چگونه مرورگر خود را ایمن کنیم؟

سعید ناصریآگوست 2, 20202min0

امروزه به دلیل استفاده گسترده مرورگرها برای مراجعه به وب سایتها ، نرم افزارهای آنلاین و حتی حسابهای کاربری ، حملات و تهدیدهای امنیتی برای مرورگرها افزایش یافته است. بنابراین حفظ امنیت و بهبود ضریب ایمنی مرورگر مورد استفاده از اهمیت ویژه ای برخوردار است. مخصوصاً وقتی می خواهید به حساب بانکی یا ایمیل خود بروید یا حتی وب سایت خود را مدیریت کنید. توجه داشته باشید که اگر سیستم شما به بدافزار آلوده شده است ، وقتی وب سایت خود را مدیریت می کنید ، ویروس از طریق ویرایشگر متن و مشتری FTP به کلیه وب سایت شما منتقل می شود. همچنین می توانید با استفاده از شبکه های ناامن برای دسترسی به اینترنت ، مورد حمله قرار دهید و با استفاده از شبکه های ناامن بتوانید وب سایت شما را در معرض خطر هک قرار دهید.

اگر صاحب یک وب سایت هستید ، باید از همه جهات امنیت سیستم خود را تأمین کنید. بنابراین ، مثل همیشه ، با روش HiSupport در مورد روش ها و مراحل اطمینان از مرورگر خود در این مقاله همراه باشید.

لینوکس و میزبان حرفه ای ویندوز اگر یک مدیر وب سایت هستید یا قصد راه اندازی وب سایت را دارید ، بسته های حرفه ای لینوکس و ویندوز را ببینید

اولین قدم برای امنیت سیستم باید از مرورگر شروع شود.

در دستگاه های دیجیتال و رایانه ها ، مرورگرها اولین منبع حمله هکرها هستند. بیشتر ویروس ها ، باج افزارها و برنامه های ناخواسته با مراجعه به وب سایت هک شده یا مخرب پخش می شوند. با این حال ، پیوندها و پیوستهای موجود در برخی از ایمیل ها می توانند مشکلاتی ایجاد کنند.

Ransomware زیرمجموعه نرم افزارهای مخرب است که دسترسی افراد به وب سایت را محدود می کند و شخصی که وب سایت یا رایانه شما را با باج افزار آلوده می کند ، در ازای رفع این محدودیت ، باج یا باج می خواهد. ویروس WannaCry ، که اخیراً بسیاری از رایانه ها را در ایران و سراسر جهان آلوده کرده است ، دقیقاً آن نوع باج افزار است که پرونده ها را رمزگذاری می کند تا بدون باز کردن کد از آنها استفاده نشود.

بنابراین بسیار مهم است که همیشه مطمئن شوید که تنظیمات امنیتی مرورگر شما تنظیم شده است. این موضوع همچنین با نوع مرورگری که انتخاب می کنید ارتباط بسیاری دارد.

مراحل زیر شما را به مرورگر ایمن راهنمایی می کند …

مرورگر مناسب را انتخاب کنید

توجه داشته باشید که همه مرورگرها یکسان ایجاد نمی شوند. هر شرکتی مرورگر مخصوص به خود را دارد و هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. برخی از آنها ویژگی های امنیتی در ساختار خود ارائه می دهند که می توانید برای افزایش امنیت مرورگر خود تنظیم کنید ، اما برخی از این مرورگرها فقط برای جستجو ساخته شده اند و هیچ ضمانتی برای امنیت در این فضا وجود ندارد.

به عنوان مثال ، مایکروسافت و اپل مرورگرهای خود را توسعه داده اند (IE / Edge و Safari) که به کاربران خود امکان دسترسی به اینترنت را می دهد ، اما بیشتر افراد فقط از این مرورگرها برای بارگیری مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده می کنند!

Google Chrome محبوب ترین مرورگر امروز است. امنیت اولین بار در این مرورگر است ، اما محافظت از حریم خصوصی افراد مسئله دیگری است. Google تمام جستجوها و علاقه های شما را در مرورگر شما ردیابی می کند و هر شخص را مطابق نمایه خود سازماندهی می کند. این امر به ایجاد شبکه تبلیغاتی Google & # 39 منجر شده است ، که به بازاریابان این امکان را می دهد تا هر شخص و علایق خود را شناسایی کرده و تبلیغات خود را به هر شخص اختصاص دهند.

