"صفحه نمایش طعم" و شبیه سازی طعم دهنده ها؛ بدون غذا مزه دار کنید

سعید ناصریژوئن 10, 20201min0

گوش دادن به وسایل الکترونیکی مانند تلفن های هوشمند می تواند شما را بیمار کند ، اما ممکن است شما یک محقق باشید و به صورت مصنوعی دستگاه های الکترونیکی بسازید تا طعم های مختلفی ایجاد کنید. به تازگی ، یک دانشمند ژاپنی وسیله ای به نام "نمایشگر طعم" را برای شبیه سازی طعم های مختلف ایجاد کرده است.

سالها پیش ، بسیاری معتقد بودند که "نقشه زبان" درست است. در نقشه زبان آمده است كه هر قسمت از زبان می تواند طعم خاصی مانند شیرین و ترش را تشخیص دهد. امروز می دانیم که نقشه زبان صحیح نیست و همه قسمت های زبان می توانند سلیقه را تشخیص دهند. همراه با شیرین ، ترش ، شور و تلخ ، طعم پنجمی به نام "امامی" وجود دارد که نقش مهمی در لذت بردن از غذا دارد.

دانستن چگونگی عملکرد زبان ما باعث شده تا دانشمند ژاپنی هومی هیاشیتا دستگاهی به نام ترکیب نوری را توسعه دهد. این دانشمند با الهام از این واقعیت که زبان می تواند به راحتی زبان را فریب دهد بدون چشیدن جسمی ، این دستگاه را توسعه داد.

این دستگاه از نمایشگری تشکیل شده است که از پیکسل های میکروسکوپی ساخته شده از عناصر قرمز ، سبز و آبی استفاده می شود که برای ایجاد یک تصویر تمام رنگ با شدت های مختلف ترکیب شده اند. با توجه به اینکه میاشیتا با دیدن زبان می تواند فریب بخورد ، برای دستگاه خود علاوه بر ترکیب نوری ، نام صفحه نمایش طعم را نیز در نظر گرفته است.

تا به امروز تلاش های زیادی برای شبیه سازی عطر و طعم های مصنوعی روی زبان صورت گرفته است ، اما آنها روی یک طعم خاص متمرکز شده اند و یا طعم خاصی را تقویت کرده اند که به عنوان مثال ، بدون افزودن نمک توانسته طعم بسیار شور ایجاد کند. این دانشمند ژاپنی روش تهاجمی تری را طراحی کرده است که از پنج ژل استفاده می کند. این ژل ها هنگام تماس با زبان انسان می توانند پنج عطر و طعم مختلف ایجاد کنند.

این ژل های رنگی که از لوله‌های طولانی آگار ساخته شده است شامل گلیسین برای طعم شیرین ، اسید سیتریک برای طعم اسید ، کلرید سدیم برای طعم شور ، کلرید منیزیم برای تلخی و گلوتامیک سدیم است. از آنها برای طعم امامی استفاده می شود.

با قرار دادن دستگاه بر روی زبان ، کاربر تمام طعم ها را به طور همزمان احساس می کند ، اما طعم های خاصی با مقادیر و شدت های مختلف قابل تولید هستند. نمونه اولیه دستگاه در فویل مسی پیچیده می شود تا زمانی که فرد آن را بگیرد و آن را بر روی زبان خود قرار دهد تا یک مدار الکتریکی را از طریق بدن انسان تشکیل دهد تا تکنیکی به نام "الکتروفورز" ساده شود.

الکتروفورز فرایندی است که هنگام اعمال جریان الکتریکی ، می تواند مولکولها را در ژلها انتقال دهد. در این دستگاه ، الکتروفورز برای لمس مواد داخل ژل با زبان موثر است. دستگاه ترکیبی نوری به کاربران امکان می دهد بدون خوردن مواد غذایی واقعی طعم های مختلف را امتحان کنند. نمونه اولیه این دستگاه ابعاد بزرگی دارد ، اما می تواند به عنوان یک دستگاه جمع و جور طراحی شود تا کاربران بتوانند به جای خوردن غذاهای پر کالری ، فقط سلیقه خود را تجربه کنند.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

چهار × چهار =