چگونه هکرهای کره شمالی از بانک های سراسر جهان سرقت می کنند؟

سعید ناصریژوئن 27, 20202min0

کره شمالی یکی از خبرسازترین کشورهای جهان است که اخبار مربوط به دولت این کشور و بسیاری از گروه های مخفی آن همیشه سرخط می کنند. این گروه هکرها و کشورها بخش عمده ای از اخبار دولت را در رسانه های بین المللی تشکیل می دهند. گزارش های بی شماری حاکی از این است که این گروه ها مسئول هک کردن چندین بانک در سراسر جهان هستند. براساس این گزارش ، یک سرمایه گذاری 80 میلیون دلاری در یک شبکه پیشرفته ابتدا از بانک های قربانی به سریلانکا و فیلیپین و سرانجام کره شمالی انجام شد. در ادامه این مقاله ، ترجمه مقاله ای از Wired را خواهید خواند که در آن تأثیر و سرقت گروه های هکر کره شمالی است.

مقالات مرتبط:

Supernot اصطلاحی است که دولت ایالات متحده برای توصیف یکی از حرفه ای ترین ارزهای تقلبی در کشور خود دارد. ابرنواخترها معمولاً 100 دلار پول نقد هستند. کاغذ آنها از سه چهارم پارچه و یک چهارم روکش سایشی مانند پارچه تشکیل شده است که ترکیب آن دشوار است. الیاف قرمز و آبی مورد نیاز برای قانونی کردن پول را می توان در داخل اسکناس نیز مشاهده کرد. نوار معروف 100 دلاری که قانونی است ، در Supernot نیز قابل مشاهده است. همه مناطق دیگر ، مانند آرم سیستم بانکی ایالات متحده و تصویر بنیامین فرانکلین ، با تمام هنر بر روی اسکناس حک شده است. در پایان ، حتی با یک بازرسی کامل ، می توانید بگویید که آیا صورتحساب 100 دلار جعلی است یا خیر.

بیشتر سیستم هایی که برای شناسایی اسکناس های تقلبی طراحی شده اند ، قادر به کشف آنها نبودند. ظاهراً این برنامه که هدف از تولید سوپرشارژرها و ارزهای مشابه است ، طول عمر آن چندین دهه است. بسیاری از کارشناسان و تنظیم کننده های بانکی اسکناس را به دولت کره شمالی ارجاع می دهند و برخی حتی رهبر پیشین کیم جونگ اون را نیز به دلیل طراحی و توزیع اسکناس های تقلبی مقصر می دانند. پیش فرض او در دهه 1970 و سال های نخستین سلطنت وی صادر شده احتمالاً گمانه زنی هایی را مطرح کرده است.

کیم جونگ اون معتقد بود که صورتحساب های جعلی 100 دلار قدرت لازم برای ایستادگی در برابر اقتصاد ایالات متحده را برای کره شمالی فراهم می کند. کلاهبرداری های وی نیز در جهت بی ثبات کردن اقتصاد ایالات متحده در حال حرکت بود.

گزارشی از سرویس تحقیقات کنگره ایالات متحده ادعا می کند که اسکناس های تقلبی ممکن است 15 میلیون دلار در سال برای کره شمالی درآمد داشته باشد. گفته می شود این پول توسط یک جنایتکار ایرلندی توزیع شده است و روند پولشویی در بانکی در ماکائو صورت گرفته است. مقامات کره ای ظاهراً برنامه های توزیع پول تقلبی را با سایر اقدامات جنایی ترکیب کرده اند. قاچاق مواد مخدر و قاچاق مت آمفتامین و فروش مواد مخدر تقلبی و قاچاق اعضای بدن حیوانات در معرض خطر از جمله اقدامات جنایی احتمالی کره شمالی در کنار چاپ اسکناس های تقلبی است. گزارش کنگره ایالات متحده تخمین می زند که مقامات کره ای سالانه 500 میلیون دلار از فعالیت های جنایتکارانه درآمد داشته اند.

در دهه اول قرن بیست و یکم ، ایالات متحده تلاش های مترقی را برای مقابله با برنامه های جنایی کره شمالی و به ویژه برای مقابله با جعل انجام داده است. یک کارزار حقوقی ایالات متحده علیه کره شمالی 130 کشور را در چرخه اسکناس های جعلی کره شمالی که میلیون ها دلار پول تقلبی منتقل کردند ، شناسایی کرد.

در یکی از اقدامات امنیتی و چشمگیر نیروهای آمریکایی ، یک مراسم ازدواج برای شناسایی و دستگیری مجرمان دخیل در گردش اسکناس های تقلبی برگزار شد. حتی وزارت خزانه داری آمریکا نسبت به اقدامات غیرقانونی اقدام کرد و علاوه بر اعمال تحریم های مالی بر بانک ماکائو ، 25 میلیون دلار دارایی را مسدود کرد.

آمریکایی ها & # 39؛ برنامه گسترده ای برای مقابله با جعل و جعل کره شمالی ظاهراً در سال 2008 موفق شد. توزیع و گسترش اسکناس های تقلبی از آن سال به طرز چشمگیری کاهش یافته است. یک نماینده اف بی آی درگیر در اقدامات متقابل علیه کره شمالی توضیحی جالب در مورد کاهش اسکناس های تقلبی ارائه داد:

اگر توزیع اسکناس های تقلبی رو به کاهش است ، به احتمال زیاد کره شمالی تولید و توزیع آنها را متوقف کرده است. شاید آنها راهی جدید برای جعل و سوء استفاده از پول پیدا کرده اند.

