حفره امنیتی تراشه T2 به آن امکان نفوذ به رایانه های Mac را می دهد

سعید ناصریاکتبر 13, 20201min0

یک محقق در ironPeak می گوید که او یک شکاف امنیتی در تراشه T2 در رایانه های Mac Apple & # 39 پیدا کرده است. لازم به ذکر است که تمام رایانه های مک ساخته شده در سال 2018 از این تراشه استفاده خواهند کرد.

قابل ذکر است که تراشه T2 در اصل یک تراشه امنیتی برای افزایش امنیت رایانه های مک است ، اما اکنون این قطعه به پاشنه آشیل آنها تبدیل شده است. این آسیب پذیری امنیتی ، که به گفته محقق غیرقابل جبران است ، می تواند نفوذ به رایانه های Mac را امکان پذیر کند.

در این گزارش آمده است: برای استفاده از این روزنه ، هکرها باید از دو سو explo استفاده یا بدافزار استفاده کنند که هر دو نسخه اصلی برای فرار از زندان برای گجت های مبتنی بر iOS ساخته شده بودند.

اگرچه هرگونه حفره امنیتی خبر بدی است ، اما باید بگوییم که کاربران عادی نباید زیاد نگران باشند. برای استفاده از این آسیب پذیری تراشه T2 ، یک مهاجم باید یک کابل USB-C را به Mac متصل کند و پس از شروع به کار ، Checkra1n 0.11.0 باید اجرا شود. اما در هر صورت ، چنین اخباری نشان می دهد که حتی از یک تراشه امنیتی می توان به عنوان دروازه ای برای هکرها استفاده کرد.

طبق گفته ironPeak ، آنها مدتی پیش اپل را از وجود این حفره مهم مطلع کردند اما این شرکت هنوز پاسخی نداده است. باید ببینیم اپل برای رفع این آسیب پذیری چه کاری انجام می دهد.

منبع: Cult Of Mac

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

9 − 7 =

Powered by mihanseo