گوگل حتی از سال 2014 و زمانی که اپل را پرداخت می کند ، مرورگر پیش فرض در سافاری بوده است و همچنان ادامه دارد.

برخی افراد به دلیل داشتن افزونه های امنیتی بیشتر ، Mozilla Firefox را انتخاب می کنند. این مرورگر همچنین دارای مشکلات حریم خصوصی کمتری است. مرورگرهای دیگر ، از جمله Chromium ، که به مسائل امنیتی و حریم خصوصی توجه دارند ، نیز مورد بررسی قرار گرفته اند ، و مستندات نشان می دهد که در این مرورگر آسیب پذیری وجود دارد ، که زیر مجموعه ای از Chrome است. در حقیقت ، چند هفته طول می کشد تا این تنظیمات بعد از هر تنظیمات امنیتی و به روزرسانی Chromium عملی شوند. این آسیب پذیری در مرورگر Chromium است که بعد از هر بروزرسانی همه را تحت تأثیر قرار می دهد.

امنیت مرورگر FireFox

در این بخش تنظیمات Firefox را برای تقویت امنیت و حفظ حریم خصوصی معرفی خواهیم کرد. این مراحل همچنین برای سایر مرورگرها اعمال می شود.

1- بروزرسانی کنید
به منو در فایرفاکس بروید و روی گزینه در پایین منو کلیک کنید ، About Firefox را انتخاب کنید و مطمئن شوید که نسخه Firefox و همچنین تمام نرم افزارها به روز هستند.
همچنین به گزینه های> Advanced> بروید و پس از باز کردن تب Update ، به روزرسانی خودکار Firefox را نصب کنید (توصیه می شود: امنیت امنیتی را فعال کنید).

2- گواهی
برخی وب سایت ها از شما درخواست گواهینامه شخصی می کنند. برای اطمینان از اینکه این پیام به طور خودکار برای شما ارسال نشده است ، به گزینه ها> پیشرفته> گواهینامه ها بروید <و در هنگام درخواست یک سرور از گواهی شخصی خود ، هر بار از من سؤال کنید.
برای اطمینان از صحت گواهی SSL وب سایتهایی که بازدید می کنید ، باید کادر کنار سرورهای پاسخ دهنده Query OCSP را بررسی کنید تا اعتبار فعلی گواهی را در همان بخش گواهینامه ها تأیید کنید.

3- محافظت از داده ها
در همان بخش Advanced ، زبانه Network را انتخاب کنید و بررسی کنید که هیچ یک از کادرهای انتخاب انتخاب نشده باشند. این تضمین می کند که Mozilla هیچ گونه اطلاعاتی درباره عادات جستجوی شما ذخیره نمی کند.

4- از تغییر مسیر جلوگیری کنید
بیشتر تغییر مسیرها به طور پیش فرض در زبانه ها یا ویندوزهای جدید باز می شوند که ممکن است شامل پنجره های بازشو یا محتوای مخرب باشد. در بخش Options> Advanced <، به برگه General بروید و وقتی وب سایت ها سعی در تغییر مسیر یا بارگیری مجدد صفحه می کنند ، گزینه Warn you را انتخاب کنید. با این کار از تغییر مسیرهای ناخواسته جلوگیری می شود و هیچگونه بدافزار یا محتوای مخربی را برای شما ایجاد نمی کند مگر اینکه گزینه ای را انتخاب کنید و اجازه بارگیری وب سایت را بدهید.

5- تنظیمات امنیتی
در گزینه ها> امنیت <، 4 کادر انتخاب اول را انتخاب کنید. فعال کردن این گزینه ها مانع از هرگونه فیشینگ ، بارگیری خودکار و اجرای نرم افزارهای ناخواسته می شود.
سپس وقتی سایت ها سعی در نصب افزونه ها و حذف تمام وب سایتهایی که در این بخش اضافه کرده اید (حتی وب سایت های Mozila Firefox) ، روی دکمه استثناها در کنار Warn you کلیک کنید. این امر به تأیید شما برای نصب هرگونه برنامه افزودنی در مرورگر نیاز دارد.
در ادامه این صفحه ، در بخش Logins ، تیک گزینه های بررسی را بررسی نکنید و بر روی دکمه Saved Logins کلیک کرده و هر آنچه که در این بخش ذخیره شده است را حذف کنید. با این کار گذرواژه‌هایی که قبلاً در مرورگر شما برای وب سایتهای مختلف ذخیره شده است ، حذف خواهند شد. بنابراین ابتدا مطمئن شوید که همه آن رمزهای عبور را در جای دیگر دارید.