در سال 2013 ، فشارهای زیادی از سوی بازرسان آمریکایی دولت و وزارت خزانه داری را مجبور به طراحی جدیدی در صورتحساب 100 دلاری نمود. در نتیجه ، مقامات کره شمالی برای تأمین سرمایه غیرقانونی خود به اقدامات جدیدی روی آورده اند.

وارد دنیای هک شدن شوید

هک کردن یک روش معمول است که می تواند برای جذب سرمایه غیرقانونی مورد استفاده قرار گیرد. روزنامه نیویورک تایمز پیش از این در گزارشی ادعا کرده بود که رهبران کره شمالی برنامه های جدی برای جذب استعدادهای جوان و آموزش به آنها در زمینه رایانه دارند. این آموزش ها به طور کلی در چین برگزار می شد ، و حتی نیروهای جوان تحت نظارت دیپلمات های سازمان ملل در ایالات متحده آموزش دیده بودند. کارگران ماهر اغلب پس از آموزش در خارج از کره شمالی (اغلب چین) زندگی می کردند و فعالیت های سایبری خود را از آنجا اداره می کردند. انجام این کار به آنها امکان دسترسی بهتر و سریعتر به اینترنت را می دهد و به راحتی هرگونه ارتباط با دولت کره شمالی را نقض می کند. علاوه بر این ، فعالیت های آنها در چین آنها را از مقامات حقوقی آمریکا دور نگه داشته است.

هکرهای کره شمالی اقدامات سازمان یافته ای برای نفوذ به بانک ها در سراسر جهان انجام داده اند. آنها فعالیت های پیچیده و قدرتمندی دارند ، اگرچه لزوماً در همه آنها موفق نمی شوند. در یکی از موفق ترین و بزرگترین تلاش های خود ، هکرها نحوه ارتباط موسسات مالی را به سیستم بانکی بین المللی دستکاری کرده اند. آنها اجزای مختلف سیستم را مختل کردند و در نتیجه هکرها به عنوان کاربران عادی شناسایی شدند. در نتیجه این دستکاری ، ده‌ها میلیون دلار سرمایه به حسابهای تحت کنترل هکرها منتقل شد.

کره شمالی جوانان با استعدادی را برای تحصیل علوم رایانه به چین و ایالات متحده می فرستد

هکرها پرونده های گزارش گزارش و گزارش تراکنش های بانکی را دستکاری کرده اند و باعث شده اند که بسیاری از اعلان های امنیتی در سیستم بانکی بین المللی انجام شود و منجر به پرداخت های روزانه متعدد در موسسات مالی بین المللی شود. یکی از مهمترین اقدامات عمومی هکرها مختل کردن صدها هزار رایانه در سراسر جهان ، احتمالاً به طور تصادفی است. آنها تصمیم گرفتند داده های با ارزش رایانه را برای باج نگه دارند. به طور کلی ، اقدامات بی شمار با تلاشها و خطاهای بسیاری همراه بوده و منجر به بهینه سازی روش های نفوذ و سرقت هکرهای کره شمالی شده است. پس از مدتی اقدامات امنیتی آنها از همیشه مؤثرتر شد.

اگرچه هیچ گزارشی دقیق و مطمئن از سوء استفاده از هکرها توسط هک کردن و سرقت وجود ندارد ، اما آنها به معنای واقعی کلمه موفق شده اند. سرقت ها به عنوان نتیجه تلاش های کره شمالی مبلغ زیادی را به همراه دارد. سازمان ملل ارزش سرقت های کره ای را حدود 2 میلیارد دلار تخمین زده است. چنین رقمی برای کشوری با تولید ناخالص داخلی 28 میلیارد دلار رقم بالایی است.

کره شمالی برای توسعه سلاح های هسته ای و موشک های بالستیک در این قاره چندین قدم برداشته است. پولی که از طریق سرقت بانک های جهانی به این کشور واریز می شود ، سرمایه لازم را برای رهبران کره فراهم می کند. مقیاس و مقیاس هک و سرقت کره شمالی در مقایسه با فعالیت های جنایی قبلی آنها بسیار زیاد است. امروزه هکرها سرمایه بسیار بیشتری نسبت به اسکناس های تقلبی برای کره شمالی فراهم می کنند.

ارزش و کاربرد اصلی اقدامات هک و سرقت کره شمالی ، مانند اسکناس های تقلبی ، فراتر از درآمد و سرمایه است. هنگامی که آنها موفق شوند ، یکپارچگی و انسجام بازارهای جهانی رنج می برد. پاک کردن گزارش معاملات و از بین بردن اعتماد به سیستم مالی نتیجه هکرها است & # 39؛ نفوذ. چنین برنامه هایی ممکن است برای سازمان های دولتی وسوسه‌انگیز به نظر برسد. اما آنها تهدیدهای بزرگی را تشکیل می دهند.

