انتشار باند 700 و 800 به رشد بازار فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور کمک خواهد کرد

سعید ناصریآگوست 4, 20201min0

رئیس مرکز ملی فضای مجازی کشور معتقد است که ارزش مالی باند های فرکانس 700 و 800 بسیار بالا است و جنبه های اقتصادی زیادی در اطراف این باندها وجود دارد. وی تصریح کرد: این مرکز برای استفاده از این باندها از بین رادیو و تلویزیون و وزارت ارتباطات وارد مشاجره نشده است ، اما همچنین توضیح داد که هنوز مشخص است که اقدامات وزارت ارتباطات با اینها دقیقاً چه خواهد بود. باندها به منظور اظهارنظر درباره این موضوع. .

"ابوالحسن فیروزآبادی" در مصاحبه با خبرگزاری مهر اظهار داشت: نه وزارت ارتباطات و نه رادیو و تلویزیون ایران از مرکز ملی فضای مجازی خواسته اند تا در موضوع آزادی 700 و 800 باند دخالت کند. وی با بیان اینکه وزارت ارتباطات موضوع را از طریق مجلس و سایر نهادها پیگیری می کند ، نه مرکز ملی فضای مجازی ، گفت: اگر موضوع به ما مراجعه شود ، ما بررسی ها و نظرات خود را خواهیم داشت.

با این حال ، در همان مکالمه ، فیروزآبادی به طور ضمنی نظر خود را ابراز کرد و اظهار داشت: "فکر نمی کنم موضوع یک شبکه شاد ارتباطی با فرکانس داشته باشد." وی معتقد است "میزان ترافیک اینترنت که این شبکه می تواند اشغال کند بسیار اندک است." این صحبت در حالی صورت می گیرد که تا به امروز بیش از 12 میلیون نفر در شبکه شاد فعال هستند و احتمالاً این تعداد افزایش می یابد.

فیروزآبادی همچنین تأکید کرد: "بیشتر کار این شبکه بر روی اینترنت ثابت خانگی انجام می شود و مربوط به شبکه تلفن همراه نیست." ادعایی که البته هنوز هیچ آمار رسمی در مورد آن ارائه نشده است و فیروزآبادی آن را بر پایه چنین فرضیه ای قرار داده است: "دانشجو باید برای استفاده از این شبکه در خانه باشد و به همین دلیل نیاز به استفاده از اینترنت خانگی دارد."

بر اساس این فرضیه ، فیروزآبادی با اشاره به این موضوع که "مسئله فضای فرکانس مربوط به توسعه شبکه تلفن همراه است." به همین دلیل ، ارتباطی بین موضوع فرکانس و & # 39 ؛ راضی و خوب نمی دانم. # 39؛ پروژه "

وی موضوع ترافیک اینترنت رایگان را در شبکه Shad خواند که توسط "امیر ناظمی" رئیس کشور و سازمان فناوری اطلاعات کشور در یک برنامه تلویزیونی مطرح شد ، موضوعی خارج از محدوده وزارت ارتباطات و آن را "یک کلمه ساده" در نظر گرفت. . به گفته فیروزآبادی ، انتقال این فرکانس به وزارت ارتباطات ، که "این باند فرکانس را به شدت می خواهد" ، جنبه اقتصادی گسترده ای خواهد داشت که با پروژه Shad قابل مقایسه نیست. وی در این رابطه گفت:

"هم اندازه بازار ICT در حال رشد است و هم رونق اقتصادی و اشتغال زایی که به دنبال آن است." این باند فرکانس ابعاد اقتصادی بزرگی خواهد داشت و هزینه های & # 39؛ شاد و # 39؛ پروژه در مقایسه با اقتصادی که این پروژه به ارمغان می آورد ، یک عدد قابل مقایسه نیست. "

وی همچنین گفت که بحث استفاده از 5G در این فرکانس یک جمله صحیح نیست: "زیرا نسل پنجم در جهان هنوز اقتصادی نیست و به زمان نیاز دارد." بر این اساس ، فیروزآبادی تأکید می کند که باید دید که استفاده از این فرکانس توسط وزارت ارتباطات چه خواهد بود و موضوع باید از هر دو زاویه مورد بررسی قرار گیرد: "اگر قرار است این باند فرکانس در سازمان رادیو و تلویزیون باقی بماند یا باشد. تحویل وزارت ارتباطات "برنامه های هر دو نهاد در رابطه با این فرکانس چیست؟"

پس از اظهارات فیروزآبادی و & # 39 ؛ باید گفت که در سالهایی که 700 و 800 باند داشت ، IRIB فقط از درصد کمی از ظرفیت باند استفاده می کرد و اکنون سهمی کمتر از 15٪ دارد. در همین حال ، بیش از 127 استاد دانشگاه در نامه ای به رادیو و تلویزیون اعلام کرده اند که استفاده از باند 700 و 800 توسط وزارت ارتباطات می تواند درآمد زیادی را برای رادیو و تلویزیون ایران به ارمغان آورد.

از سوی دیگر ، در گفتگو با دیجییتو ، معاون وزیر ارتباطات با استفاده از این باند ها درآمد 2 هزار میلیارد تومانی را پیش بینی کرد و تأکید کرد که نیمی از این درآمد معادل هزار میلیارد تومان ، خود به رادیو و تلویزیون می رود و استراحت صرف توسعه خواهد شد. کشور در کشور زیرساخت های روستایی ، آموزش و دولت الکترونیکی را توسعه می دهد.

فیروزآبادی در مصاحبه با خبرگزاری مهر نیز اظهار داشت: شیوع ویروس کرونا و استفاده روز افزون از اینترنت توسط مردم و وجود اختلالات در این زمینه باعث شده است که وزارت ارتباطات نسبت به نیاز موضع قاطع تری اتخاذ کند. برای این که وزارتخانه از این باندها استفاده کند. "پهنای باند هرگز نمی تواند به سرعت در مدار قرار بگیرد تا مشکلات اخیر اینترنت برطرف شود."

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

سیزده − 2 =

Powered by mihanseo