اینتل از Xe-HPG پرده برداری کرد. GPU بازی با پشتیبانی از ردیابی پرتو و GDDR6

سعید ناصریآگوست 19, 20201min0

اینتل از GPU جدید Xe-HPG بر اساس معماری Xe رونمایی کرده است. طبق گفته سازنده ، این محصول برای گیمرهای حرفه ای تولید شده و در سال 2021 با پشتیبانی از رهگیری و حافظه پرتو GDDR6 به بازار عرضه می شود.

معماری Xe شامل GPU های یکپارچه و کارت های گرافیکی گسسته است و اینتل قصد دارد از آن استفاده کند تا فراتر از CPU به رایانه های شخصی ، ایستگاه های کاری و دیتاسنترها بپیوندد. محصولات مبتنی بر این معماری نسبت به کارتهای گرافیکی یکپارچه شرکت قدرتمندتر هستند و در لپ تاپ ها بر اساس پردازنده Tiger Lake مورد استفاده قرار می گیرند.

GPU Xe-LP برای موبایل طراحی شده است و طبق گفته اینتل بالاترین عملکرد را در بین پردازنده های مبتنی بر Xe دارد. XE-HP برای سرورها ساخته شده است و قابلیت رمزگذاری چندین فیلم 4K را همزمان دارد و در سال 2021 عرضه خواهد شد.

اینتل می گوید: اولین پردازنده گرافیکی جداگانه مبتنی بر معماری Xe با نام DG1 در دست ساخت است و در اواخر امسال عرضه خواهد شد. این اولین عضو خانواده Xe است که از معماری Xe-LP استفاده کرده است.

سرور SG1 GPU برای استفاده در مراکز داده طراحی شده است و در واقع ترکیبی از چهار DG1 در فاکتور شکل کوچک است. اینتل برخی از ویژگی های قابل توجه این پردازنده را به عنوان کمبود زمان و ظرفیت بالا در پخش اندرویدی و بازی های ویدئویی در ابر ذکر کرده و امسال از انتشار آن خبر داد.

GPU جدید Xe-HPG برای بهینه سازی بازی ها بهینه شده است. این محصول مبتنی بر GDD6 است و در سال 2021 با پشتیبانی از ویژگی هایی مانند ردیابی پرتو سخت افزاری (Accelerated Ray Tracing) به بازار عرضه می شود. این محصول همچنین از ویژگی های جدید نرم افزار Intel Graphics Command Center Center برای بهبود کیفیت بازی ها پشتیبانی می کند.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

18 − سیزده =

Powered by mihanseo