Firewall-WAF برنامه وب چیست؟

سعید ناصریجولای 19, 20201min0

این مهم است که بدانید تعداد حملات سایبری و هک کردن سایت ها هر روز در حال افزایش است ، بنابراین اهمیت حفظ امنیت در زندگی روزمره ما نیز به سرعت در حال افزایش است و ایمن بودن در دنیای اینترنت ، محافظت از وب سایت و اطلاعاتی که در اختیار دارد مهمتر می شدیم. برای آشنایی با فایروال وب سایت و اهمیت آن در این آموزش با ما همراه باشید.

چرا باید از وب سایت خود محافظت کنیم؟

طبق آخرین آمار ، 64٪ از شرکتها حداقل یکبار حملات مبتنی بر وب را تجربه کرده اند. 62٪ حملات فیشینگ و مهندسی اجتماعی و 59٪ از شرکتها دارای بوتنت و کد مخرب بودند.
وقتی صحبت از امنیت وب سایت و CMS می شود ، قطعاً صحبت از افزایش فعالیت مخرب در اینترنت است. به عنوان مثال ، وردپرس هنوز هم در صدر لیست وب سایتهای مبتنی بر CMS است که از حملات سایبری رنج می برند. به طور متوسط ​​، روزانه بین 30،000 تا 50،000 وب سایت هک می شوند و در عمل ، بیشتر این 30،000 سایت مشاغل کوچک هستند که سهواً کد مخرب را به مجرمان سایبری توزیع می کنند.

معمولاً رابط وب که در محیط اینترنت عمومی قرار می گیرد بسیار آسیب پذیر و خطرناک است. وقتی صحبت از آسیب پذیری ها می شود ، قطعاً وب سایت ها یکی از اهداف اصلی هکرها هستند. متداول ترین انواع حملات به وب سایت ها عبارتند از کراس سایت (SSS) ، تزریق SQL و اجرای کد از راه دور.

چگونه می توانیم وب سایت خود را از هکرها محافظت کنیم؟

همیشه هنگام خروج از خانه یا محل کارتون ، درها را قفل می کنید. این بسیار اساسی است. درست است؟

دقیقاً همانطور که قفل را بر روی درب خود یا شرکت خود قرار می دهید ، باید درب خود را نیز روی اینترنت (سایت خود) قفل کنید. زیرا واقعاً ممکن است شخصی با نیت بد در آنجا باشد که می خواهد وارد جریان خون شما شود و داده های شما را سرقت کند.
برای ایمن نگه داشتن سایت خود ، گزینه های مختلفی دارید.

روش اول این است که کار را به صورت دستی انجام دهید ، یعنی اینکه سایت را در مقابل حملات با استفاده از دانش خود یا به کمک یک متخصص مقاوم کنید. این شامل بروزرسانی های مداوم ، نظارت دستی ، پشتیبان گیری و بسته های به روز رسانی است.

روش دوم این است که به یک نرم افزار اجازه دهید این کارها را برای شما انجام دهد ، این نرم افزار فایروال وب سایت است. برای ایجاد لایه های امنیتی در اطراف سایت ، شما باید یک سیستم امنیتی داشته باشید تا نقش خط دفاع اول را در برابر حملات هک ایفا کنید. فایروال وب سایت در واقع اولین خط دفاعی شما است.

فایروال وب سایت (فایروال تحت برنامه) یا WAF چیست؟

WAF همواره ترافیک موجود به وب سایت شما را کنترل می کند و فیلتر کردن و ازن مضر را مسدود می کند. بنابراین کار WAF ها کشف و مسدود کردن ترافیک مخرب قبل از رسیدن به سرور وب است. فایروال تحت برنامه و به طور کلی تمام دیواره های آتش ، از اجزای مختلفی تشکیل شده است که برای جلوگیری از ترافیک مخرب و جلوگیری از نتایج مثبت کاذب ، با یکدیگر کار می کنند.

وب سایت یا فایروال WAF چگونه کار می کند؟

فایروال های وب سایت با فایروال های قدیمی متفاوت است. این فقط چند آدرس یا پورت IP خاص را مسدود نمی کند ، بلکه نگاهی عمیق تر به ترافیک وارد سایت می کند و به دنبال نشانه حمله یا تزریق SQL می باشد. بعلاوه ، این یک فایروال وب سایت قابل تنظیم است. این بدان معنی است که می توانیم WAF را مطابق برنامه وب مورد استفاده قرار دهیم.
WAF یک فایروال برای برنامه های HTTP است که مجموعه ای از قوانین را برای مکالمه HTTP پیاده سازی می کند. معمولاً این قوانین حملات متداول مانند Cross-Site Scriptting یا XSS و SQL را شامل می شوند.

لیست سفید

لیست سفید لیستی از چیزهای "خوب" است که مجاز به عبور از قوانین فایروال ما هستند و برای ترافیک مخرب قابل بررسی نیست. به عنوان مثال ، فرض کنید ما یک فرم داریم که کد HTML را می پذیرد. ما می خواهیم برای جلوگیری از مثبت نادرست در تزریق HTML / XSS ، این فرم را لیست کنید.

لیست سیاه

لیست سیاه دقیقاً برعکس لیست سفید ، لیستی از چیزهای "بد" است که نباید اجازه دهیم از پردازنده فایروال عبور کنیم.

روش ترکیبی

این روش در واقع ترکیبی از لیست سیاه و سفید است که امروزه پرکاربردترین تکنیک در فایروال های مدرن است.

تشخیص مبتنی بر امضا

تشخیص مبتنی بر امضاها بیشتر مربوط به تشخیص نفوذ است تا فایروال. با این حال ، بسیاری از فایروال های مدرن این توانایی را دارند که به دنبال الگوهای خاصی باشند که به نظر می رسد مخرب هستند و آنها را مسدود می کنند.

چرا به فایروال وب سایت احتیاج داریم؟

هکرها همواره به دنبال ایجاد یا یافتن راههای جدید برای دسترسی به سایت شما هستند. این بدان معناست که حتی اگر سایت شما از نظر تکنیک های برنامه نویسی و اقدامات امنیتی در حال حاضر کاملاً ایمن و به روز باشد ، ممکن است هنوز هم کافی نباشد. اما بخاطر داشته باشید که فایروال وب سایت ابزاری امنیتی کاملاً تخصصی است که بطور خاص برای محافظت از برنامه های وب طراحی شده است ، بنابراین استفاده از آن به همراه رمزگذاری ایمن و سایر اقدامات امنیتی امنیت سایت شما را تضمین می کند. او انجام می دهد

در این رابطه؛ آموزش و آشنایی با Cloudfeller

برگرفته از (webarxsecurance.com)

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

18 − 17 =