نحوه کپی کردن یک صفحه از Word با قالب و جزئیات خاص

سعید ناصریاکتبر 19, 20201min0

دلایل مختلفی وجود دارد که شما می خواهید یک صفحه یا صفحات سند Word خود را کپی کنید. منظور ما از کپی دقیق انتقال همه ویژگی های یک صفحه مانند بخش ها ، قالب ها ، داده های داخلی و … همه به یکباره به صفحه جدید است.

برای این کار می توانید این مقاله را مرحله به مرحله تا انتها دنبال کنید

مرحله 1: ایجاد یک صفحه خالی یا شکستن صفحه در Word

وقتی می خواهیم یک صفحه را دقیقاً کپی کنیم ، ابتدا باید محل کپی را مشخص کنیم. بهتر است یک صفحه خالی را در نظر بگیرید.

برای انجام این کار ، به منوی Insert رفته و در این قسمت Blank Page را از سمت چپ انتخاب کنید:

اگر می خواهید یک صفحه را به چندین بخش تقسیم کنید ، می توانید از break page استفاده کنید. می توانید هر بخشی را به صفحه جدید منتقل کنید.

برای این کار ، نشانگر ماوس را دقیقاً در محلی که می خواهید عملیات برشکاری را انجام دهید ، منتقل کنید. با یک کلیک برای مشاهده کروزر ماوس و استفاده از گزینه Page Break بعد از منوی Insert.

اگر این گزینه برای شما نمایش داده نشده است ، برای یافتن آن از قسمت Pages در این قسمت استفاده کنید.

یک صفحه را در صفحه جدید در Word کپی کنید

هیچ کس با کلیک راه حل! برای کپی کردن یک صفحه در سند Microsoft Word وجود ندارد. ابتدا باید محتویات صفحه اول خود را کپی کرده و سپس صفحه جدیدی ایجاد کنید و سپس محتوای صفحه اصلی خود را در صفحه جدید جای گذاری کنید.

اگر سند شما فقط یک صفحه دارد ، می توانید گزینه های بیشتری برای کپی کردن صفحه داشته باشید.

کپی کردن صفحه

ابتدا محتوای صفحه خود را انتخاب کنید. با استفاده از ماوس یا فشار دادن Ctrl + A می توانید این کار را برای انتخاب همه موارد موجود در صفحه انجام دهید.

مرحله بعدی کپی کردن محتوای صفحه خود است. Ctrl + C را روی صفحه کلید خود فشار دهید یا روی محتویات انتخاب شده کلیک راست کرده و به جای آن "کپی" را کلیک کنید.

صفحه جدید اضافه کنید و صفحه اصلی را جایگذاری کنید

تا کنون ، یک نسخه از صفحه ای که دارید در کلیپ بورد شما ذخیره شده است. شما به یک صفحه جدید (همانطور که در بالا توضیح داده شد) و سپس عملیات انتقال نیاز دارید ، که در نهایت دو صفحه یکسان برای شما ایجاد می کند.

در صفحه خالی خود ، Ctrl + V را روی صفحه کلید خود فشار دهید تا محتوای صفحه اول خود را در سند دوم جایگذاری کنید. همچنین می توانید یکی از گزینه های "Paste" را کلیک راست کرده و فشار دهید.

اگر می خواهید همان قالب بندی را حفظ کنید ، روی دکمه Keep Source Formatting کلیک کنید.

بعد از این خواهید دید که محتوای صفحه کپی شده ، دقیقاً با تمام جزئیات ، به صفحه جدید منتقل می شود.

صفحات را در اسناد چند صفحه ای Word کپی کنید

وقتی می خواهید تعدادی از صفحات را در یک سند چند صفحه ای کپی یا غیر متوالی کپی کنید ، ابتدا باید موقعیت این صفحات را با صفحه درج مشخص کنید.

همانند اسناد تک صفحه ای ، ابتدا باید محتوای صفحه را کپی کنید. برای انتخاب محتویات نمی توانید از دستور Ctrl + A استفاده کنید ، زیرا با این کار همه چیز در سند Word شما انتخاب می شود.

برای انتخاب محتویات یک صفحه باید از نشانگر ماوس استفاده کنید. نشانگر ماوس را در بالای صفحه بر روی سند خود قرار دهید ، سپس آن را به پایین بکشید.

وقتی به پایین صفحه رسیدید توقف کنید (صبر کنید! متوقف شوید ..)

پس از انتخاب صفحه مورد نظر برای کپی: Ctrl + C یا کلیک راست و انتخاب کپی همه آنچه را که باید انجام دهید.

حالا باید دوباره Insert> Blank Page را بزنید و یک صفحه خالی ایجاد کنید. سپس از یکی از دو روش Ctrl + V استفاده کرده یا کلیک راست کرده و گزینه Keep Source Formatting را برای انتقال مطالب کپی شده انتخاب کنید.

به این ترتیب حتی می توانید چندین صفحه را پشت سر هم و همزمان کپی کنید. دیگر نیازی به ایجاد همان تعداد صفحه سفید برای هر تعداد صفحه نیست. کافی است یک صفحه سفید ایجاد کنید و سپس Word بطور خودکار صفحات بعدی را ایجاد می کند.

آیا در این مورد سوالی دارید؟

منبع

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

سیزده + یک =