موفقیت بالای حملات مهندسی اجتماعی تلفنی پس از وقت ناهار

سعید ناصریاکتبر 11, 20201min0

تجزیه و تحلیل ارائه شده در مورد بیش از 20،000 ویشینگ یا فیشینگ صوتی (= تماس تلفنی با هدف فریب و مهندسی اجتماعی) احتمال فریب افراد در زمان بعد از ناهار ، به ویژه غیر از روزهای اول هفته (= شنبه ها در ایران و دوشنبه در کشورهای دیگر) بسیار بالاتر است.

محققان شرکت آمریکایی Social-Engineer که افراد مشهوری مانند کریس هادناگی را در بالای هرم دارند ، در یک تحقیق در سال 2015 اطلاعات جالبی در مورد یافته های خود در کنفرانس DerbyCon ارائه دادند.

طبق آمار مهندس اجتماعی ، از مجموع 20144 تماس با کل جمعیت مورد نظر 5690 مخاطب برقرار شده ، تا زمان تکمیل تماس ، مهندس اجتماعی قادر به مکالمه خود با شخصی در آن خط بود. از این 5690 تماس ، مهندسان اجتماعی 3،017 تماس موفق داشته اند ، به این معنی كه آنها قادر بوده اند آنچه را كه می خواستند با كارمندان جامعه هدف انجام دهند. میزان موفقیت در حدود 53٪ است. کمتر از نیمی از تماس ها قطع شده بود (3/45 درصد) ، به این معنی که مهندس اجتماعی قادر به دریافت حداقل اطلاعات مورد نیاز از کارمند نبود.

برای دسته بندی اطلاعات بدست آمده از مجموعه ای از پرچم ها استفاده شده است. کل تماس های این تحقیق شامل 8685 پرچم یا اطلاعات بود. این اطلاعات شامل شماره های بیمه (6/15 درصد) ، اطلاعات پروژه داخلی (4/9 درصد) و پاسخ به س securityالات امنیتی (1/1 درصد) بود.

اما در میان این یافته ها موارد کلیدی جالب وجود دارد. مثلا:

1- روزهای بعد از تعطیلات کمترین آمار موفقیت را نشان می دهد. به عنوان مثال ، در مطالعه حاضر ، میزان موفقیت حمله در روز دوشنبه 29٪ است ، در حالی که در روز سه شنبه ناگهان 62٪ ، در روز چهارشنبه 63٪ ، در روز پنجشنبه 58٪ و در روز جمعه ، روز قبل است آخر هفته در بالاترین حد خود قرار دارد. یعنی به 65٪ می رسد. در ایران می توانید دوشنبه به شنبه و جمعه به پنجشنبه تغییر دهید. چرا؟! خوب ، ما می توانیم دلایلی مانند شادی و خوشحالی بعد از تعطیلات برای روز دوشنبه (شنبه ایرانی) و خستگی از کار و عجله برای فرار از کار برای جمعه (پنجشنبه ایرانی) را ذکر کنیم.

2- این تحقیق شامل جزئیات دقیق زمان ، از جمله زمان دقیق تماس ها است. حدس بزنید بالاترین میزان موفقیت چقدر بوده است؟ آفرین! سپس ناهار خوشمزه ای که می خواستید. میزان موفقیت مهندسی اجتماعی در وقت عصر بیش از 65٪ است.

3- میزان موفقیت مهندسی اجتماعی رابطه مستقیمی با فشار و استرس کار روزانه دارد ، یعنی هرچه فشار و استرس محیط کار در طول روز بیشتر باشد ، میزان موفقیت به طور پیوسته افزایش می یابد. بیشترین میزان در ساعت 5:30 بعد از ظهر دیده می شود. یعنی اوج زمان خواب آلودگی و خستگی. در واقع افرادی که دیر به کار مشغول هستند یا عادت به کار زیاد ندارند و عجله دارند که آنجا را ترک کنند آماده هستند تا هر اطلاعاتی که شما بخواهید را بدهند و ترک کنند!

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

سه × سه =