نیویورک تایمز در گزارشی پس از جنگ ایالات متحده و عراق ادعا کرد که ایالات متحده به دنبال خالی کردن حساب های بانکی صدام حسین است. اما او این اقدام را نادیده گرفته است. در حقیقت ، آمریکایی ها نگران عبور احتمالی مرزهای سازمان های دولتی جرایم سایبری هستند که در نهایت به اقتصاد ایالات متحده و ثبات اقتصاد جهانی آسیب خواهد رساند. کمیته نظارت NSA & 39 ، که در دوران ریاست جمهوری باراک اوباما و 39 سال در ایالات متحده خدمت می کرد ، هرگونه هک مالی و دستکاری در صورت های مالی ایالات متحده را ممنوع کرده است. در حقیقت ، آنها معتقد بودند كه چنین عملی تأثیر منفی بر اعتماد عمومی و نظام اقتصادی جهانی خواهد گذاشت.

ایده سرقت از بانک

سرقت از بانک همیشه بدترین ایده جنایی محسوب می شود. نه تنها با اقدامات غیرقانونی روبرو هستیم بلکه بازده سرمایه و سود به مجرمان چندان عالی نیست. در ایالات متحده ، سرقت های بانکی به طور متوسط ​​تنها 4000 دلار پول نقد به سارقان می دهد. البته بیشتر آنها بعد از سومین سرقت دستگیر می شوند. در جای دیگر دنیا ، سارقین بانک پول بیشتری کسب می کنند که هنوز هم زیاد نیست. سرقت های بزرگ مانند سرقت از بانک مرکزی برزیل در سال 2005 ، ماه ها حفر تونل های زیرزمینی را برای سارقان لازم داشت تا میلیون ها دلار سرمایه را سرقت کنند. از این گذشته ، بیشتر سرقت های بانکی برای مجرمان خاتمه نمی یابد.

مأمورین و مأمورین کره شمالی روش بهتری برای سرقت از بانکها پیدا کرده اند. آنها برای عبور از تونل و عبور از لایه های مختلف امنیتی و همچنین فشارها و تهدیدهای لازم برای نگهبانان بانک و … برای احراز سرمایه مورد نیاز خود ، نیازی به تونل نداشتند. در حقیقت ، مجرمان مجبور شدند فقط با نفوذ به رایانه های بانکی پول ارسال کنند.

برای هک کردن سیستم های بانکی ، هکرهای کره شمالی ابتدا یک سازمان بین المللی به نام انجمن ارتباطات مالی بین بانکی در سراسر جهان یا SWIFT را تحت نظر داشتند. سیستم Swift از دهه 1970 در بانک های بین المللی مورد استفاده قرار گرفته است. این سیستم 11000 موسسه مالی روزانه ده ها میلیون معاملات در بیش از 200 کشور جهان را مدیریت می کند. میزان سرمایه در گردش در سیستم Swift چند هزار میلیارد دلار در روز است که از تولید ناخالص داخلی اکثر کشورهای جهان بیشتر است.

سیستم SWIFT هدف اصلی هکرهای کره شمالی بود

بسیاری از مؤسسات مالی با بودجه Swift دارای حساب کاربری ویژه ای برای نرم افزار اختصاصی Swift & # 39 هستند که برای برقراری ارتباط بین بانک ها در سراسر جهان استفاده می شوند. گزارش های بی شماری از سوی شرکت های امنیتی سایبر مانند BAE Systems و کسپرسکی چگونگی نفوذ هکرهای کره شمالی به این حساب ها را توصیف می کند.

بانک مرکزی بنگلادش و بخشی از سرمایه خود را در بانک مرکزی فدرال رزرو نیویورک نگه می دارد. این وجوه برای انجام معاملات بین المللی در بانک مرکزی بنگلادش و 39 استفاده می شود. بانک بنگلادش در تاریخ 4 فوریه 2016 حدود 36 معاملات انجام داد. در هر تراکنش ، مقداری از پول ذخیره شده در حساب ذخیره ارزی نیویورک ، برای کل 1 میلیارد دلار درخواست شده بود. وجوه درخواست شده به حساب های بانکی در سریلانکا و فیلیپین منتقل شد.

چاپگر در بانک مرکزی در حالی که پول بانک بنگلادشی در کشورهای مختلف جهان جریان داشت ، شکست خورد. این چاپگر یک مدل معمولی HP LaserJet 400 بود که در یک اتاق بدون پنجره نگهداری می شد. این دستگاه ساده یک مأموریت عملیاتی مهم داشت. کلیه معاملات بانکی و سیستم های سوئیفت به کمک آن روز به روز چاپ می شد و در نتیجه یک سند فیزیکی از معاملات ذخیره می شد.

هنگامی که کارمندان بانک مرکزی بنگلادشی صبح روز 5 فوریه 2016 به کار خود رفتند ، هیچ کاغذ چاپی در چاپگر ندیدند. آنها سعی کردند معاملات را به صورت دستی چاپ کنند ، اما موفق نبودند. ترمینال رایانه ای که به شبکه Swift وصل شده بود ، پیام خطایی را گزارش می داد و اعلام می کرد که هیچ پرونده اجباری در سیستم وجود ندارد. در نتیجه ، کارمندان در آن زمان از معاملات در بانک خود بی اطلاع بودند. چاپگر تبدیل به سگ نگهبانی شده بود که پارس نمی کند (اصطلاحی که توسط داستان های شرلوک هولمز استفاده می شود). همه شواهد نشان داد كه این سیستم ناقص بوده اما دلیل و چگونگی كشف آن به سرعت كشف نشده است.

