ایالات متحده همچنان به تحریم شرکت های چینی ادامه می دهد. 33 شرکت جدید در لیست سیاه قرار دارند

سعید ناصریجولای 20, 20201min0

وزارت بازرگانی ایالات متحده به دلیل مشارکت در سرکوب اقلیت مسلمان اویغور ، 33 مشاغل چینی را که بسیاری از آنها در زمینه هوش مصنوعی و تشخیص چهره هستند ، در لیست سیاه قرار داده است.

این شرکت ها نمی توانند از فناوری آمریکایی در دستگاه های خود استفاده کنند. ایالات متحده از سال گذشته تحریم هایی را برای برخی شرکت های چینی مانند هواوی اعمال کرده است ، اما اخیراً این تحریم ها تمدید شده است. دولت ترامپ علاوه بر ادامه تحریم هواوی ، در حال جلوگیری از فروش تراشه های مارک چینی است و این امر مشکلات بسیاری را به دنبال خواهد داشت. همه این شرکت ها به دلیل نزدیکی و همکاری با سازمان های اطلاعاتی چین مجازات شده اند.

براساس گزارشی که روز جمعه توسط رویترز منتشر شد ، وزارت بازرگانی ایالات متحده در بیانیه ای اعلام کرد که هفت شرکت و دو نهاد حقوق بشری را نقض کرده است و با دولت چین برای سرکوب بازداشت های جمعی خودسرانه ، کار اجباری و فناوری های نظارتی همکاری دارد. در برابر اویغورها. همکاری کرده اند. شرکت های دیگر به دلیل تأمین اعتبار ارتش چین تحریم شده اند.

از جمله شرکت های ممنوعه CloudMinds است که یک استارتاپ تخصصی در سیستم های مبتنی بر ابر برای روبات ها است. سال گذشته ، رویترز گزارش داد كه شركتهای تحت حمایت سافت بانك از انتقال فن آوری و اطلاعات فنی بین دفاتر خود در ایالات متحده و پكن بدون مجوز ممنوع شده اند.

لیست وزارت تجارت NetPosa همچنین شامل یکی از بزرگترین فعالان حوزه هوش مصنوعی در چین است. این شرکت ، یک شرکت تابعه SenseNet ، سال گذشته اقدامات گسترده ای را برای نظارت بر شهروندان در سین کیانگ ، منطقه با اکثریت مسلمان انجام داد ، اگرچه ممکن است دولت پکن دستور این اقدام را صادر کند.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

2 × 3 =

Powered by mihanseo