نحوه جلوگیری از بارگیری خودکار عکس ها در واتساپ

سعید ناصریجولای 25, 20201min0

نرم افزار واتس اپ به طور پیش فرض قادر است عکس های دریافتی و سایر رسانه ها را در گالری شما ذخیره کند. ممکن است شما مایل به نمایش این عکس ها در گالری نباشید و ممکن است بخواهید مخفیانه تر کار کنید. برای این کار می توانید این مقاله را بخوانید تا در حالی که در گالری نیستید عکس را ذخیره کنید.

اما این مقاله برای کمک به شما در جلوگیری از بارگیری خودکار عکس های واتساپ نوشته شده است. بعضی اوقات شما یک یا دو مخاطب دارید و دریافت رسانه های آنها خیلی مسائل را پیچیده نمی کند. اما بعضی اوقات مخاطب زیادی دارید و عضو بسیاری از گروه ها هستید. قطعاً در چنین شرایطی اگر می خواهید لیست تمام رسانه های آنها را ذخیره کنید ، نه از نظر فضا برای شما ارزشمند است و نه مقرون به صرفه است. بنابراین با استفاده از این راهنما ، بارگیری عکس ها در واتساپ را همین حالا متوقف کنید.

از بارگیری خودکار عکس های WhatsApp در iPhone جلوگیری کنید

اگر صاحب آیفون هستید ، باید بدانید که WhatsApp در این پلتفرم عکس را در نرم افزار Camera Roll in Photos ذخیره می کند.

برای غیرفعال کردن این گزینه ، نرم افزار WhatsApp را در iPhone خود وارد کرده و به بخش تنظیمات بروید.

در این بخش بر روی گزینه Chats ضربه بزنید

در این بخش ، یک ضربدر در مقابل Save to Camera Roll وجود دارد. فقط آن را خاموش کنید تا از این پس ، عکس های موجود در چت های این سرویس به طور خودکار ذخیره نشوند.

پس از انجام این تنظیمات ، عکس ها و فیلم ها همچنان به صورت خودکار در آیفون شما بارگذاری می شوند ، اما در حافظه WhatsApp باقی می مانند.

اگر می خواهید به طور خاص چند عکس را به صورت دستی در رول دوربین ذخیره کنید ، هنگام مشاهده عکس آن را انتخاب کنید و روی نماد اشتراک کلیک کنید.

سپس گزینه Save را انتخاب کنید.

همانطور که گفتیم ، با انجام تنظیمات فوق ، WhatsApp دوباره تمام عکس ها را ذخیره می کند ، اما فقط در رول دوربین نمایش داده نمی شود. برای متوقف کردن بارگیری عکس ها و سایر رسانه ها ، WhatsApp را باز کنید و به قسمت تنظیمات بروید و از آنجا داده و ذخیره سازی را انتخاب کنید.

سپس گزینه Photos را انتخاب کنید

با این انتخاب گزینه های مختلفی ارائه می شود که شما باید هرگز انتخاب نکنید.

همین کار را می توانید برای سایر داده ها و رسانه ها مانند صدا ، فیلم و اسناد نیز انجام دهید.

از این پس ، وقتی یک کاربر ، رسانه یا رسانه و عکس به صورت گروهی یا حتی در یک گپ شخصی برای شما ارسال می شود ، یک نماد بارگیری روی آن مشاهده می کنید (همان پیکان پایین)

به این روش می توانید برای بارگیری آن به سادگی ضربه بزنید.

آنچه در این بخش آموزش داده شده است ، در اکثر آیفون ها دقیقاً به همان روش قابل تنظیم خواهد بود. اما کاربران اندرویدی همچنین می توانند از ادامه این مقاله استفاده کنند

نحوه جلوگیری از بارگیری رسانه در Android WhatsApp

عملیاتی که می خواهیم از آن برای دستیابی به هدف اصلی استفاده کنیم ، یعنی جلوگیری از بارگیری رسانه در واتس اپ در اندروید ، کمی متفاوت از آنچه در مورد آیفون گفته شد است.

برای شروع جلوگیری از بارگیری خودکار عکس های WhatsApp در اندروید ، نرم افزار WhatsApp را اجرا کنید و به گزینه سه نقطه در سمت راست و بالا بروید و روی آن کلیک کنید

اکنون می توانید گزینه تنظیمات را مشاهده کرده و برای وارد کردن آن ضربه بزنید

در بخش تنظیمات ، داده ها و استفاده از ذخیره سازی را پیدا کرده و روی آن ضربه بزنید.

در بخش بارگیری خودکار رسانه ها ، سه روش مختلف را مشاهده خواهید کرد:

داده های موبایل
وای فای
رومینگ

هر کجا که وارد شوید ، گزینه هایی برای بارگیری عکس ، صدا ، فیلم و اسناد وجود دارد. هر بخش را یک به یک وارد کنید و چهار گزینه دیگر را برای آنها غیرفعال کنید.

به این ترتیب ، از این پس هیچ رسانه واتس اپ به صورت خودکار برای شما بارگیری نخواهد شد و درست مانند آیفون ، یک آیکون بارگیری در کنار هر رسانه نمایش داده می شود.

آیا در این مورد سوالی دارید؟

منبع

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

یک × 1 =