عدم موفقیت چاپگر بانک مرکزی بنگلادشی و عادی بودن این اختلال در نظر گرفته نشده است. در حقیقت ، این حادثه نتیجه یک برنامه ریزی دقیق و حمله محاسبه شده توسط هکرهای کره شمالی بود. هکرها به جای اینکه به خود سیستم Swift نفوذ کنند ، دستگاهی را هدف قرار دادند که یک بانک بنگلادشی را به سیستم متصل می کرد.

حسابهای بانکی ویژه ای که بانک مرکزی بنگلادش برای برقراری ارتباط با سیستم بین المللی مورد استفاده قرار داده بود از قدرت و دسترسی بالایی برخوردار بود. این حسابها می توانند معاملات جدید ایجاد ، تأیید و ضبط کنند. سرانجام هكرها با تمركز بر برنامه نفوذ در شبکه و كاربران بانك ، می توانند حسابهای ویژه را كنترل كنند.

به هکرها مدتی نیاز داشت تا درک کنند که چگونه بنگلادشی ها به سیستم Swift وصل شده و به جزئیات حساب ها دسترسی دارند. البته ، حتی در حالی که هکرها مشغول کار در شبکه و آماده شدن برای این عملیات بودند (یک روند چند ماهه) ، بانک مرکزی بنگلادش نتوانست آنها را شناسایی کند. یکی از دلایل عدم شناسایی ، ضعف عملیاتی بانک مرکزی بود. رویترز پس از عملیات هکینگ گزارش داد که اقدامات ضعیف امنیتی توسط بانک مرکزی بنگلادش و شبکه 39 در شبکه های داخلی و خارجی انجام شده است. تجهیزات ارزان و ضعیف و نبود نرم افزار امنیتی برخی از دلایل ضعف سیستم بانکی بنگلادش & # 39 بود. این آسیب پذیری ها دسترسی هکرها را به رایانه های حساس آسان می کند.

هکرها توانستند با دسترسی به حسابهای ویژه در بانک مرکزی بنگلادش ، معاملات مختلفی از جمله کاربران رسمی را انجام دهند. آنها کد های مخرب را برای از بین بردن هرگونه امکان ردیابی به منظور عبور از دروازه های امنیتی و ضد کلاهبرداری نرم افزار Swift اجرا کردند.

یکی از مهمترین و خطرناک ترین اقدامات هکرهای کره شمالی دستکاری گزارش معاملات در بانک مرکزی بنگلادش بود. در نتیجه ، شناسایی مقصد بانک معامله پولی دشوار شد. علاوه بر این ، در مورد صحت گزارش ها تردیدهای زیادی وجود دارد. فراموش نکنید که تمام موسسات مهم مالی ، از جمله بانک مرکزی بنگلادش ، برای کنترل حسابها و عملکردهای خود به این گزارش های معاملات بستگی دارند. حمله کره شمالی و هکرهای وابسته به پرونده های گزارش مانند خنجر در قلب سیستم بودند. آنها هنگام انجام کار خود ، چاپگر اصلی را با کدهای مخرب معمولی وصل کردند تا زمان کافی برای فعالیت جنایی داشته باشند.

مکانیسم امنیتی ضعیف در بانک مرکزی بنگلادش هک شدن و سرقت هکرها را تسهیل می کند

پس از هک شدن به سیستم بانک مرکزی بنگلادش ، هکرها درخواستهای خود را بدون اطلاع از مقامات یا کارمندان بنگلادشی به بانک نیویورک ارسال کردند. البته سرانجام ، مسئولان بانک فدرال نیویورک متوجه اقدام غیرمعمول در شبکه شدند. هنگامی که آنها به مجموعه ای از درخواست های معامله از بانک بنگلادش رسیدند ، آنها به سرعت فهمیدند که این درخواست ها غیر عادی است. معاملات بانک مرکزی بنگلادش حسابهای بانکی شخصی را مقصد پرداخت اعلام کرده بود که به نظر می رسید یک رویکرد غیر معمول است. در حقیقت ، بیشتر برنامه های عادی بانک های مرکزی به حساب های پرداخت به عنوان حساب های متعلق به اشخاص حقوقی سایر بانک ها مراجعه می کنند. سرانجام ، مقامات ایالات متحده درخواست های بسیاری برای شفافیت را به بانک مبدا ارجاع دادند.

مقامات بنگلادشی فقط پس از بازگشت سیستمهای رایانه ای به وضعیت عادی ، فهمیدند که اوضاع رو به وخامت است. چاپگر پس از تعمیر ، گزارشی از معاملات پیش از عدم موفقیت منتشر کرد. مقامات به سرعت فهمیدند که بسیاری از معاملات درخواست شده غیر معمول است. وقتی آنها با همتایان آمریکایی خود تماس گرفتند تا اوضاع را بررسی کنند ، خیلی دیر شده بود. آخر هفته به پایان رسید و کارمندان آمریکایی در کار نبودند. هکرهای کره‌ای در آن زمان یا خوش شانس بودند یا طبق برنامه ریزی ، آخر هفته را به عنوان زمان حمله انتخاب کردند. سرانجام ، مقامات بنگلادشی مجبور شدند چند روزی را با حداکثر اضطراب و استرس بگذرانند تا آمریکایی ها دوباره به کار خود برگردند.

