نحوه فعال کردن حالت تاریک در Microsoft Edge

سعید ناصریجولای 20, 20201min0

Microsoft Edge از ویژگی Dark Mode پشتیبانی می کند ، فقط باید آن را از طریق تنظیمات فعال کنید. نکته مهم این است که حتی اگر از تم تاریک ویندوز استفاده می کنید ، این مرورگر تا زمانی که تنظیمات حالت تاریک را در Microsoft Edge انجام نداده باشید ، همچنان نسخه شفاف خود را برای شما اجرا خواهد کرد.

نحوه فعال سازی تم تاریک مرورگر Edge

برای فعال کردن تم تاریک در نسخه جدید مرورگر Edge ، که مبتنی بر Chromium است ، تمام کاری که باید انجام دهید این است که مرورگر را باز کنید ، به سمت راست و بالا بروید ، روی سه نقطه ضربه بزنید و سپس تنظیمات را انتخاب کنید.

با انتخاب این گزینه ، گزینه های مختلفی در سمت چپ نمایش داده می شود که از آن باید ظاهر را انتخاب کنید:

با این گزینه گزینه Customize browser را در صفحه مشاهده خواهید کرد که برای آن باید گزینه Theme را در نظر بگیرید و سپس Dark for it را انتخاب کنید.

به طور پیش فرض ، مرورگر Edge روی حالت Light theme تنظیم شده است.

اما اگر گزینه System default را انتخاب کنید ، حالت مرورگر Edge مطابق با موضوع ویندوز انتخابی شما تغییر می کند. به عنوان مثال ، هنگامی که از یک موضوع تاریک استفاده می کنید ، لبه نیز تاریک است و هنگامی که از یک تم سبک در ویندوز استفاده می کنید ، لبه آن نیز سبک است.

موضوع اجباری تاریک را برای همه وب سایت های Edge فعال کنید

اگر شما کاربر Edge بوده اید ، ایده خوبی است که اکنون Dark Theme را برای همه وب سایت ها فعال کنید. ما قبلاً به شما آموخته ایم که چگونه می توانید تم های اجباری تاریک برای سایت های Chrome را فعال کنید.

برای این کار شما باید از پرچم ها استفاده کنید ، که تقریباً چیزی شبیه به کروم است. بنابراین به نوار آدرس بروید و لبه را تایپ کنید: // پرچم های موجود در آن و ضربه را وارد کنید.

در صفحه پرچم بالا کادر جستجو را مشاهده می کنید. در این جعبه Dark Mode بنویسید. سپس از گزینه های نمایش داده شده Force Dark Mode for Web Contents را انتخاب کرده و گزینه Enabled را فعال کنید.

پس از اتمام تنظیمات ، روی دکمه Restart (در مرورگر) کلیک کنید

البته قبل از انجام این کار ، تمام تغییرات را در تب های مختلف موجود در مرورگر ذخیره کنید و در آخر مرورگر را باز کرده و ببندید تا بتوانید تغییرات در ظاهر آن را مشاهده کنید.

اکنون می توانید چند وب سایت را مرور کنید تا ببینید حالت تاریک اجباری آنها را تغییر می دهد. البته اگر از این ویژگی راضی نیستید ، می توانید به صفحه پرچم ها یا پرچم ها برگردید و Force Force Mode for Contents Web را جستجو کنید و دوباره آن را به حالت پیش فرض تغییر دهید.

Dark Mode را در نسخه کلاسیک مرورگر Edge فعال کنید

برای فعال کردن Dark Mode در نسخه اصلی مرورگر Edge در ویندوز 10 ، کافیست مرورگر را باز کنید و از آنجا به منوها بروید و تنظیمات را انتخاب کنید.

کمی نزدیک به بالای صفحه ، یک موضوع را انتخاب می کنید. روی آن کلیک کنید و گزینه Dark را برای آن تنظیم کنید.

با انجام این کار ، مرورگر Edge بلافاصله به حالت تاریک تغییر می کند. به این ترتیب ، موضوع ویندوز شما تاریک یا سبک باشد ، Edge Browser تا زمانی که می خواهید تنظیمات خود را تنظیم کنید ، تاریک است.

چگونه همه وب سایت های Edge را تاریک کنیم

آنچه در تنظیمات نسخه کلاسیک Edge گفته شد این است که فقط رابط کاربری Edge را تاریک می کند. این بدان معنی است که اگر هر سایتی را با لبه کلاسیک با Dark Mode مرور کنید ، آن سایت همچنان به رنگ سفید و مطابق با طرح رنگی آن نمایش داده می شود.

در نسخه کلاسیک Edge ، از تنظیمات زیر استفاده می کنیم تا همه وب سایت ها تاریک شوند:

ابتدا باید افزونه Turn Off the Lights را نصب کنید.

پس از نصب این افزونه در مرورگر Edge ،

برای پیکربندی این ویژگی به منو> برنامه های افزودنی> خاموش کردن چراغها> گزینه ها بروید.

حالا به تب Night Mode بروید و دکمه Show the switch Night را در زیر صفحه وب انتخاب کنید تا صفحه تاریک یا روشن در سمت راست باشد.

این افزونه دکمه ای را در تمام صفحاتی که می توانید برای تغییر وب سایت ها به حالت Night اضافه کنید ، اضافه می کند.

همچنین ، اگر با باز شدن یک صفحه وب جدید ، گزینه Automatically Go to Night Mode را فعال کنید ، برای همیشه ، تمام وب سایت ها از یک تم تاریک اجباری استفاده می کنند.

اکنون می توانید این حالت تاریک را برای موقعیت ها و زمان های خاص تنظیم کنید.

به عنوان مثال ، اگر حالت Night را در مواقعی تنظیم کنید که فقط شب باشد ، این ویژگی فقط در این زمان ها فعال می شود.

بعد از انجام تنظیمات ، هنگام مرور یک وب سایت ، می توانید دکمه Night Mode را در پایین صفحه مشاهده کنید. با کلیک بر روی این دکمه ، می توانید بلافاصله حالت تاریک را از وب سایت ها بگیرید یا آنها را در این حالت فعال کنید:

این گزینه معمولاً در سمت چپ صفحه قرار دارد.

اگر می خواهید این افزونه را غیرفعال کنید ، می توانید به منو> برنامه های افزودنی رفته و افزونه را مدیریت کنید.

آیا این ویژگی را برای سیستم خود ضروری می دانید؟

منبع

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

ده − 4 =