جدیدترین ترفندهای افزایش امنیت ویندوز 7 در سال 2020

سعید ناصریسپتامبر 24, 20201min0

مایکروسافت دیگر از Windows 7 با به روزرسانی های امنیتی پشتیبانی نمی کند. به عبارت دیگر ، ویندوز 7 اکنون دقیقاً مانند ویندوز XP است – یک سیستم عامل قدیمی که به تدریج با مشکلات امنیتی برچیده می شود. در اینجا نحوه ایمن نگه داشتن ویندوز 7 در سال جاری وجود دارد.

ما به شما توصیه می کنیم که به ویندوز 10 ارتقا دهید. در واقع ، شما هنوز هم می توانید از ویندوز 7 به ویندوز 10 به صورت رایگان ارتقا دهید. اما ، اگر قبلاً درگیر ویندوز 7 هستید ، نکات امنیتی داریم.

کاربران تجاری به روزرسانی های امنیتی را خریداری می کنند

ما به کسب و کارها و سایر سازمانها توصیه می کنیم که اگر هنوز از Windows 7 استفاده نمی کنند ، به روزرسانی های امنیتی طولانی را دریافت کنند. این گزینه برای کاربران خانگی در دسترس نیست و قیمت دقیق به روزرسانی ها به این بستگی دارد که آیا از Windows 7 Enterprise استفاده می کنید یا از Windows 7 Professional استفاده می کنید.

برای این منظور ، می توانید اینجا را کلیک کنید و جزئیات را بر اساس سیستم خود بررسی کرده و پرداخت کنید.

ویندوز 7 خود را از شبکه جدا کنید

اگر هنوز از ویندوز 7 استفاده می کنید ، به این معنی نیست که شما باید از تمام ویژگی های آن استفاده کنید. برخی از کاربران ویندوز 10 به نرم افزاری نیاز دارند که فقط روی ویندوز 7 اجرا شود. این سیستم ممکن است به ابزار دیگری نیازی نداشته باشد. بنابراین نیازی نیست که همه دسترسی های آن را ایجاد کنید. بنابراین اگر از این سیستم ویندوز 7 به عنوان ابزاری کمکی استفاده می کنید ، آن را در شبکه خاموش کنید زیرا به دلیل دسترسی های دیگر ، حملات و تهدیدهای شبکه امکان دسترسی به آن وجود دارد.

در این حالت ، نه سایت های اینترنتی تهدید محسوب می شوند و نه سیستم های دیگر در شبکه های کوچک و بزرگ مشکلی ایجاد می کنند.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که از ویندوز 7 استفاده می کنید زیرا ویژگی های برنامه مورد نظر خود را در ویندوز 10 ندارید ، می توانید اکنون با ایجاد یک ماشین مجازی ویندوز 7 در سیستم ویندوز 10 خود ، آن را به ویندوز 10 ارتقا دهید به ظاهر بر روی ویندوز 10 خود اجرا کنید.

ویندوز 7 قدیمی را در دسکتاپ ویندوز 10 خود در ماشین مجازی نیز داشته باشید. به خاطر داشته باشید که اکثر برنامه های قدیمی فقط در ویندوز 10 به خوبی اجرا می شوند ، بنابراین شاید برنامه شما در ویندوز 10 نیز به خوبی کار کند.

البته با تمام این راه حل ها ، ما هنوز می دانیم که بسیاری از افراد هنوز از ویندوز 7 با اتصال به اینترنت استفاده می کنند. در چنین شرایطی ، یکی از بهترین کارها جدی گرفتن ترفندهای امنیتی زیر است.

از نرم افزار امنیتی به روز شده استفاده کنید

اگرچه ویندوز 7 از نظر امنیتی به روز نشده است ، خوب است که در این مرحله یک ابزار امنیتی قدرتمند بارگیری و نصب کنید. اطمینان حاصل کنید که این ابزار ضد ویروس و امنیت بخوبی به روز شده است. Microsoft Microsoft Security Essentials گزینه خوبی است. اگر از این ابزار استفاده می کنید ، می توانید ویندوز 7 خود را برای سه سال آینده ، 2023 ایمن نگه دارید.

برای بارگیری این ابزار کلیک کنید.

برخی از شرکت های شخص ثالث وجود دارند که همچنان به پشتیبانی از آنتی ویروس برای ویندوز 7 ادامه می دهند. یکی از این آنتی ویروس ها Bitdefender است که می توانید در اینجا نصب کنید.