دوشنبه پس از فروپاشی سیستم بنگلادش ، خبرهای زیادی منتشر شد. تحلیلگران فدرال رزرو بیشتر معاملات را برای کل 850 میلیون دلار متوقف کردند. یکی از عجیب ترین معاملات ، انتقال 20 میلیون دلار به یک گیرنده Shalika Fandation در سری لانکا بود. در نگاه اول ، غلط املایی این کلمه اشتباه بوده است و هکرها شاید به دنبال نوشتن بنیاد شالیکا باشند. البته حتی با املای صحیح ، چنین موسسه غیرانتفاعی در سریلانکا وجود ندارد. با توجه به اینکه همین اشتباه املایی اولین زنگ هشدارها در مورد کلاهبرداری را به صدا درآورد ، احتمالاً با گرانترین اشتباه املایی در تاریخ روبرو هستیم.

خبر بد روز دوشنبه این بود که چهار معاملات تقلبی در سیستم بانکی آمریکا اتفاق افتاده است. معاملات کل 81 میلیون دلار به بانک ریزال در فیلیپین انتقال داده بودند. تماس با بانک فیلیپین نیز ناموفق بود ، زیرا آنها به سرعت درآمد حاصل از چندین حساب کازینو را تقسیم کردند. متعاقباً ، بخشی از پول دریافت شده در تاریخ 5 و 9 فوریه توسط یک شخص به صورت نقدی از یک بانک دریافت شد. فراموش نکنید که نهم فوریه تاریخ پس از صدور هشدارهای بانکی بنگلادشی به بانک فیلیپین در مورد کلاهبرداری و خرابکاری است. بانک فیلیپین در مورد این گزارش اظهار نظری نکرد. در پایان ، از 81 میلیون دلار سپرده شده در بانک ریزال ، فقط 68356 دلار در حساب مانده و مابقی آن برداشت شده است.

پس از اعلام دستکاری در سیستم بانک مرکزی بنگلادش ، شرکت تحقیقاتی امنیت انگلیس BAE Systems اقدام به عمل کرد و به تحقیق درباره هکرها پرداخت و & # 39؛ اقدامات. آنها به سرعت بخش های زیادی از شواهد را کشف کردند که درگیری هکرهای کره شمالی در پرونده نفوذ را تأیید می کند. برخی از کدهای مخرب که روی سیستم بانک مرکزی اجرا شده است در موارد دیگر هکرهای کره ای دیده شده است. یکی از مهمترین موارد مشابه ، نفوذ سونی در سال 2014 است.

پس از چندین تحلیل ، بازرسان امنیتی به نتیجه گیری واضحی رسیدند. هکرهای کرایه شمالی از هزاران کیلومتر دورتر و با خیال راحت در خانقاه و دفاتر خود ، گزارش تراکنشی را در دست خود و از بینندگان بانکی سوءاستفاده ای مستقر کرده اید. این امکان را برای شما فراهم می کند.

در سطح مرکزی

سوءاستفاده از سیستم بانکی بنگلادش ، ابعاد فضرد مقام رهبری. منتهی بعدا تعریف شده که پرونده‌ی بنگلادش ، قسمت دیگری از یک مقام بزرگداشت را با هدف دادن به این مرکز است. بانکی در منطقه‌ی آسیای جنوبی شرقی ، هدف هم‌زمان هکرهای کره‌ی شمالی بودجه (نامگذاری مذاکرات در گزارش عمومی توزیع شده است). هکرها در حمل و نقل دوم ، ارائه دهنده هماهنگ و منظم مایع با استفاده از خدمات به سروری که در وب سایت قرار دارد

هکرهای کرایه شمالی در دسامبر سال 20175 از سرور عمومی بانک قربانی به سرور شما که می توانند در اختیار شما قرار بگیرند قدرتمند و واقعاً سوئیفت برای دسترسی به بانک به شبانه های جهانی ، میزبان رسمی هستند. شما می توانید ماه بعد ، ابزارهایی را برای دسترسی به سایت خود داشته باشید و بتوانید با سیستم مدیریتی خود موفق شوید. در تاریخ ۲۹ ژانویه‌ی ۲۰۱۶ ، هکرها ذکر شده از ابزارهای تحقیقاتی هستند. با استفاده از آزمایش های انجام شده ، می توانید با همدیم خود را با استفاده از پروژه در مرکز بانک بنگلادش انجام دهید.

در روز چهارم فوریه سال 20166 و همسیم با ارسال کنترل محدودی تقلبی ازسوی بانک بنگلادشی ، خدمات ذخیره مخبر در شبکه‌ی بانک سایر مواردی که فعالیت دارند. استاندارد هکرها در بانک دوم می توانید درخواست کنید. حد سه هفته بعد ، این فرصت ذخیره مخبر مجرمان سایبری در بانک دوم متوقف شدید. هیچ اطلاعاتی در مورد توضیحات متوقف شده در اختیار شما نیست.

