احتمال آلوده شدن Mac به ابزارهای تبلیغاتی مزاحم دو برابر ویندوز است

سعید ناصریاکتبر 1, 20201min0

به گفته Malwarebytes خطراتي كه كامپيوترهاي مبتني بر Mac را تهديد مي كند ، طي سال گذشته به طور چشمگيري افزايش يافته است. رایانه های مبتنی بر macOS اپل زمانی از نظر بدافزار تقریباً غیرقابل نفوذ محسوب می شدند. مدت هاست که از امنیت بزرگ Mac ها به عنوان یکی از مزیت های Mac نسبت به PC یاد می شود. اما با گذشت زمان ، با ایمن تر شدن سیستم عامل مایکروسافت ، امروزه رایانه های شخصی Windows به اندازه Mac ها ایمن هستند و شاید حتی برای برخی از بدافزارها از Mac نیز ایمن تر باشند.

با افزایش سهم رایانه های مک در بازار رایانه ، انگیزه هکرها و مجرمان اینترنتی در ساخت بدافزار برای سیستم عامل بیشتر شده است. Mallorbytes در این باره می گوید:

این تهدیدها به اندازه بدافزار قدیمی خطرناک نیستند. اما آنها برای کاربران مک بزرگتر و آزار دهنده تر می شوند. کاربرانی که دیگر نمی توانند بگویند سیستم عامل مورد علاقه آنها از گزند بدافزار مصون است.

پس از محاسبه "تهدید برای هر سیستم" ، تعداد بدافزارهایی که کامپیوترهای مبتنی بر Mac را در سال 2019 هدف قرار داده اند دو تا یک بیشتر از ویندوز است.

مقالات مرتبط:

طبق گزارش اخیر ، تهدیدات Mac برای کاربران عادی و تجاری در سال 2019 400٪ افزایش یافته است. یعنی از 4.4 در هر سیستم در سال 2018 به 11 تهدید در هر سیستم در سال 2019. این تعداد تقریباً دو برابر میزان 8.5 تهدید در هر سیستم ویندوز در سال 2019 است. به گفته مالوربیت ، دلیل حمله بیشتر مجرمان سایبری به Mac این است که سیستم امنیتی داخلی سیستم عامل اپل به سختی مانند سایر بدافزارها با برنامه های تبلیغاتی مزاحم و PUP برخورد نمی کند.

به گفته مالوربیتس ، برخی از تهدیدات امنیتی Mac برای اولین بار در صدر لیست "رایج ترین بدافزارها" قرار گرفته اند. به عنوان مثال ، بدافزار PCVARK ، که ادعا می شود نرم افزار System Optimizer است ، در سال 2019 باعث 25 میلیون حمله بدافزار به رایانه های مبتنی بر Mac شد. بالای PCVARK تبلیغ NewTab است که سال گذشته 30 میلیون Mac را آلوده کرده است. بدترین تهدید ویندوز در سال گذشته تبلیغات MindSpark بود که فقط دو میلیون کامپیوتر را آلوده کرد. تبلیغات یونتو همچنین به بیش از سه میلیون کامپیوتر اداری نفوذ کرد.

در حالی که تروجان ها و سایر انواع بدافزارها همچنان بر جهان رایانه تسلط دارند ، حملات تبلیغاتی سریع ترین رشد را در میان بدافزارهای Mac و PC دارند. تنها تفاوت این است که رایانه های ویندوزی در تشخیص تهدیدهای تبلیغاتی عملکرد بهتری دارند.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

یازده + 1 =

Powered by mihanseo