هر نرم افزاری را که انتخاب کنید ، Malwarebytes را برای هر سیستم عاملی که انتخاب می کنید توصیه می کنیم. نسخه رایگان Malwarebytes به شما امکان می دهد اسکن دستی برای حذف بدافزار و سایر نرم افزارهای ناخواسته از سیستم خود انجام دهید ، همچنین در ویندوز 7 نیز به خوبی کار می کند.

برای بارگیری این ابزار امنیتی کلیک کنید

از یک مرورگر ایمن و ایمن استفاده کنید

اگر از ویندوز برای مرور وب استفاده می کنید ، قطعاً بارها و بارها دست به اینترنت اکسپلورر زده اید. حتی اگر اینترنت اکسپلورر برای مایکروسافت باشد ، این شرکت بارها به شما هشدار داده است که نرم افزار مرورگر خود را به یک مرورگر امن منتقل کنید. در شرایط فعلی که ویندوز 7 به روز نمی شود ، باید از مرورگرهایی استفاده کنید که به روز شده اند. برای این منظور ، ما سه پیشنهاد برای شما داریم:

Google Chrome هنوز در ویندوز 7 در حال اجرا است و حداقل تا 15 ژوئیه 2021 از آن با به روزرسانی های امنیتی پشتیبانی می کند.
مرورگر جدید مایکروسافت و اج ، بر اساس همان کد زیر Chromium ، از ویندوز 7 نیز پشتیبانی می کند و حداقل تا 15 ژوئیه 2021 به روز می شود.
موزیلا فایرفاکس هنوز روی ویندوز 7 اجرا می شود. موزیلا هنوز نگفته است که چه مدت از فایرفاکس در ویندوز 7 پشتیبانی می کند.

اگرچه اساساً ویندوز به روز نمی شود ، اما استفاده از مرورگرهای ایمن و ابزارهای پشتیبانی امنیتی می تواند به شما در گرفتن امنیت بیشتر کمک کند.

تنظیمات سیستم عامل خود را ایمن کنید

اگر از ویندوز 7 استفاده می کنید ، حتماً Windows Update را بررسی کنید و مطمئن شوید که از تمام به روزرسانی های Microsoft مطلع هستید. ما همچنین توصیه می کنیم که Windows Update را به طور خودکار از نظر بروزرسانی بررسی کنید. مایکروسافت ممکن است حتی پس از انقضا پشتیبانی ، به روزرسانی های مهم ویندوز 7 را منتشر کند. این دقیقاً همان کاری است که این شرکت برای ویندوز XP انجام داده است.

نکات امنیتی رایانه ویندوز مانند گذشته بوده است. ویژگی های امنیتی مهم مانند کنترل حساب Windows و فایروال را فعال کنید.

از کلیک روی پیوندهای عجیب در ایمیل های ناخواسته یا پیام های عجیب دیگری که برای شما ارسال می شود خودداری کنید. این نباید فراموش شود زیرا ویندوز 7 در حال حاضر در برابر دسترسی و حملات امنیتی آسیب پذیر است و این ساده ترین راه است.

برنامه ها را نصب یا حذف نصب کنید

وقتی می گوییم برنامه های نصب شده را دوباره نصب کنید ، به این معنی است که ابتدا باید آن را کاملاً حذف کرده و دوباره از منبع معتبر و به روز شده نصب کنید.

ویندوز 7 تقریباً 10 ساله است ، بنابراین ممکن است شما در لیست برنامه های خود نرم افزار بسیار قدیمی داشته باشید. حتی ممکن است هرگز به روز نشوند.

به عنوان مثال ، نسخه های قدیمی افزونه های مرورگر مانند Java ، Adobe Flash ، Adobe Reader و QuickTime همه به طور بالقوه آسیب پذیر هستند. لیست برنامه های نصب شده در کنترل پنل ویندوز 7 را مرور کنید و برنامه هایی را که استفاده نمی کنید حذف کنید.

برنامه قدیمی را که سالهاست بر روی سیستم شما نصب شده است بررسی کنید و آخرین نسخه را به صورت دستی یا با مراجعه به سایت مرجع آن به روز کنید.

اینها راه حلهایی هستند که به شما کمک می کنند تا حد امکان از حملات مخرب به ویندوز 7 خود جلوگیری کنید تا بتوانید به موقع آن را به ویندوز 10 ارتقا دهید و از رابط کاربری عالی و البته ویژگیهای منحصر به فرد آن استفاده کنید. .

منبع

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

سه × 5 =