هکرهای کرایه شمالی محدود شده پس از تصویب مقام ارشد از بانک مرکزی بنگلادش ، تمدن خود را به عنوان رهبر دوم برادرند. دولت در ماه آوریل ، نرم افزارها را در اختیار شما قرار می دهد. شما می توانید اطلاعات شخصی خود را دریافت کنید. این حساب می کند که می تواند به قلمرو بانک در سیستم سوئیسی دسترسی پیدا کند ، بتواند به عنوان یک وسیله حیاتی و الزامی برای سرقت سیاسی انتخاب شود.

با استفاده از این فرصت و عملکرد ثانوی هکرهای بانکی در صورت انجام دقیق تر ، سیستم مدیریت بین المللی ، با استفاده از بازاریابی BAE خطر را قادر می سازید. سوئیفت در حد مجاز به وقایع پیش بینی شده است ، می توان به مقامات رسمی خود پرداخت و در مه ماه مهدی کرد تا بتواند در مورد پیرامون وقایع ظاهر شود و در بنگلادش و یکپارگیگی خود را ارائه دهد. هکرها برای انجام کار جدید ، از این با استفاده از خود می توانید با استفاده از منابع تبلیغاتی خود را ارائه دهید. در صورت تمایل ، ماه ژوئیه کورد مخدوش جدید ، با استفاده از مجله معتبر و مجددا کورد مخبر روی سرور سوئیفت رئیس دوم را انتخاب کنید. هکرها در حمله‌ی مذکور بهدنبال جابه‌‌جایی سریع توپ ترکیه.

بانک خدمات در آسیای جنوبی شرقی و یک بانک در هند ، ارائه دهنده خدمات سرقت

حمل دوم به بانک آسیای جنوبی شرقی ، با شکست هکرها به همراه بودجه. بانک مذکور ، سیستم ایمن و مساحت مساحت به بانک مرکزی بنگلادش. بانک در ماه اوت ۲۰۱۶ و محدود به هفت ماه بعد از آنکه هکرها ، با قدرت داشتن بتوانند خود را کنترل کنند. شركت صاحب شركت با كيفيت حرف روسي شركت هكرها با آويز از شروع بازي شركت ، توانايي ثبت شده خود را با هدف پاك كردن ردپا ، پاکستان. با استفاده از خدمات ارائه شده ، در سروراهي ها باقي مانده است. این پرونده ها می توانند از طریق بودجه ای به كسپرسکی مجاز شباهت داشته باشند تا بتوانند به عنوان رئیس دوم با حضور در اختیار بانك بنگلادشی بچلند.

بازرسی و ارائه خدمات امنیتی کسپرسکی و BAE ، شرکت مدیریت کمپین کرایه شمالی را فاش کرد. هکرها برنامه ریزی شده بزرگ افزایش یافته است فقط دو بانک آسیایی است. دولت در ژانویه‌ی سال 20177 یک سیستم تنظیم قانون اساسی در لشکر تعیین شده است که هر کسی که می تواند از طریق وب سایت خود در اختیار شما قرار دهد ، در اختیار شما قرار می گیرد. با استفاده از این وب سایت ، می توانید با مراجعه به سایت وب سایت خود ، صاحب نظر شوید. کریتایها کورد مخبر را در ۱۰۰ مؤسسه‌ی دیگر در سرتاسر جهان با موفقیت مشاهده کنید. فعالیتهای ویژه ، بانکها و شرکتهای تجاری دیداری. در صورت ارائه ، نام سازمانی بزرگی نماینده بانک مرکزی و بانکداری رسمی ارسال برزیل و شیلی و مکزیک به چشم دیدخورد.

هکرهای کره‌ی شمالی نه‌تنها ارزهای مختلف و بانکهای معمولی را برای رسیدن به این هدف ، می توانید از بازار رمزارزها همچنین غافلادیند استفاده کنید. اطلاعات ارائه شده در سرتاسر جهان هدفگذاری شده و سرقت رمزارز در اختیار بیت‌کوین کیفیت. تعداد تصاویر چند رمزارز در سرتاسر جهان هدفگذاری با کرایتی است. شما می توانید با عنوان شخصی خود ، از مرزهای خود استفاده کنید. صرافی مذکور ، ۱۷ نفر از دارایی خود را مستقر کرده اند و از طریق دادرسی خود را کنترل می کنند.

یک شرکت امنیتی سایبری بهنام Group-IB تخمین می کند که می تواند با تمرکز بیشتری در اختیار شما قرار گیرد و هکرهای کرایه شمالی را در مقابل صرافی نمایندگان رمزارز ، سودآوری تا پنجاههزار دیگر برای شما فراهم کند. امکان داشتن توانایی تخمین مذکور و اندازه گیری و ابعاد قدرت به صرافی توضیح رمزارز را تأیید کرد. ازطرفی ابعاد گزارش می دهد که می تواند هکرها را با هدف گیری خود مؤسس کرده و از ویژگی های ویژه ای برخوردار باشد و خدمات تبلیغاتی خود را نیز انجام دهد ، اما این خدمات در اختیار شما هستند.