هنگام پاسخ دادن به سؤالی از Google درباره ذخیره گذرواژه‌تان ، گزینه NEVER بهترین انتخاب است. بسیاری از مرورگرها کلمات عبور شما را به صورت متن ساده ذخیره می کنند و حساب شما را در معرض بدافزار قرار می دهند. بنابراین در حالی که ممکن است مشکل باشد ، به جای ذخیره رمزعبور خود در مرورگر ، از نرم افزار مدیریت رمز عبور مانند KeePass استفاده کنید.

در تصویر زیر می توانید تنظیمات بخش Privacy (حریم خصوصی) را مشاهده کنید که با تنظیم دستی برخی موارد می توانید بخش History مرورگر خود را مدیریت کنید. برای انجام این کار ، به گزینه ها> حریم خصوصی> سابقه <از لیست بروید: Firefox از گزینه تنظیمات سفارشی برای تاریخ استفاده کنید و در مواردی که این گزینه در دسترس شما باشد ، گزینه گزینه Clear history را هنگام بستن Firefox بررسی کنید. ضربه زدن. این کار بعد از بستن Firefox تمام سوابق مرور وب را از Firefox حذف می کند. این امر به ویژه برای سیستم هایی که توسط چندین نفر به اشتراک گذاشته می شود بسیار مهم است.

به گزینه ها> محتوا <بروید و گزینه پنجره Block pop-up را بررسی کنید و در بخش Exception جلوی آن ، تمام موارد ذخیره شده را حذف کنید.

به گزینه ها> جستجو> حذف موارد اضافی و بلااستفاده بروید و Startpage را به عنوان موتور جستجوی پیش فرض انتخاب کنید. برخی از کاربران به دلیل قابلیت حفظ حریم خصوصی بالا در مقایسه با سایرین ، مرورگر DuckDuckGo را به عنوان مرورگر پیش فرض خود انتخاب می کنند. و البته ، بسیاری به دلیل استفاده از گوگل به عنوان موتور جستجوی قدرتمند و غیرقابل انکار و بدون توجه به حریم شخصی ، گوگل را به عنوان موتور جستجوی پیش فرض خود انتخاب می کنند. بنابراین ، با پذیرش این موضوع ، انتخاب را برای شما واگذار می کنیم. به دلیل بسیاری از خدمات تبلیغاتی ، Google حرکات و رفتارهای ما را در مرور وب ثبت می کند و از آنها برای اهداف تبلیغاتی استفاده می کند.

StartPage یک افزودنی برای مرورگر Firefox است و مزایای آن شامل عدم ثبت IP شما در بانک اطلاعاتی آن و کاهش حجم کوکی ها است. می توانید مزایای دیگر StartPage را از این لینک مشاهده کنید.

DuckDuckGo همچنین یک افزونه منبع باز برای مرورگر Firefox است که یکی از مزایای آن کاهش چشمگیر در پیگیری فعالیت های ما در این موتور جستجو است. این موتور جستجو فقط در نسخه های 51 تا 56 Firefox قابل استفاده است.

به گزینه ها> عمومی> بررسی کنید همیشه بررسی کنید که Firefox مرورگر پیش فرض شما است یا خیر. این کار به شما امکان می دهد هر زمان Firefox مرورگر پیش فرض شما باشد.

6- افزونه ها و افزونه ها
به Addons> Services بروید < هیچ برنامه‌ای را در حالت نصب شده نداشته باشید. در واقع عبارت You don’t have any add-ons of this type installed را باید مشاهده نمایید. احتمالاً در بخش Addons > افزونه ها پرونده ای به نام Cisco Video Codec را مشاهده می کنید که باید آن را تنظیم نکنید تا هرگز فعال نکنید. حتی ممکن است پلاگین های دیگری نیز داشته باشید که بهتر است آنها را حذف یا غیرفعال کنید. به طور کلی ، بهتر است برای هر یک از افزونه های خود گزینه Ask to Activate را انتخاب کنید تا برای فعال کردن آن به تأیید خود نیاز داشته باشید.

تعدادی از افزونه های برنامه Firefox:
قطع شدن
مبدا uBlock
HTTPS در همه جا
NoScript
کوکی های خود مخرب

اکنون به طور مختصر در مورد هر یک از این افزونه ها صحبت خواهیم کرد.

