چرا باید جزوه های خود را با دست بنویسید؟

سعید ناصریاکتبر 14, 20201min0

هر چقدر هم که کتابی قوی و خوب داشته باشید ، باز هم می خواهید از معلم خود در مدرسه و دانشگاه جزوه دریافت کنید. اما گاهی اوقات ، به هر دلیلی ، ما تمایل داریم که کتابچه های خود را از دیگران بگیریم و کپی کنیم ، یا تایپ و مرتب کنیم.

در این مقاله می خواهم به شما یادآوری کنم که شما باید جزوه های خود را بنویسید ، البته به صورت نامنظم ، البته به روشی عجیب. این مسئله مسئولیت نیست ، اما کسانی که با دست خود جزوه می نویسند ، نمرات بهتری دارند. اما چرا؟ این مقاله را بخوانید تا درباره آن بیشتر بدانید.

دست خط به بهبود حافظه کمک می کند

در بسیاری از موارد ، نوشتن کتابچه به صورت دستی به شما کمک می کند اطلاعات بیشتری نسبت به زمانی که کتابچه تایپ و تمیز در دست دارید به خاطر بسپارید. تحقیقات نشان داده است که افراد اعم از زن و مرد در هر سنی کلماتی را که هجی می کنند سریعتر حفظ می کنند. حتی این نوشتار نیز با گذراندن وقت با کامپیوتر بررسی شده است. یادداشت نوشتن روی کاغذ بهتر از نوشتن روی صفحه کلید است.

این آزمون به دانش آموزان نیز تسری داده شده است و آنها به این نتیجه رسیده اند که دانشجویانی که جزوه ها را با دست می نویسند ، موفقیت بیشتری دارند.

شواهد واضح نشان می دهد که نوشتن یادداشت یا کتاب درسی فواید زیادی دارد و به طور بالقوه می تواند بر توانایی شما تأثیر مثبت بگذارد. اما این روش برای همه روش ترجیحی نیست. برخی افراد ترجیح می دهند هنگام استفاده از فناوری برای یادداشت برداری ، از فناوری استفاده کنند یا حتی عملکرد بهتری داشته باشند. در اینجا فاکتورهایی وجود دارد که باید در هنگام تصمیم گیری برای روش مناسب شما در نظر گرفت.

آیا بهتر است کتابچه ای را با دست بنویسم یا با کامپیوتر؟

کتابچه نویسی چیزی نیست که بتوان به راحتی آن را انتخاب کرد زیرا معمول است. اما متناسب با عناصر ، روش مناسب تری برای همه است. موارد زیر راهنمای خوبی برای شماست:

اندازه و نوع محتوایی که می خواهید بنویسید

آنچه می خواهید بنویسید می تواند نقش مهمی در ابزار نوشتن جزوه شما داشته باشد. به عنوان مثال ، هنگامی که به سخنرانی گوش می دهید ، استفاده از فناوری ممکن است مناسب باشد ، اما هنگام نوشتن جزوه در مورد درس فرمول ، معمولاً استفاده از رایانه یا تلفن یا مواردی از این قبیل دشوار است زیرا مجبورید نمودار بزنید. به راحتی و سریع بکشید و عناصر فرمول را به خوبی وارد کنید.

اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که می خواهید چه محتوایی بنویسید و چه مقدار می خواهید بنویسید.

چه ابزاری نیاز دارید؟

خواه در حال نوشتن یک جزوه با رایانه لوحی خود باشید یا با دست یا هر چیز دیگری ، باید در نظر داشته باشید که برای هر نوع درس و هر نوع محتوا به چه ابزار خاصی نیاز دارید. به عنوان مثال ، گاهی اوقات به قطب نما احتیاج دارید! جزوه های دست نویس در اینجا توصیه می شود.

اگر برای کتابچه خود به تحقیقات بیشتری نیاز دارید ، می توانید با اضافه کردن رایانه لوحی خود یادداشت برداری کنید تا افزودن مطالب پژوهشی به اینترنت آسان تر شود.

اگر آنچه می نویسید به نوشتن طولانی تر ، تحقیق در وب و موارد مشابه نیاز دارد ، می توانید از ابزار نوشتن با فناوری استفاده کنید ، زیرا پیوند دادن به برخی از صفحات به شما کمک می کند از طولانی نوشتن جلوگیری کنید.

روش مطالعه شخصی شما چیست؟

جزوه نویسی برای این است که بتوانید از دروس خود به بهترین شکل ممکن استفاده کنید و بتوانید برای گرفتن نمره بهتر درس بخوانید. نه تنها نمره بهتری می گیرید بلکه بهتر یاد می گیرید و سوار می شوید.

گاهی اوقات دست خط به ما کمک می کند تا از داشتن اطلاعات مهمی اطمینان حاصل کرده و از آنها غافل نشویم.

اگر می خواهید مطالب پست خود را با دیگران به اشتراک بگذارید ، بهتر است یک نسخه از یادداشت ها را در تلفن یا رایانه لوحی خود داشته باشید.

برخی از افراد به طور غریزی و جسمی کتابها و کتابهای فیزیکی را بیشتر دوست دارند و بیشتر روی آن تمرکز می کنند. برخی از افراد هنگام نوشتن جزوه از نمادها و شکلک های مخصوص استفاده می کنند تا به آنها کمک کند تا بهتر آنها را به خاطر بسپارند. بنابراین این افراد که معمولاً افراد بصری هستند ، با جزوه های دست نویس موفق ترند.

وقتی قصد دارید برای خود جزوه ای بنویسید به چنین ویژگی هایی توجه کنید.

توصیه می کنیم جزوه ها را تحویل دهید

اگرچه این مقاله به شما می آموزد که هرکسی روش خاص خود را برای مطالعه و یادگیری دارد ، اما توصیه اکید ما جزوه های دست نویس است. زیرا طبق بسیاری از مطالعات ، این روش بر روی بسیاری از افراد ، منجر به افزایش حجم یادگیری اطلاعات و سرعت یادگیری آنها شده است.

اگر می خواهید یک کتابچه بنویسید و سپس آن را با دیگران به اشتراک بگذارید اما نمی خواهید هزینه چاپ را بپردازید یا احساس می کنید در به اشتراک گذاشتن آن مشکل دارید ، می توانید آنها را با تلفن همراه خود اسکن کرده و به PDF یا عکس تبدیل کرده و برای آنها ارسال کنید به دوستانت

به این ترتیب شما از نوشتن بهره مند شده اید و نمره شما افزایش می یابد و سریعتر یاد می گیرید و از فناوری برای کمک به دوستان خود استفاده کرده اید.

آیا به آنچه در این آموزش ارائه شده ایمان دارید؟ نظر خود را برای ما بنویسید

منبع

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

نوزده − دوازده =