مؤسس این مقام سایبری و امنیت پس از بحث می توانید با استفاده از هکرهای کره‌ی شمالی ، به نتیجه رسیدن به هدف مأمورهای کرایه شمالی از طریق ابزارهای موجود و زیر ساخت سازها ، خود را از کارایی خود ذخیره می کند و اخلالگر ، به عنوان خدمات دهنده و در مقابل ثبات می تواند تغییر کند. با داشتن سالهای سال 2090 هر سال می توان به دولت ایالات متحده اجازه داده شد ، در سال 20173 شرکت خود را به عنوان شرکت کننده در کرایه های جنوبی کردستان و در سال های 20144 ، سونی راه حل دادستان بخوانید. با توجه به ثبت چندین سال ،

کرایه شمالی می توانید به عنوان یک صاحب امتیاز در اختیار شما قرار دهیم. با استفاده از این محدوده ، می توانید با نگاهی محدود به سایه شركت كنید ، همواره بخواهید خرید كنید و محل سلاح را در اختیار داشته باشید ، می توانید با مراجعه به سایت خود بتوانید با استفاده از این مخازن ، صاحب نظر شوید. حمل و نقل سایبری و استفاده از کرایه شمالی ، به عنوان مثال سایر فرودگاههای بین المللی با استفاده از سایر مواردی که در اختیار شما قرار می گیرند استفاده می شود.

کنترل در سطح

هکرهای کرایه شمالی و تجربیاتی که در اختیار شما هستند با استفاده از پایگاه داده با استفاده از خدمات ایمنی ، امکان پذیر است که بتواند در اختیار شما قرار گیرد. با استفاده از خدمات توانمندی و کارآیی ، می توانید با استفاده از مخزن ، سایر مواردی را که در اختیار شما قرار دارد ، کنترل کنید. بهعلاوه ، هکرها امروز درکی کامل از سیستم سوئیفت آسان و اتصال بانک مرکزی به این رابط کاربری را تغییر داده است. در حقیقت این است که خود می توانید با استفاده از روش خود ، خود را با سرور خود بالا ببرید.

باوجود دیدن این موارد با دقت زیاد در گروهای جهانی هکری کرایه شمالی ، با داشتن خدمت بزرگی روبگرو می توانید و اجازه دهید. در مورد این موارد ، مجرمان نتوانستند پول مورد نیاز خود را برای بهدست بیاورند. درواقع بانک های اکثرا در مدت پایانی واریز وجه ، عملکرد راضی و متوقف می کنید. اجازه هکرها باید روشی دیگر برای خروج پولها از بانک پیشنهادی.

هکرها مدام با روش تعیین شده پول دزدی را تغییر دهید

هکرها در تابستان سال 2018 روش جدیدی را برای استفاده و توضیحات پول آزمایشگاه. خدمات جدید در ماه ژوئن با مراجعه به بانک تعاونی Cosmos در هند شروع شد. ورود به بازار هدف ، به مدیریت مدیریت و مجاز داشتن آن به زیرزمینه شدن امکان پذیر است. با داشتن نماینده در تابستان 20178 بهدنبال پیادهی اصلاح دیدنی جدید. دستگاههای خودپرداز و فروشگاه های الکترونیکی برای خارج کردن پول خود را برای استفاده شما بخوانید.

با استفاده از دستگاه خودپرداز روشی مرسوم و تاریخ در کلاهبرداریهای و پایگاههای بانکی ارائه شده. هکرها به اطلاعاتی که یک نفر در اختیار دارند ، می توانند با مراجعه به دستگاه خودپرداز ، صاحب اختیار خود را در اختیار خودپرداز خود قرار دهند. در این زمینه با هیچ نیازی برای ورود به شعرهای تفریحی و گفتگو با بانک هادار. در حقیقت می توان دید و دستگیر شده است. حمله‌های مشابه گذشته، در ابعاد کوچک به بانک‌های متعددی خسارت وارد کرده‌اند. به‌عنوان مثال می‌توان حمله به بانک ملی بلکسبرگ در ویرجینیا را مثال زد. تنها چالش مجرمان در پرونده‌های مذکور، دریافت کارت و رمز عبور آن بود.

باوجود برنامه‌ریزی دقیق هکرهای کره‌ی شمالی در هدف قرار دادن بانک هندی، آژانس‌های اطلاعاتی آمریکا متوجه برنامه‌ی آن‌ها و خراب‌کاری در سیستم شدند. البته ظاهرا دولت آمریکا نمی‌دانست که کدام مؤسسه‌های مالی هدف قرار گرفته‌اند؛ اما به‌هرحال FBI پیام‌هایی خصوصی را در دهم اوت به بانک‌ها ارسال کرد و نسبت به نفوذ از نوع برداشت ATM در مقیاس کوچک تا متوسط، هشدار داد. درنهایت FBI هشدار داده بود که بانک‌ها باید روش‌های امنیتی خود را ارتقاء دهند.

