به جای Bing ، موتور جستجوی Google را در مرورگر Edge تنظیم کنید

سعید ناصریآگوست 20, 20201min0

شما قبلاً آموخته اید که چگونه برنامه های افزودنی Google Chrome را با کمک مقالات IT Goya در Edge نصب کنید. اما آنچه امروزه برای کاربران مهمتر است این است که استفاده از جستجوی Google را به جای فعال کردن Bing در Edge برای آنها آسان می کند.

مرورگر جدید Microsoft Edge از Bing به عنوان موتور جستجوی پیش فرض خود استفاده می کند ، اما در صورت ترجیح چیز دیگری می توانید آن را تغییر دهید. در این آموزش می خواهیم Google را به جای Bing تنظیم کنیم ، اما اگر از هر موتور جستجوی دیگری راحت هستید می توانید آن را در اینجا تنظیم کنید.

مرورگر جدید Edge مبتنی بر Chromium

برای استفاده از Google یا موتور جستجوی دیگر به طور پیش فرض در مرورگر جدید Microsoft Edge ، روی منو کلیک کرده و "تنظیمات" را انتخاب کنید.

در قسمت تنظیمات و در سمت چپ ، روی Privacy and service کلیک کنید.

برای این کار ، به سمت راست بروید و حرکت کنید تا به بخش خدمات برسید. در این بخش بر روی گزینه Address Bar کلیک کنید

سپس موتور جستجوی مورد استفاده در نوار آدرس را انتخاب کنید ، سپس به Google ضربه بزنید. به جای Google گزینه دیگری را که می خواهید بررسی کنید.

به استثنای گوگل ، Edge به طور پیش فرض یاهو و DuckDuckGo را ارائه می دهد.

کار شما تاکنون تمام شده است. اکنون می توانید مرورگر را بسته و مجدداً باز کرده و در هر کجا که دوست دارید جستجو کنید و خروجی را در Google Edge مشاهده کنید. البته می توانید هر متنی را انتخاب کرده و سپس بر روی Search the web کلیک کرده و سپس خروجی موجود در Edge را با Google مشاهده کنید.

برای مدیریت لیست موتورهای جستجو که در اینجا ظاهر می شود ، روی "مدیریت موتورهای جستجو" کلیک کنید. لیستی از موتورهای جستجو را مشاهده خواهید کرد. می توانید آنها را از لیست حذف کرده یا روی دکمه "افزودن" کلیک کرده و با وارد کردن URL آدرس موتور جستجو خود را اضافه کنید.

نسخه جدید Edge هنگام استفاده از آن به طور خودکار موتورهای جستجو (دقیقاً مانند Old Edge) را پیدا می کند. به عنوان مثال ، اگر موتور جستجوی دیگری را ترجیح می دهید ، Edge می گوید شما باید "یک برگه جدید را باز کنید ، به موتور جستجوی خود بروید و چیزی جستجو کنید." در اصل ، این مرورگر این گزینه را به عنوان یک برگه جدید باز نشان می دهد ، به موتور جستجوی مورد نظر خود بروید و چیزی جستجو کنید.

حتی بعد از تغییر موتور جستجوی پیش فرض به Google یا هر چیز دیگری ، کادر جستجو در صفحه برگه جدید Edge یک جعبه جستجوی بینگ خواهد بود. می توانید از صفحه برگه جدید Edge از نوار آدرس برای جستجوی Google یا موتور جستجوی دیگر استفاده کنید.

موتور جستجوی مورد نظر را بطور خودکار شناسایی کنید

برای تنظیم Google به عنوان موتور جستجوی پیش فرض خود با استفاده از OpenSearch و مرورگرهایی که از این ویژگی پشتیبانی می کنند ، مراحل زیر را دنبال کنید.

به این منظور:

مرحله شماره 1- کشف هدف شما

Microsoft Edge دیگر از ارائه دهندگان جستجوی مورد نیاز برای نصب از وب سایت Microsoft استفاده نمی کند. درعوض ، هنگامی که به یک صفحه وب که از استاندارد "OpenSearch" برای افشای اطلاعات موتور جستجوی شما استفاده می کند بازدید می کنید ، Edge به این امر توجه می کند و اطلاعات موتور جستجو را ضبط می کند. این دقیقاً روشی است که Google Chrome از آن استفاده می کند.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که به وب سایت موتور جستجو بروید تا موتور جستجو را به Edge اضافه کنید. اگر می خواهید Google را نصب کنید ، به صفحه اصلی Google بروید. برای DuckDuckGo ، از صفحه اصلی DuckDuckGo دیدن کنید. پس از انجام این کار ، می توانید با استفاده از دستورالعمل های زیر ، آن را به حالت پیش فرض تبدیل کنید.

همه موتورهای جستجوگر در سراسر وب در حال حاضر از OpenSearch پشتیبانی نمی کنند ، که امیدواریم هرچه سریعتر برای راحتی کاربران اتفاق بیفتد.

مرحله 2: موتور جستجوی پیش فرض را در Edge تغییر دهید

برای تغییر ارائه دهنده جستجوی خود ، روی دکمه منو کلیک کنید – این دکمه دارای سه نقطه در گوشه سمت راست بالای پنجره Microsoft Edge است. "تنظیمات" را از لیست انتخاب کنید. تا کنون ، همه چیز دقیقاً مانند UI Google Chrome به نظر می رسد.

در سمت چپ صفحه تنظیمات ، در پایین لیست Advanced را انتخاب کنید

در صفحه ای که باز می شود ، به جستجوی نوار آدرس بروید. در آخر ، روی تغییر ارائه دهنده جستجو کلیک کنید.

در اینجا لیستی از ارائه دهندگان موتور جستجو وجود دارد که شما فقط باید گزینه موردنظر را به عنوان گزینه پیش فرض تنظیم کنید.

اگر به موتور جستجو می روید و در این لیست آن را نمی بینید ، حتماً در آن لحظه به صفحه برگردید ، مطمئن شوید که اتصال اینترنتی دارید ، و چند دقیقه در آنجا بمانید و این بخش را مجدداً راه اندازی کنید. اما اگر می بینید که به طور معقول در صفحه بوده اید و نام موتور جستجو را در اینجا نمی بینید ، به این معنی است که موتور جستجو از OpenSearch پشتیبانی نمی کند.

مرحله 3: از نوار آدرس یا "صفحه برگه جدید" جستجو کنید

در آخر ، می توانید به سادگی یک برگه جدید ایجاد کنید ، از نوار آدرس استفاده کنید و آنچه را که می خواهید جستجو کنید.

سپس می توانید از کلید ترکیبی Ctrl + T برای باز کردن صفحه برگه جدید یا Ctrl + L استفاده کنید تا روی برگه موجود متمرکز شوید و به تایپ کردن مطالب مورد نظر خود ادامه دهید.

تنها نکته این است که آنچه شما در اینجا تغییر می کنید روی تنظیمات Cortana تأثیر نمی گذارد. با کمال تعجب ، این گزینه هیچ اثری در خارج از Microsoft Edge ندارد. وقتی از منوی Start یا از طریق Cortana یک جستجوی انجام می دهید و "جستجو در وب" را انتخاب کنید ، جستجو دوباره در بینگ انجام می شود. بنابراین توجه داشته باشید که در جعبه جستجوی Start و Cortana نمی توانید خروجی های مجموعه را بطور پیش فرض تغییر دهید.

منبع

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

چهار × 5 =