نیویورک تایمز: برنامه پیام رسان ToTok ابزار جاسوسی دولت امارات متحده عربی است

سعید ناصریسپتامبر 7, 20201min0

هیچ رازی نیست که برخی از مقامات ارشد در دولت های استبدادی علاقه خاصی به تعدادی از برنامه های پیام رسانی دارند ، اما در این میان به نظر می رسد یک برنامه پیام رسانی به طور خاص برای اهداف جاسوسی ساخته شده است. برخی از مقامات آمریکایی که نخواستند نامشان فاش شود ، به نیویورک تایمز گفتند که شواهد نشان می دهد از برنامه پیام رسان ToTok به عنوان ابزاری برای جاسوسی دولت امارات استفاده می شود. طبق گزارش اطلاعات محرمانه ، امارات متحده عربی از این برنامه برای ردیابی کاربران استفاده می کند & # 39؛ مکالمات ، مکان های ردیابی (تحت پوشش آب و هوا) ، شناسایی ارتباطات اجتماعی و رسانه ها را بررسی کنید. بیشتر کاربران این اپلیکیشن در امارات زندگی می کنند ، اما در سایر نقاط جهان مانند ایالات متحده آمریکا اخیراً به شهرت رسیده است.

تلاش شده است تا ریشه های برنامه ToTok پوشانده شود. به طور رسمی ، این برنامه توسط Breej Holding ساخته شده است ، اما مقامات آمریکایی معتقدند که اصلی ترین شرکت در پشت صحنه DarkMatter است ، یک شرکت امنیت سایبری است که توسط مقامات اطلاعاتی امارات متحده عربی و تعدادی از آژانس امنیت ملی سابق آمریکا (NSA) و پرسنل اطلاعاتی ارتش سابق اداره می شود . اسرائیل اداره می شود. این شرکت همچنین به Pax AI وابسته است ، یک شرکت داده کاوی مستقر در همان ساختمانی که یکی از سازمان های اطلاعاتی امارات متحده عربی ، آژانس اطلاعات سیگنال ، در آن فعالیت می کند. مدتی پیش DarkMatter نیز در همان ساختمان حضور داشت. این برنامه شباهت زیادی به برنامه YeeCall چینی دارد که فقط کمی اصلاح شده است.

هلدینگ بریج ، دولت امارات و CIA از اظهار نظر در این باره خودداری کرده اند و هر دو شرکت اپل و گوگل این برنامه را از فروشگاه App خود حذف کرده اند. گوگل گفته است که این برنامه برخی قوانین را نقض کرده است ، اما اپل توضیح داده است که هنوز در حال بررسی برنامه است. در هر صورت ، با توجه به اینکه این برنامه کاربران زیادی داشت ، اطلاعات خصوصی این افراد تا حد زیادی فاش شده است. اگر در پایان چنین گزارشی کاملاً درست باشد ، دولت امارات متحده عربی توانسته است بدون هیچ زحمتی به اطلاعات خصوصی میلیون ها کاربر دسترسی پیدا کند. این اهمیت برنامه های رمزگذاری شده را نشان می دهد که نه تنها هکرها و دولت ها نمی توانند به کاربران دسترسی داشته باشند & # 39؛ اطلاعات شخصی ، اما حتی خود توسعه دهندگان هم نمی توانند این کار را انجام دهند.

منبع: Engadget

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

6 + 5 =