اپل به دلیل نقض قوانین ، Clearview ، حساب توسعه دهنده شرکت را مسدود کرده است

سعید ناصریژوئن 3, 20201min0

اپل اکنون یک سال است که سیاستهای سختگیرانه تری راجع به قوانین مجوز توسعه شرکت ها دنبال می کند. اولین حوادث جدی در فیس بوک آغاز شد و گزارش های متعددی از نقض قانون منتشر شد. اندکی پس از آن ، Google به هدف سیاستهای سخت اپل و # 39 تبدیل شد و خبر بعدی چندین شرکت دیگر را نام برد. آخرین اخبار ادعا می کند که یک شرکت دیگر به دلیل نقض قوانین اپل & # 39 ، دسترسی به یک حساب توسعه سازمانی را از دست داده است.

مقالات مرتبط:

بازیابی اخیراً در گزارشی نشان داد كه Clearview AI با توزیع غیرقانونی برنامه های خود با كمك حساب توسعه سازمانی ، قوانین Apple & # 39 را نقض كرده است. این شرکت دارای چندین مشتری خصوصی و عمومی مانند FBI ، NBA و Macy & # 39؛ s است. حتی والمارت از خدمات این استارت آپ هوش مصنوعی استفاده می کند. این شرکت و مشتریان کل مشتریان به 2200 شرکت و سازمان می رسند. Clearview خدمات تشخیص چهره را به مشتریان ارائه می دهد و ظاهراً برنامه های خود را از طریق بارگیری مستقیم حساب توسعه شرکت ها ارائه می دهد.

در قوانین و مقررات اپل آمده است که مجوز توسعه دهنده شرکت فقط باید برای توزیع داخلی برنامه ها استفاده شود. البته ، کوپرتینویت ها قبلاً در توزیع برنامه با مجوز ذکر شده خیلی سختگیر نبوده اند. اما از سال گذشته تاکنون مجوزهای زیادی ابطال شده است و همین امر موجب حذف مجوز برخی از برنامه های ایرانی شده است.

بزفید در گزارش خود درمورد اقداماتی که منجر به نقض قانون Clearview AI شده است ، می نویسد:

اسناد به دست آمده نشان می دهد که Clearview در توسعه سیستم تشخیص بیومتریک در سطح بین المللی همکاری های بسیاری با سازمان های دولتی و خصوصی دارد. این خدمات شامل خدمات مهاجرت ایالات متحده ، دادستان ولسوالی نیویورک و دفتر و میسی & # 39؛ این شرکت در چندین شخص حقوقی ، از جمله FBI ، گشت مرزی ایالات متحده (CBP) ، اینترپل و صدها دفتر محلی پلیس فعالیت می کند. در نتیجه ، این شرکت رویکرد گسترده ای را برای دسترسی مشتری به برنامه های خود اتخاذ کرده است و نه تنها خدمات خود را به سازمان ها بلکه به افراد حاضر در سازمان ها ارائه می دهد. در برخی موارد ، نظارت بر نحوه استفاده از خدمات در سازمانهای پیمانکاری وجود ندارد.

اپل دسترسی به Clearview & # 39 را به حساب توسعه شرکت ها پس از خواندن گزارش افزونگی و بر اساس شواهد به دست آمده لغو کرد. طبق قانون ، این شرکت 14 روز فرصت دارد تا با اپل تماس بگیرد تا اتهامات خود را کاهش دهد. خوان تن ، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Clearview ، می گوید که برای حل این مسئله با اپل تماس خواهند گرفت.

علاوه بر چالش در توسعه برنامه ، راه اندازی Clearview با شکایت های حقوقی متعددی از سوی فعالان حقوق بشر و وکلا روبرو است. خدمات و خدمات این شرکت به قانون گذاران كمك كرده است كه فرآیندهای تشخیص چهره را در مناطق مورد نظر انجام دهند. بسیاری از فعالان حقوق بشر به شدت از توانایی های Clearview & 39 و نقض حریم خصوصی انتقاد کرده اند. لیست مشتریان این شرکت اخیراً در جریان اطلاعاتی از سرورها فاش شده است.

پیشنهاد ویژه

خرید sabzafrooz.ir

یک نظر بدهید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت گذاری شده اند *

هفده − 9 =

Powered by mihanseo