آیکن های مفید وب 2.0 در فتوشاپ

سعید ناصریفوریه 22, 20201min0

هنگامی که ما در حال کار روی یک پروژه طراحی وب هستیم ، اغلب ما به آیکون ها نیاز داریم تا دستوراتی مانند اضافه کردن ، حذف یا ویرایش را نشان دهیم. با روند وب 2.0 ، استفاده از نشان ها و ظریف 3D بسیار رایج شده است. در این آموزش ، من به شما نشان خواهم داد که چگونه یک اثر سه بعدی واقعاً آسان و بسیار زیبا ایجاد کنید تا در دکمه ها و آیکون ها یا عناصر مورد نیاز برای عمق استفاده شود.

مرحله 1

یک سند جدید ایجاد کرده و Ellipse Tool (U) را انتخاب کنید. فرقی نمی کند از چه رنگی استفاده کنید زیرا بعداً با Layer Styles برای آموزش فتوشاپ جایگزین خواهد شد.

گام 2

روی لایه بیضی کلیک کنید تا کادر گفتگوی Layer Style باز شود. سپس Gradient Overlay را انتخاب کنید و برای رنگهای شیب از یک سایه آبی روشن و سایه روشن استفاده کنید. آموزش فتوشاپ برای استفاده از سبک Radial. بعد Bevel و Emboss را مطابق شکل زیر اضافه کنید.

نکته: شیب شعاعی را بیشتر به بالای دایره منتقل کنید. برای انجام این کار با جعبه محاوره ای Layer Style هنوز هم باز است ، اطمینان حاصل کنید که در قسمت Gradient Overlay قرار دارید و دکمه را کلیک کرده و نگه دارید و شروع به حرکت شیب کنید.

مرحله 3

مانند تصویر زیر ، لایه دایره را کپی کرده و آن را تغییر اندازه دهید تا کمی کوچکتر شود.

مرحله 4 آموزش فتوشاپ

برای باز کردن کادر محاوره ای Layer Styles ، روی لایه جدید دوبار کلیک کنید. انتخاب همه جلوه های قبلی (Bevel و Emboss و Gradient Overlay). اکنون گزینه Stroke و برای Fill Type Select Gradient را انتخاب کنید. برای رنگ ها ، برای هر دو انتهای شیب ، رنگ سفید را انتخاب کنید و کدورت را برای ابتدا 0٪ و در انتها 100٪ تغییر دهید.

مرحله 5

ابزار Horizontal Type Tool (T) را انتخاب کرده و یک لایه متن ایجاد کنید. اطمینان حاصل کنید که این لایه در بالا قرار دارد. حالا کادر Layer Styles را باز کنید و Color Overlay را به سفید تغییر دهید و Inner Shadow را انتخاب کنید و از تنظیمات نشان داده شده در زیر استفاده کنید.

مرحله 6

سه لایه را در این آموزش photoshop گروه بندی کرده و آنرا “دایره آبی” بنامید.

مرحله 7

ابزار Polygon (U) را انتخاب کنید و برخی از تنظیمات را مانند تصویر زیر تغییر دهید تا یک نشان ستاره ایجاد شود. لایه را کپی کرده و اندازه آن را مانند آنچه در مرحله 3 انجام دادیم تغییر اندازه دهید.

به جای استفاده از آن سبک های لایه بر روی لایه ، فقط سبک را از نماد قبلی که ایجاد کرده ایم کپی کنید و آن را به لایه جدید خود بچسبانید. برای انجام این کار ، لایه ای را که می خواهید سبک لایه را کپی کنید ، انتخاب کنید ، با کلیک راست بر روی ماوس (Macs: Option-Click) کلیک کنید و Copy Layer Style را انتخاب کنید. سپس لایه ای را که می خواهید سبک اضافه کنید ، دوباره کلیک راست کرده و Paste Layer Styles را انتخاب کنید.

تنها چیزی که شما نیاز به تغییر دارید رنگ های شیب تحت Gradient Overlay است.

نتیجه

این یکی از ساده ترین راه ها برای ایجاد دکمه جالب 3D سبک است. می توانید برخی از تنظیمات مانند رنگ شیب سکته مغزی را تغییر داده و سبکهای سه بعدی مختلفی ایجاد کنید.

آموزش فتوشاپ و طراحی تصاویر با نرم افزار فتوشاپ cc و نسخه cs8 آموزش تصویری فتوشاپ و طراحی عکس با فتوشاپ ، یادگیری adobe photoshop

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

11 − 8 =

Powered by mihanseo