کامپیوتر من را روشن یا خاموش کنید؟

سعید ناصریژوئن 10, 20201min0

در گذشته (1993 و پیش از این) به دلیل وجود مشکلات احتمالی دکمه پاور در برخی از تولید کنندگان رایانه ، روشن کردن رایانه مفیدتر بود ، اگرچه همیشه اینگونه نبوده و امروزه دیگر در رایانه ها اینگونه نیست. اما امروز چطور؟

امروزه ، هنوز هم ممکن است بخش هایی از رایانه شکسته شود ، اما این هیچ ارتباطی با روشن یا خاموش کردن رایانه روزانه ندارد.

پاسخ این سوال بستگی به نحوه استفاده از رایانه دارد. توصیه ما به اکثر کاربران این است که وقتی برای اولین بار کامپیوتر را روشن می کنند و برنامه زمانی خاصی برای استفاده از رایانه ندارند ، اجازه دهید رایانه برای مدت طولانی بماند. اما اگر می خواهید در طول شب کارهایی مانند پشتیبان گیری ، اسکن دیسک سخت یا اسکن ویروس را انجام دهید ، باید شبانه رایانه را روشن کنید.

نکته: اگر می خواهید رایانه خود را به دلیل روشن بودن مدت طولانی روشن کنید ، توصیه می کنیم به جای خاموش کردن آن ، آن را در حالت آماده به کار یا حالت خواب زمستانی قرار دهید.

به طور خلاصه ، خاموش کردن رایانه هر روز یا خاموش کردن آن در تمام روز نه خوب است و نه بد.

توجه: اگر تصمیم دارید کامپیوتر را تمام روز روشن کنید ، توصیه می کنیم حداقل مانیتور را خاموش کنید. حتی اگر بیش از 10 دقیقه از رایانه استفاده نکنید ، بهترین کار برای خاموش کردن مانیتور است.

ملاحظات بیشتر

خاموش کردن رایانه در شب یا پایان ساعت کار روزانه برای شرکت ها یا خانه هایی که دارای چندین یا بیشتر رایانه هستند می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد. اگرچه بسیاری از رایانه ها و دستگاه های الکترونیکی توانایی صرفه جویی در مصرف انرژی را دارند ، اما به هر حال هنوز از انرژی استفاده می کنند و مصرف انرژی ماهیانه صدها کامپیوتر می تواند قابل توجه باشد.

آیا خاموش کردن رایانه جریان را افزایش داده و به اجزای آن آسیب می رساند؟

نه

آیا خاموش شدن رایانه باعث ایجاد ترک های لحیم شده و به قطعات الکترونیکی آن آسیب می رساند؟

نه. اگرچه درست است که اجزای الکترونیکی بر روی کامپیوتر خنک می شوند ، خاموش شدن رایانه به طور دائمی به آنها آسیب نمی رساند. به عنوان مثال ، بسیاری از افراد در طول روز چندین بار تلویزیون خود را روشن و خاموش می کنند. اجزای تلویزیون مانند قطعات کامپیوتر هنگام روشن و خاموش شدن گرم می شوند و سپس خنک می شوند و مشکلی ایجاد نمی کند.

آیا خاموش کردن رایانه قطعات متحرک مانند فن را خاموش می کند؟

نه

آیا خاموش کردن رایانه دکمه پاور را کم می کند؟

این اتفاق در درصد کمی از رایانه های قدیمی قدیمی OEM رخ می دهد. با این حال ، نمی توان گفت احتمال خرابی دکمه پاور صفر است.

آیا خاموش کردن رایانه می تواند از افزایش شدت جریان برق جلوگیری کند؟

افزایش جریان باعث از بین رفتن دستگاه های الکتریکی می شود ، آیا آنها خاموش یا خاموش هستند. بنابراین خاموش کردن رایانه نمی تواند از وقوع این امر جلوگیری کند. تنها راه جلوگیری از نوسانات قطع ارتباط کابلهای برق ، کابلهای تلفن و کابلهای شبکه است.

آیا هنگام روشن بودن رایانه ، انرژی بیشتری مصرف می شود؟

نه ، این درست نیست

آیا روشن کردن رایانه دما را بیش از حد افزایش می دهد؟

فقط این واقعیت که فن های خنک کننده کامپیوتر هنگام روشن بودن آن معیوب است ، باعث افزایش دمای کامپیوتر می شود. در حقیقت ، رایانه ای که فقط فعال است و هیچ کاری انجام نمی دهد ، خنک تر از رایانه ای است که روشن است.

آیا لپ تاپ و کامپیوتر رومیزی در خاموش بودن متفاوت هستند؟

اگرچه این دو از نظر جسمی متفاوت هستند ، لپ تاپ ، دقیقاً مانند یک کامپیوتر رومیزی ، می تواند 24 ساعت شبانه روز ، هفت روز در هفته بماند و همه موارد فوق در مورد لپ تاپ صدق می کند.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

نوزده − یازده =