کشف آمریکایی‌ها و اعلام هشدار آن‌ها، خللی در پروژه‌ی نفوذ کره‌ی شمالی ایجاد نکرد. آن‌ها در ۱۱ اوت برنامه‌ی خود را اجرا کردند. در عملیاتی که حداکثر دو ساعت به طول انجامید، مجرمان در ۲۸ کشور جهان، عملیات دریافت وجه را از ATMهای متعدد اجرا کردند. حجم دریافتی‌ها از ۱۰۰ تا ۲،۵۰۰ دلار متفاوت بود. برخلاف حمله‌های قبلی که حجم بالایی از تراکنش را انجام می‌دادند و شناسایی آن‌ها آسان‌تر بود، عملیات جدید رویکردی گسترده‌تر و انعطاف‌پذیرتر و سریع‌تر داشت. درنهایت مجرمان موفق به سرقتی به ابعاد ۱۱ میلیون دلار شدند.

حمله‌ی گسترده‌ی مجرمان سایبری، سؤال آشنای همیشگی را مطرح کرد. مأموران کره‌ی شمالی چگونه چنین حمله‌ای را مدیریت کرده بودند؟ آن‌ها برای هر نوبت دریافت پول، باید سیستم تأیید هویت بانک Cosmos را در ATM دور می‌زدند. حتی اگر آن‌ها اطلاعاتی کلی از برخی مشتریان بانک داشتند، دسترسی به تعداد زیادی رمز عبور از کاربران متعدد، آسان به‌نظر نمی‌رسید. بدون داشتن رمز عبور نیز دریافت وجه ممکن نبود.

ساحر نائومان و دیگر محققان BAE نظریه‌ی قابل‌توجهی را پیرامون حمله‌ی اخیر هکرهای کره‌ی شمالی مطرح می‌کنند. آن‌ها احتمال می‌دهند که نفوذ مجرمان به شبکه‌ی بانک هندی به‌قدری عمیق بوده که حتی سیستم تأیید هویت و دریافت رمز در ATM را هم تخریب کرده است. درنتیجه احتمالا هر درخواست دریافت وجه از سیستم ATM بانک هندی در سرتاسر جهان، به سیستم هویت‌سنجی معیوبی در بانک، ارجاع می‌شود که هکرها توسعه داده‌اند. سیستم مخرب، درخواست‌ها را تأیید می‌کند و به‌نوعی مکانیزم شناسایی سرقت بانک را دور می‌زند. یکی از افسران پلیس هند، چندی بعد در مصاحبه‌‌ای با رسانه‌های محلی، این نظریه را تأیید کرد.

هکرهای کره‌ی شمالی پس از موفقیت در دریافت وجه نقد از ATM، مجددا به نقشه‌ی اول خود بازگشتند. آن‌ها دو روز بعد، سه فرایند انتقال پول را در سیستم سوئیفت بانک هندی اجرا کرده و مجموع دو میلیون دلار را به هنگ‌کنگ واریز کردند. پول‌ها به شرکتی به‌نام ALM Trading Limited واریز شد که تنها چند ماه قبل به‌صورت رسمی ثبت شده بود. نام مرموز شرکت و عدم حضور و فعالیت آن در فضای وب هرگونه بررسی و تخمین مقصد پول‌ها را دشوار می‌کند. البته می‌توان با احتمال بالایی پیش‌بینی کرد که پول‌ها به مقام‌های کره‌ی شمالی رسیده‌اند.

نقوذهای کره شمالی بیش از همه اعتماد به سیستم بانک‌داری بین‌المللی را از بین می‌برد

حمله به بانک هندی Cosmos سؤال‌ها و نگرانی‌های متعددی را پیرامون امنیت و اعتماد به تراکنش‌های مالی ایجاد کرد. درنتیجه می‌توان ادعا کرد که فعالیت‌های نفوذ کره‌ی شمالی، تأثیری بیشتر از تأمین سرمایه برای اقدام‌های مخرب رژیم داشته‌اند. شاید عملیات آینده‌ی آن‌ها تلاش بیشتری برای ازبین‌بردن ثبات در سیستم بانکی بین‌المللی داشته باشد. شاید تراکنش‌های تقلبی بسیار بیشتری به سیستم سوئیفت تزریق شوند و درمجموع، اعتماد را به این سیستم از بین ببرند.

هیچ‌گاه نمی‌توان ادعا کرد که فعالیت‌های مخرب کره‌ی شمالی یا هر حکومت دیگر در سیستم بانک‌داری بین‌المللی متوقف شود. آن‌ها از سال‌ها پیش فعالیت‌های خود را گسترده‌تر و پیشرفته‌تر کرده‌اند و همیشه درحال تکامل و پیشرفت هستند. شاید مهارت مأموران کره‌ای در برخی موارد در مقابل آژانس‌های اطلاعاتی کمتر باشد؛ اما گستردگی فعالیت و تلاش خستگی‌ناپذیر آن‌ها، کمبود مهارت را جبران می‌کند. آن‌ها نگران عواقب کار خود نیستند و با خیال راحت، هزاران سیستم و مؤسسه را در سرتاسر جهان هدف قرار می‌دهند. گروه هکرهای کره‌ی شمالی تاکنون سرمایه‌های عظیمی را برای حکومت خود تأمین کرده‌اند. شاید روزهای استفاده از اسکناس تقلبی به پایان رسیده باشد؛ اما کره‌ی شمالی مجددا قدرت ایجاد بی‌ثباتی را در سیستم‌های مالی جهانی پیدا کرده است.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

سه × پنج =

Powered by mihanseo