مایکروسافت سرویس امنیتی خود را برای کلاینت های Android و iOS ارائه می دهد

سعید ناصریسپتامبر 7, 20201min0

مجرمان اینترنتی همیشه رایانه های شخصی را به دلیل شهرت بالا و خطر بالای حمله هدف قرار می دهند. از طرف دیگر ، سیستم عامل های iOS و Android با وجود ادعاهای فراوان ، در برابر حملات سایبری و بدافزارها در امان نیستند. مایکروسافت با پی بردن به این تهدید ، تصمیم به ارائه خدمات امنیتی Microsoft Defender برای کاربران سیستم عامل های محبوب تلفن همراه گرفته است.

مقالات مرتبط:

مایکروسافت در کنفرانس آتی امنیت RSA برنامه های امنیتی خود را برای Android و iOS با جزئیات بیشتری توضیح می دهد. البته ، مدیران این شرکت برخی از برنامه های این شرکت را در مصاحبه با رسانه های فناوری شرح داده اند. ردموندی ها همچنین چند روز پیش سرویس Microsoft Defender Advanced Threat Protection را برای لینوکس معرفی و نمایشی از قابلیت های آن ارائه دادند.

در جولای سال گذشته ، مایکروسافت سرویس Windows Defender را به Microsoft Defender تغییر نام داد. تغییر نام اولین نشانه های تصمیم آنها برای ارائه امنیت در سیستم عامل های دیگر بود. هفته آینده ، در جریان کنفرانس RSA ، پیش نمایش راه حل های امنیتی مایکروسافت برای Android و iOS ارائه می شود. راب لفرتز ، معاون ارشد مایکروسافت در مصاحبه با CNBC گفت که بدافزار می تواند به تلفن های هوشمند نفوذ کند.

تلفن های هوشمند تقریباً ایمن هستند اما تقریباً ایمن با ایمن متفاوت است. بدافزار همچنین به آن سیستم عامل ها نفوذ می کند.

بسته امنیتی مایکروسافت که Defender نام دارد ، فقط به نصب بدافزار رایج محدود نمی شود. Windows Defender بدافزارهای موجود در رایانه ها را اسکن و حذف کرد. جزئیات منتشر شده درباره Microsoft Defender نشان می دهد که این سرویس علاوه بر اقدامات معمول ، از مرور کاربران به مقصد آنلاین ناامن نیز جلوگیری می کند. Google نیز رویکرد مشابهی را در پیش گرفته و وب سایت های به ظاهر ناامن را در نتایج جستجو نمایش نمی دهد. در حال حاضر هیچ جزئیاتی درباره نحوه عملکرد Microsoft Defender پس از شناسایی بدافزار در تلفن های Android و iOS وجود ندارد.

مایکروسافت در ابتدا قصد دارد سرویس امنیتی خود را فقط به کاربران سازمانی ارائه دهد ، اگرچه این خدمات احتمالاً در آینده در دسترس کاربران عادی خواهد بود. در پست وبلاگ شرکت در مورد هدف قرار دادن کاربران ، می خوانیم:

ما می دانیم که مشتریان ما & # 39؛ محیط کار پیچیده و خطرناک است. ارائه راه حل های جامع امنیتی در همه سیستم عامل ها از طریق یک راه حل مشترک با یک روش پیاده سازی ساده اکنون بیش از هر زمان دیگری مهم است.

گوگل همیشه ادعا کرده است که به روزرسانی های منظم آندروید و برنامه های آن بهترین راه برای مقابله با بدافزارها است. از طرف دیگر ، کاربران با افزودن یک لایه امنیتی دیگر و نصب سرویس های امنیتی ، اطمینان بیشتری خواهند داشت. ظاهراً مایکروسافت در تلاش است تا با اطمینان به کاربران خود در مورد امنیت تلفن های هوشمند مانند رایانه های شخصی ، به همین نیاز اطمینان دهد.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

15 − هفت =