پس از سه بار تکرار حادثه تروریستی ، سایت 8chan سرانجام مسدود شد

سعید ناصریژوئن 27, 20201min0

در سه حمله اخیر که باعث کشته شدن ده ها نفر شد ، هر سه تیرانداز از سایت 8chan برای پخش مانیفست خود استفاده کرده اند. علاوه بر حمله تروریستی به مسلمانان در نیوزلند ، تیراندازان در کالیفرنیا و ایالات متحده از این سایت برای پخش حملات خود استفاده کرده اند. به طور کلی ، 8chan یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی برای نژادپرستان و افراط گرایان در سراسر جهان است.

Cloudflare که نقش مهمی در تأمین امنیت سایبری در سایت ها و جلوگیری از حملات DDoS دارد ، حمایت از سایت را متوقف کرده است. سپس این سایت از خدمات یک شرکت دیگر استفاده کرد که البته این مشکل در سایت 8chan نیز به وجود آمد.

اما برای بسیاری از افراد ، چنین مشکلی فقط یک مشکل ساده با سایت 8chan نیست. این افراد می گویند که چنین مشکلی به اینترنت و کل جامعه مربوط می شود. یک خبرنگار ارشد Buzzfeed News اظهار داشت.

دقایقی از ظهر گذشته بمبی در مقابل پایگاه نظامی آمریكا اصابت كرد

وی به یورونیوز گفت: "سایت 8chan مانند Facebook ، Instagram یا YouTube نیست." این سایت از الگوریتم خاصی برای نمایش پست ها استفاده نمی کند و فقط یک سایت ساده برای انتشار پست های مختلف است. این بدان معنی است که هر سایتی دیگر می تواند 8chan را جایگزین کند و ویژگی خاصی در مورد آن وجود ندارد. "تنها مشکل این است که چنین سایتی مدیر نظارت بر محتوا ندارد و کاربران می توانند با خیال راحت هر آنچه را که می خواهند ارسال کنند."

او گفت ، البته ، افراط گرایان نباید از بسترهای رایج استفاده کنند. وی گفت: "ما قبلاً تصاویر وحشیانه ای از اقدامات داعش و داعش را بارها و بارها در رسانه های اجتماعی مشاهده کرده ایم ، اما اکنون آنها به رسانه های اجتماعی سنتی دسترسی ندارند و آنها می توانند این کار را انجام دهند." اشاره به داعش به عنوان نمونه موفق.

با این حال ، ما با یک مشکل بسیار گسترده تر روبرو هستیم. وی در مقایسه با سازمانهایی مانند داعش ، معتقد است: "سایت 8chan یک شخص یا سازمان خاصی نیست. این یک سازمان از مردم در سراسر جهان است که به راحتی می توانید یکدیگر را در هر جای دیگر پیدا کنید."

منبع: یورونیوز

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

چهار × 2 =

Powered by mihanseo