چگونه وردپرس را ایمن کنیم؟

سعید ناصریژوئن 13, 20201min0

این روزها وردپرس از طریق اینترنت به یک دستگاه درآمد تبدیل شده است و بسیاری از مشاغل اینترنتی از این سیستم قدرتمند استفاده می کنند و در سری آموزش وردپرس ما & # 39؛ را به شما می آموزیم که چگونه از این سیستم استفاده کنید. به طور پیش فرض ، وردپرس مانند خانه ای است که همیشه در دسترس همگان است و اگر می توانید وردپرس را ایمن کنید ، شما را هکرها و مزاحمان قرار می گیرید و آنها به راحتی می توانند به اطلاعات شما دسترسی پیدا کنند.

1. همیشه به روز باشید

نسخه های جدید وردپرس همیشه در دسترس شما خواهد بود. پس از نصب وردپرس و شروع به کار با آن برای امنیت بیشتر ، باید وردپرس خود را به روز کنید و افزونه های جدید را در وردپرس خود نصب کنید.

با ورود به سیستم وردپرس ، اعلان به روزرسانی جدیدترین نسخه وردپرس در پنل مدیریت در اسرع وقت به شما نمایش داده می شود. همچنین سایر افزونه ها و مضامین ها به همان روشی که اعلان به روزرسانی پرونده های آنها وجود دارد ، برای شما نمایش داده می شوند.

2- افزونه و تم های قدیمی را حذف یا ویرایش کنید

بسیاری از افزونه ها و مضامین در وب سایت شما نصب شده اند. اگر غیرفعال شوند یا نسخه های آنها منسوخ شود ، حفره های امنیتی وجود خواهد داشت که وب سایت شما را تهدید می کند. بنابراین این ایده خوبی است تا سریعاً افزونه و موضوع وردپرس خود را به روز کنید.

3- تم و افزونه ویرایشگر را غیرفعال کنید

در دایرکتوری وردپرس که نصب کردید ، باید فایلی به نام wp-config.php را پیدا کنید و کد زیر را به آن اضافه کنید.

/ * ویرایشگر تم و ویرایشگر افزونه را غیرفعال کنید * /

تعریف ("IS DISALLOW_FILE_EDIT" ، درست)؛

تعریف ("IS DISALLOW_FILE_MODS" ، درست)؛

این کدها از غیرفعال کردن ویرایش پرونده ها در پنل مدیریت وردپرس جلوگیری می کنند ، به گونه ای که هکر نمی تواند رمز عبور وردپرس و نام کاربری شما را از نظر امنیتی پیدا کند و تغییرات مخرب در آن ایجاد کند.

4- از فایلهای خود با .htaccess محافظت کنید

با فعال کردن پرونده .htaccess ، امنیت مجازی را برای سایت خود ایجاد کنید ، که به کاربر امکان دسترسی به سایر فایلها با کنترل را می دهد. در واقع می توانید سطح دسترسی برای هر پرونده را مشخص کنید. تعداد زیادی فایل مخفی در فهرست وب سایت شما وجود دارد ، برای دسترسی به آنها باید آنها را از حالت مخفی حذف کنید.

با افزودن پرونده زیر می توانید پرونده را ویرایش کنید.

# محافظت از پرونده .htaccess

سفارش اجازه ، انکار

انکار همه

همه را راضی کنید

با استفاده از این پرونده می توانید مطمئن باشید که هیچ کس از دنیای خارج به وب سایت و پرونده های آن دسترسی نخواهد داشت.

5. لیست فهرست را غیرفعال کنید

هنگامی که در پرونده .htaccess قرار دارید ، می توانید لیست فهرست را بدست آورید و آن را غیرفعال کنید.

لیست فهرست برای مشاهده کلیه مطالب پوشه استفاده می شود ، اما این کار بسیار دشوار است و باید ریشه .htaccess در وب سایت ویرایش شود و باید کد زیر را اضافه کنید:

فهرست-گزینه ها

6- نصب افزونه های امنیتی

خوشبختانه یکی از ویژگی های سیستم مدیریت محتوای وردپرس ، ماهیت منبع باز آن است ، به همین دلیل است که برنامه نویسان و شرکت های امنیتی پلاگین هایی را برای ایمن سازی وردپرس نوشته اند تا بتوانید به راحتی وب سایت خود را ایمن کنید.

افزونه Wordfence

افزونه Wordfence یکی از محبوب ترین افزونه های وردپرس است که در این روز سر و صدای زیادی ایجاد کرده است و توانسته است امنیت وردپرس را تضمین کند. برخی از ویژگی های افزونه امنیتی Wordfence به شرح زیر است:

FirePress Firewall WordPress Security Scan Security Security Security Security WordPress Core Security

افزونه Ithemes Security

افزونه های Wordfence و Ithemes به عنوان مکمل یکدیگر عمل می کنند ، و اگر آنها به طور صحیح تنظیم شوند ، ممکن است وردپرس شما را جاودانه جلوه دهند و شما را به امنیت استاندارد برگردانند.

افزونه ضد بدافزار

این افزونه بسته شما را تکمیل می کند و می تواند وب سایت شما را در برابر ویروس ها و بدافزارهایی که پلاگین های WordPress را وارد می کنید از پلاگین های ناایمن با بررسی دقیق و اسکن پیشرفته محافظت کنید. آهسته شوید و به شما اطلاع دهید.

نتیجه:

امنیت وب سایت معمولاً آخرین مورد در ذهن صاحبان وب سایت است ، اما امنیت در سایت های وردپرس باید از ابتدا به طور مداوم کنترل شود.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

9 − شش =