قطع اتصال ، پلاگین های uBlock Origin و NoScript برای مسدود کردن تبلیغات و درخواست های اسکریپت های مخرب استفاده می شوند. حتی اگر همه اسکریپت های جاوا اسکریپت را غیرفعال کنید ، این افزونه ها در صورت نیاز به فعال کردن JavaScript به شما امکان می دهند از اسکریپت های خاصی استفاده کنید.

HTTPS Everywhere یک افزونه قدرتمند است که در صورت امکان پروتکل HTTPS را در اکثر وب سایت ها تحمیل می کند. با این کار ، امنیت اطلاعاتی را که برای شما ارسال می شود تضمین می کنید و در برابر هکرهایی که قصد نفوذ به اطلاعات دریافتی و ارسال شما را دارند ، محافظت می شوید.

افزونه Self-Destructing Cookies هر کوکی را هر 10 دقیقه بعد از بستن حذف می کند.

پیشنهاد می کنیم اگر به تازگی نصب افزونه ها را شروع کرده اید ، ابتدا باید از افزونه های ذکر شده برای تأمین امنیت جستجوهای خود استفاده کنید ، همچنین در صورت استفاده از مرورگرهای دیگر ، می توانید افزونه های مشابهی را برای امنیت مرورگر و روش جستجو خود نصب کنید. خود را متحول کنید.

درست همانطور که امنیت وب سایت بسیار مهم است ، هنگام انتخاب افزونه های مرورگر خود نیز باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشید. فقط افزونه های مورد نظر خود را از منابع معتبر بارگیری کنید و از نصب افزونه های اضافی تا حد امکان خودداری کنید.

امنیت مرورگر Chrome

به طور کلی ، با رعایت نکات ایمنی در همه مرورگرها ، می توان گفت که همه بی خطر هستند ، اما Google Chrome یکی از امن ترین مرورگرهایی است که استفاده از آن توصیه می شود. در اینجا چند پیشنهاد برای نحوه جستجو یا قرار ملاقات برای Chrome ارائه شده است:

1- اگر وب سایتی که می خواهید بازدید کنید به هر دلیلی از جمله مشکلات امنیتی برای شما بارگذاری نشده است ، Chrome درخواستی برای بارگذاری آن وب سایت در Google ارسال می کند. Google همچنین با ارائه وب سایتهای جایگزین سعی در حل این مشکل دارد. می توانید با رفتن به تنظیمات> پیشرفته <و فعال کردن گزینه استفاده از یک سرویس وب ، برای حل گزینه های خطاهای ناوبری ، از این ویژگی استفاده کنید.

2. Chrome خدماتی را برای کاربران خود فراهم کرده است که می توانند به وب سایت هدایت شوند تا بتوانند در بحث جستجوی صحیح به شما کمک کنند و مانع از هدایت مجدد شما به وب سایتهایی با همین نام اما محتوای مخرب شوند. این ویژگی همچنین می توانید با مراجعه به تنظیمات> پیشرفته <و فعال کردن از یک سرویس وب استفاده کنید تا خطاهای املا را برطرف کنید.

3. می توانید محتوای موجود در مرورگر Chrome خود را مدیریت کنید. به عنوان مثال ، برخی از وب سایت ها ممکن است از افزونه های آلوده به محتوای مخرب استفاده کنند. در این حالت ، Chrome شما را از برخورد با چنین وب سایت هایی مطلع می کند. بنابراین ، توصیه می شود با دنبال کردن تنظیمات> پیشرفته> تنظیمات محتوا <و غیرفعال کردن تنظیمات برگزیده ، از جمله JavaScript ، PopUp ، موقعیت مکانی و … ، امنیت جستجوهای خود را افزایش دهید.

4- پیشنهاد می کنیم برای اینکه وب سایت های دیگر جستجوهای شما را دنبال نکنند و از آنها به عنوان منبعی برای تبلیغات خود استفاده نکنند ، به تنظیمات> پیشرفته <بروید و با استفاده از ترافیک مرور خود ، درخواست ارسال "پیگیری نکنید" را فعال کنید. انجام دادن.

با انجام تمام این مراحل می توانید یک قدم دیگر در ایجاد یک محیط امن برای خود ، وب سایت و کاربران خود بردارید و از بروز هرگونه مشکل جلوگیری کنید.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

13 + 16 =