات مختلف شماره خود را تعیین کنید ، سعی کنید اولین شماره پیشنهادی خود را بالاتر از آنچه که قصد دارید بگویید. زیرا کارفرمایان معمولاً رقم اولیه را رد می کنند. بنابراین می توانید با این ترفند به رقم خود برسید.

برای اجرای پیشنهادات خود تضمین بخواهید

مطمئناً ، بسیاری از کارفرمایان باتجربه باور نخواهند کرد که شما با دیدن سندی از آنچه می خواهید انجام دهید ، دقیقاً به آنچه شرکت می خواهد می رسید. اما این سند می تواند تأثیر خوبی داشته باشد

زیرا این احتمال وجود دارد که این کارها روی شرکت انجام شود

حداقل آنها معتقدند که شما درک خوبی از خود و شرکت دارید

بنابراین در چنین شرایطی ، اگر با "اما و اگر" مدیران روبرو شوید ، می توانید سنگ بزرگی بیندازید و بگویید که آنها در ازای انجام این کارها و رسیدن به نتیجه چه کاری برای شما انجام می دهند.

شاید باورتان نشود ، اما برخی افراد دقیقاً از همین مهره استفاده کرده و راهی هیئت مدیره شرکت ها شده اند.

این ضمانت می تواند مربوط به درآمد بالاتر یا رشد شما باشد. به عنوان مثال ، می توانید برای هر مرحله از هدفی که برای شرکت نوشته اید ، افزایش حقوق دریافت کنید ، یا می توانید یک مقام ارشد شوید که به طور خاص حقوق شما را افزایش می دهد.

آخرین کلمه:

کاری که باید برای بدست آوردن یک شغل خوب و پردرآمد انجام دهید و به هر کجا که می خواهید بروید و همه آماده پذیرش شما هستند این است که به سادگی مهارت هایی کسب کنید که بتواند شرکت ها را از محل رشد (حداقل در طرف مورد نظر شما) رشد دهد. این امر مستلزم تلاش ، استقامت ، یادگیری مهارت ها و البته سرمایه گذاری در خود است.

تعادل در زندگی و داشتن استراحت کافی به شما کمک می کند تا بتوانید یک کار خوب را انجام دهید و هر چند وقت یک بار حقوق خود را با نتایج بهتر افزایش دهید.

منبع

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

14 + 6 =

Powered by mihanseo